Data modyfikacji:

Jaki telewizor 65 cali do 4000 zł?

Po telewizory z ekranami o przekątnej 65 cali sięga coraz więcej Polaków. Ekrany tego typu były przez długi czas zarezerwowane jedynie dla najdroższych modeli telewizorów, które wchodziły w skład premiowych linii urządzeń często dostępnych w cenie powyżej 10 tysięcy złotych. Spadające koszty produkcji dużych paneli, a także ostra konkurencja na rynku, sprawiły, że telewizory 65 cali są już w zasięgu znacznie szerszej grupy konsumentów. Radzimy jaki TV tego typu najlepiej wybrać w cenie do 4000 złotych.
telewizor 65 cali do 4000

Czego spodziewać się po telewizorze 65 cali do 4000 złotych?

Jaki telewizor 65 cali wybrać? Telewizory 65 cali w cenie do 4000 złotych to solidne modele do ogólnego użytku, sprawdzają się zarówno podczas oglądania telewizji cyfrowej, jak również popularnych serwisów streamingowych i filmów lub seriali na płytach Blu-ray, dobrze współpracować będą też z konsolami i komputerami PC.
Wszystkie urządzenia bez wyjątku pracują w standardowym już 4K. Oczywiście mają one dedykowane podzespoły i oprogramowanie przeznaczone do upscalowania materiałów wideo zapisanych w rozdzielczościach 1080p, 720p lub niższych. Modele wspierają też obraz z dynamicznym kontrastem (HDR).
Warto zaznaczyć, że choć w omawianym przedziale cenowym znajdziemy już TV z wyświetlaczami zbudowanymi w oparciu o bardziej zaawansowane technologie produkcji wyświetlaczy, takie jak QLED. Aczkolwiek musimy pogodzić się, że spora część urządzeń tej klasy dostępnych w sklepach została wyposażona jednak wyłącznie w standardowe matryce ekranu. Oznacza to, że będą ustępować innym modelom pod względem jasności, jakości odwzorowanych kolorów, a także kontrastu. Uwagę na to zwracają jednak przede wszystkim osoby planujące skompletować drogi zestawu kina domowego.
Panele 65 cali do 4000 złotych to oczywiście sprzęt wyposażony w funkcje Smart TV, bez problemu łączą się z siecią Wi-Fi oraz innymi urządzeniami mobilnymi. Rodzaj i liczba oferowanych funkcji zależy w dużej mierze od systemu operacyjnego. Poza najpopularniejszym Androidem producenci instalują także swoje własne oprogramowanie, warto więc zawsze sprawdzić, czy dostępne w nim aplikacje odpowiadać będą naszym potrzebom.

Telewizor 65 cali do 4000 zł. Ranking polecanych modeli

Samsung QE65Q67B

65-calowy calowy telewizor firmy Samsung z ekranem wykonanym w technologii QLED, ze smukłą obudową oraz wąskimi nóżkami. Do zalet modelu należy między innymi nowoczesne podświetlenie matrycy Dual LED, poprawiające jego kolory i kontrast.
Funkcja Q-Symphony pozwala zsynchronizować pracę głośników TV z soundbarem, otrzymując jeszcze lepszą jakość i głębie dźwięku. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota zasilanego baterią słoneczną. Telewizor działa w oparciu o system operacyjny Tizen OS.

LG 65NANO763QA

Panel LG o przekątnej 65 cali, które ekran zbudowany został w oparciu o nowoczesną technologię Nano Cell, zwiększającą dokładność odwzorowania barw oraz kontrast obrazu. Model pracuje w rozdzielczości 4K, do której upscalowane są wszystkie wyświetlane treści dzięki szybkiemu procesorowi α5 oraz algorytmom AI. Telewizor korzysta z systemu operacyjnego webOS. Do zmiany opcji używamy dołączonego pilota z czujnikiem ruchu, pozwalającym korzystać z niego jak z kursora.

Philips 65PUS8506

Telewizor 4K o przekątnej 65 cali od firmy Philips zamknięty w eleganckiej i smukłej obudowie w kolorze srebrnym z szeroką nóżką. Urządzenia wyposażone zostało w podświetlenie LED typu Ambilight znajdujące z tyłu ekranu, które rzuca światło na ścianę, reagując na wyświetlany obraz. Model korzysta z podstawowej wersji systemu Android TV, wspiera sterowanie głosowe z pomocą Asystenta Google lub usługi Alexa, a także dynamiczny kontrast HDR10+.

Sharp 65EQ7EA

Panel TV 65 cali od firmy Sharp, zamknięty w gustownej bezramkowej obudowie. Jedną z największych zalet telewizora jest zestaw dwóch mocnych głośników stereo wyprodukowanych przez firmę Harman/Kardon, oferujących wysokiej klasy dźwięk Hi-Fi, jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie planują zakupić subwoofera.
Model pracuje również w najnowszym standardzie Dolby Vision, oferującym ulepszony dynamiczny kontrast. W obudowie zamontowany został też czujnik światła, automatycznie dopasowujący podświetlenie ekranu do otoczenia.

TCL 65C635

Telewizor 4K o przekątnej 65 cali w cenie do 4000 złotych. Urządzenie wyposażone jest w ekran wykonany w technologii QLED, odznaczającym się ulepszonym kontrastem, kolorami oraz jasnością. Do atutów modelu należy możliwość sterowania głosowego, a także intuicyjny system operacyjny z dostępnością do wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych.
Producent pamiętał też o potrzebach graczy, oferują wsparcie dla funkcji FreeSync i VRR, a także tryb gry optymalizujący parametry obrazu do jak najbardziej komfortowej rozrywki. Za dźwięk odpowiadają pełnozakresowe głośniki firmy Onkyo współpracujące ze standardem Dolby Atmos.
Zdjęcie: Envato Elements