Data publikacji:

Telefon z Wi-Fi Calling: jaki wybrać?

Zastanawiasz się, czym jest Wi-Fi Calling i czy na pewno jest ci potrzebny telefon z Wi-Fi Calling? Dzięki naszemu nowemu artykułowi dowiesz się, czym dokładnie jest ta funkcja, jakie płyną korzyści z jej posiadania oraz jaki telefon z Wi-Fi Calling wybrać.
Zapraszamy do lektury!
Man surfing the Internet using smart phone

Wi-Fi Calling – co to?

Z roku na rok otrzymujemy coraz ciekawsze nowinki techniczne, które mają nam ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jedną z technologii, która staje się coraz bardziej popularna w Europie, jest Wi-Fi Calling. Czym jednak dokładniej jest owa technologia? Umożliwia ona korzystanie z różnych usług komórkowych bez dostępu do właściwych nadajników. Bazuje ona na technologii VoWi-Fi (Voice over Wi-Fi) będącej światowym standardem dla sieci komórkowych czwartej generacji. Co oznacza to w praktyce? Wystarczy, że jesteśmy podłączeni do internetu poprzez Wi-Fi i tylko dzięki temu mamy możliwość prowadzenia rozmów oraz wysyłania SMS-ów czy MMS-ów. Co istotne, osoba, z którą kontaktujemy się w ten sposób, nie musi korzystać z powyższej technologii. Co więcej, nie będzie ona wiedziała, że kontaktujemy się z nią poprzez Wi-Fi Calling, ponieważ nasz numer telefonu będzie wyświetlał się jej bez jakichkolwiek zmian. Aby móc korzystać z tejże technologii, należy posiadać smartfon z tą funkcją. Jesteś zainteresowany, jaki telefon z Wi-Fi Calling jest dostępny na polskim rynku? Zapraszamy do kolejnych części naszego artykułu.

Jakie korzyści płyną z korzystania z Wi-Fi Calling?

Jeśli zastanawiasz się, czy na pewno powyższa technologia przyda ci się na co dzień, pozwól, że przedstawimy ci kilka korzyści płynących z posiadania telefonu z Wi-Fi Calling.
 1. Jeśli często wyjeżdżasz za granicę, Wi-Fi Calling obniżysz koszty rozmów międzynarodowych, gdyż aby porozmawiać, będziesz potrzebował jedynie dostępu do internetu oraz telefonu z powyższą funkcją.
 2. Wi-Fi Calling będzie odpowiedni, jeśli masz problem z dostępnością sieci komórkowej w miejscu zamieszkania czy pracy, a tym samym uniemożliwia to rozmowy głosowe z najbliższymi.
 3. Poprawisz jakość dźwięku oraz obrazu, jeśli z telefonu korzystasz w miejscach ze słabym zasięgiem.
 4. Dzięki Wi-Fi Calling możesz dzwonić z każdego miejsca na świecie pod każdy numer – zarówno polski, jak i zagraniczny.

Jaki telefon z Wi-Fi Calling wybrać? Sprawdź nasze propozycje!

Jeśli szukasz telefonu z opcją Wi-Fi Calling – koniecznie sprawdź nasze poniższe propozycje. Znajdziesz tutaj smartfony z różnych półek cenowych, a więc na każdą kieszeń.

iPhone SE 64 GB

Jednym z modeli, który posiada Wi-Fi Calling, jest iPhone SE 64 GB. Warto wziąć pod uwagę ten telefon, ponieważ posiada on łączność 5G oraz superszybki czip A15 Bionic, który wykorzystano między innymi w iPhonie 13. Posiada on bardzo wytrzymałą konstrukcję i najtwardsze szkło użyte w smartfonie. Natomiast aparat automatycznie poprawia kontrast czy światło.

Xiaomi Mi 11 Lite

Kolejny telefon z Wi-Fi Calling to Mi 11 Lite od marki Xiaomi. Charakteryzuje go między innymi łączność 5G oraz niezwykła lekkości i smukłość. Smartfon waży jedynie 159 g! Został on wykonany w technologii 5 nm, co oznacza 6. generację silnika pozwalającą na wysoką wydajność urządzenia. Mi 11 Lite posiada także 10-bitową głębię kolorów oraz 3 aparaty o wartościach 64 Mpix, 8 Mpix i 5 Mpix.

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 to także telefon z Wi-Fi Calling. Model dostępny jest w czterech efektownych kolorach, które zdecydowanie wyróżnią cię z tłumu. Telefon posiada także superszybki procesor – Snapdragon 865. Dzięki niemu nie będziesz się obawiać o spadek efektywności podczas gier czy korzystania ze swoich ulubionych aplikacji. Smartfon posiada także inteligentną baterię o bardzo wysokiej pojemności 4500 mAh. Galaxy S20 charakteryzuje profesjonalny sprzęt fotograficzny, składający się z trzech aparatów i aparatu przedniego 32 Mpix. 

Oppo A96

Kolejna propozycja to model A96 od marki Oppo. Charakteryzuje go 8-rdzeniowy procesor Qualcomm® SnapdragonTM 680, który wspierany jest przez 6 GB RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci. Posiada on profesjonalny zestaw aparatów: 50 Mpix kamera główna, 2 Mpix aparat bokeh oraz 16 Mpix aparat do selfie. Ponadto telefon posiada baterię 5000 mAh, której ładowanie do 50% mocy zajmuje jedynie 26 minut. Pomimo tak potężnej baterii model posiada także tryb intensywnego oszczędzania energii.

Telefon z Wi-Fi Calling – jak zacząć korzystać?

Rozpoczęcie korzystania technologii VoWi-Fi, a więc Wi-Fi Calling, to banalnie prosta sprawa bez względu na to, czy używasz już telefonu z tą funkcją, czy dopiero nabyłeś smartfon. Aby móc korzystać z Wi-Fi Calling, po pierwsze – musisz mieć odpowiedni telefon, a po drugie – twój numer telefonu musi być zarejestrowany w sieci, która udostępnia możliwość rozmów, SMS-ów i MMS-ów poprzez Wi-Fi Calling. Z reguły operatorzy udostępniają tę opcję zarówno dla klientów posiadających abonament, jak i telefon na kartę. 
U niektórych operatorów będzie wymagana instalacja dodatkowej aplikacji mobilnej. Jednak bez obaw – twój operator sieć poinformuje cię o takiej konieczności. U większości operatorów jednak nie ma takie potrzeby. 
A więc, jak włączyć opcję Wi-Fi Calling? 
System iOS:
 • Sprawdź, czy posiadasz najnowszą wersję oprogramowania. Jeśli nie – zainstaluj ją. 
 • Następnie włącz Wi-Fi i podłącz się do bezpiecznej sieci (najlepiej domowej).
 • W zakładce „Ustawienia telefonu” aktywuj opcję „Rozmowy przez Wi-Fi”.
System Android:
 • Jeśli twoje oprogramowanie wymaga aktualizacji – zrób to w pierwszej kolejności.
 • Po uaktualnieniu wersji oprogramowania uruchom Wi-Fi i podłącz się do bezpiecznej sieci.
 • Następnie wejść w „Ustawienia”, później w „Więcej” i na koniec „Połączenia przez Wi-Fi” – właśnie tam oznacz, że chcesz zacząć korzystać z funkcji Wi-Fi Calling.
 • Gotowe!
Autor: Honorata Pitura