Data modyfikacji:

Jaki telewizor z ledami z tyłu wybrać?

Telewizor z ledami z tyłu świetnie prezentuje się w salonie. Wypełnia go kolorami i tworzy niepowtarzalny klimat. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze takiego telewizora i oczym koniecznie pamiętać przy zakupach.
telewizor z ledami z tyłu

Dlaczego warto kupić telewizor z ledami z tyłu?  

Jaki telewizor kupić? Oświetlenie LED to dodatek, który sprawia, że pomieszczenie wygląda nowocześniej i estetyczniej. Takie rozwiązania są stosowane w kuchni, salonie, czy łazience. Wiele sprzętów ma diody LED, które podkreślają elegancki charakter danego urządzenia. Ten trend przyjął się również w świecie telewizorów.
Prekursorem tego rozwiązania był Philips i technologia Ambilight. Diody LED znajdujące się z tyłu sprawiają, że ściana nabiera kolorów, przez co pomieszczenie prezentuje się znacznie lepiej. Ale nie chodzi tutaj o sam aspekt wizualny. Ambilight wpływa na lepsze wrażenia podczas oglądania. Kolory mogą być synchronizowane z materiałami filmowymi, co znacznie uatrakcyjnia seans w domowym zaciszu. Możliwości są ogromne, dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Jeśli chcesz odmienić wygląd swojego salonu, to telewizor z ledami z tyłu będzie do tego idealny!

Telewizory z Ambilight - jak działają 

Philips Ambilight to technologia, która jest dostępna w trzech wariantach. Najtańsze modele telewizorów mają podświetlenie dwustronne, co oznacza, że ledy znajdują jedynie po bokach. Jeszcze lepszy efekt daje trójstronny Ambilight, który oferuje diody LED na bokach, a także u góry. Najdroższe modele telewizorów Philipsa mają podświetlenie czterostronne, które najlepiej sprawdza się, gdy urządzenie jest powieszone na ścianie. Wówczas diody LED emitują światło we wszystkich kierunkach. Takie rozwiązanie daje najlepsze rezultaty!  
W najnowszych telewizorach Philipsa pojawiła się funkcja Ambilight Projection, która korzysta z dziewięciu malutkich projektorów. Dzięki temu możliwe jest rzucanie na ścianę nie tylko koloru, ale również obrazów. Poruszająca się poświata  sprawia, że oglądanie filmów na takim telewizorze jest jeszcze przyjemniejsze! Producent umożliwia połączenie telewizora z systemem Philips Hue. W ten sposób można zsynchronizować oświetlenie całego pomieszczenia tak, aby stworzyć niepowtarzalny klimat!  

Czy można zamontować ledy z tyłu do każdego telewizora?  

Jeśli chcesz cieszyć się ledami z tyłu bez konieczności zakupu nowego telewizora, to istnieje kilka rozwiązań! Dla fanów systemu Ambilight, Philips przygotował Hue Play HDMI Sync Box. To specjalna podstawka, która synchronizuje oświetlenie z daną sceną w filmach, grach oraz utworach muzycznych. Urządzenie działa z oświetleniem Hue, co oznacza, że na telewizorze można zamontować taśmę LED Philips Hue. Zestawiając to z żarówkami Hue uzyskamy bardzo dobry zestaw do podświetlenia ściany i samego pomieszczenia. Największym minusem takiego systemu jest wysoka cena. Koszt przygotowania oświetlenia może kosztować nawet 1300-1500 złotych.  
Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest zakup taśmy LED ze złączem USB typu A. Wystarczy skorzystać z portu USB w telewizorze, aby włączyć diody. Wybór ledów jest ogromny zaczynając od białych diod po kolorowe. W trochę droższych zestawach znajdziemy pilota umożliwiającego zmianę koloru lub wybranie kilku trybów wyświetlania.

Telewizor z ledami z tyłu. Na co zwracać jeszcze uwagę podczas zakupu?  

Podświetlenie LED z tyłu jest istotne, jednak nie można zapominać o innych elementach, które mają wpływ na jakość odtwarzanego obrazu. W pierwszej kolejności trzeba wybrać odpowiednią wielkość. Najlepiej dopasować telewizor do pomieszczenia w którym będzie się znajdował.  
Do małego pokoju, gdzie ilość miejsca będzie ograniczona dobrze sprawdzi się model w rozmiarze od 32 do 43 cali. W trochę większych pokojach można zdecydować się na telewizor 49 lub 55-calowy. Do salonu spokojnie można myśleć o zakupie telewizora 55-calowego lub nawet 65-calowego. Większe urządzenia są dedykowane do dużych pokoi multimedialnych.  
Wpływ na wielkość telewizora powinna mieć również zajmowana odległość. Pomocne są specjalne kalkulatory, które pozwalają określić ile miejsca potrzeba, aby komfortowo oglądać filmy. Przy tych wyliczeniach dużą rolę odgrywa sama rozdzielczość. Im wyższa, tym mniejsza odległość jest od urządzenia.  
W telewizorach powinieneś spojrzeć na takie parametry jak częstotliwość odświeżania, tryb HDR, czy dodatkowe funkcje wpływające na lepsze wyświetlanie kolorów. Nieodłącznym elementem jest również system Smart TV. Dzięki niemu otrzymujesz dostęp do wielu przydatnych aplikacji i serwisów streamingowych.  

Polecane telewizory z ledami z tył 

Philips 43PUS7956 

Niedrogi telewizor Philipsa został wyposażony w trójstronny Ambilight! Rozdzielczość 4K w połączeniu ze standardami Dolby Atmos i HDR gwarantuje doskonałą jakość obrazu. System Android TV zawiera wiele ciekawych aplikacji, a dzięki doskonałej integracji ze smartfonem powoduje, że rozrywka nabiera zupełnie nowego wymiaru. Obok tego modelu trudno przejść obojętnie!

Philips 65OLED706  

Telewizor z ledami z tyłu dla wymagających użytkowników. Urządzenie jest kontrolowane przez procesor Philips P5, który generuje szczegółowy obraz nasycony kolorami. Częstotliwość odświeżania 120 Hz świetnie sprawdza się podczas grania i oglądania rozgrywek sportowych. Podświetlenie Ambilight synchronizuje się również podczas grania na konsoli, co daje jeszcze lepsze wrażenia!
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.