Data modyfikacji:

Test wielofunkcyjnego robota kuchennego MPM Termorobot iCoook 2.0 MRK-38 

Robot kuchenny MPM Termorobot iCoook 2.0 MRK-38 to nowe urządzenie wielofunkcyjne, które ma pomóc w kuchni podczas przygotowywania rozmaitych potraw. Sprawdziliśmy jak nowy model radzi sobie w codziennym użytkowaniu! 
MPM Thermorobot iCook 2.0 MRK-38-2

Pierwsze wrażenia i konfiguracja 

MPM Termorobot iCoook 2.0 prezentuje się naprawdę dobrze. Obudowa jest wykonana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Na pierwszym planie wyłania się dotykowy, 7-calowy wyświetlacz LCD. Tuż pod nim zastosowano pokrętło do sterowania robotem. Ramki ekranu otacza czarne, połyskujące wykończenie, które dodaje eleganckiego charakteru. 
Oczywiście na wyposażeniu znajduje się dzbanek ze stali nierdzewnej wraz z dedykowanym ostrzem, które również jest wykonane z wysokiej jakości stali. Pojemność całkowita wynosi 4,5 litra, jednak faktyczna pojemność użytkowa to 3 litry. Do przygotowywania wielu potraw jest to wartość w zupełności wystarczająca. Ogromną zaletą jest wbudowana rączka, która szczególnie sprawdza się przy przekładaniu gorących dań. Jej obecność ułatwia trzymanie dzbanka podczas czyszczenia. To duże udogodnienie. 
Aby robot automatyczny pewnie trzymał się kuchennego blatu, producent zastosował cztery antypoślizgowe nóżki. Dzięki temu nawet przy pracy na wysokich obrotach Termorobot pozostaje na swoim miejscu. Warto również dodać, że w zestawie otrzymujemy bogaty zestaw akcesoriów takich, jak: 
 • dodatkową pokrywę z popychaczem,
 • dwustronną, pełną tarczę do krojenia w plastry i siekania, 
 • koszyk do gotowania kasz, ryżu, czy ziemniaków, 
 • miarkę z podziałką, 
 • motylek do ubijania,
 • naczynie do gotowania na parze, 
 • nóż do siekania, 
 • przystawkę do mieszania zup i innych potraw, 
 • łopatkę,
 • drukowaną książkę kucharską na 60 przepisów.
 • Druga generacja Termorobota została wyposażona w silnik o mocy 1400 W. Grzałka ma natomiast moc 1000 W, dlatego nagrzewanie odbywa się w bardzo krótkim czasie. Ponadto mamy zakres obrotów od 120 do 5000 obr./min, co również powinno być wystarczające przy przygotowywaniu większości potraw. Robot automatyczny ma na swoim pokładzie moduł WiFi, co pozwala mu na pobieranie aktualizacji oraz nowych przepisów. 
  Pierwsze wrażenia związane z produktem MPM są bardzo pozytywne. Urządzenie dobrze wypada nie tylko pod względem jakości wykonania, ale również obsługi. Proces konfiguracji i połączenia z siecią zajmuje tylko chwilkę. Na plus należy zaliczyć bardzo szybkie uruchamianie oraz bezproblemową pracę systemu operacyjnego. Podczas testów ani razu nie miałem kłopotów z zacinaniem czy opóźnieniem w reakcji na dotyk. 

  Przepisy to bardzo mocna strona robota kuchennego MPM 

  Na przepisy dostępne w MPM Termorobot iCoook 2.0 warto poświęcić osobny akapit. 
  Po szybkim procesie konfiguracji robot jest już gotowy do pracy. Urządzenie automatycznie pobiera przepisy, których jest prawie 500. Aby mieć do nich dostęp, nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów, co jest kolejną zaletą. Producent mniej więcej raz na kwartał aktualizuje bazę o kolejne przepisy, dlatego w przyszłości można spodziewać się kolejnych propozycji. 
  Znalezienie interesującego dania nie jest problemem, ponieważ cały interfejs jest bardzo czytelny i rozbity na poszczególne kategorie. Przy przeglądaniu przepisów znajdziemy dedykowaną sekcję dla ciast, dań mięsnych czy gotowanych na parze. Osoby dbające o linię z pewnością docenią przepisy FIT, w których dokładnie jest uwzględniona kaloryczność poszczególnych potraw.
  MPM zaprosił do współpracy dietetyków, którzy pomagają w układaniu przepisów. Dzięki temu mamy pewność, że dania są zarezerwowane wyłącznie dla termorobota. Ciekawostką jest również fakt, że przepisy są dostępne nie tylko w języku polskim, ale również angielskim i ukraińskim. 
  Na stworzonej przez MPM witrynie pyszniegotuj.pl można generować listy zakupów. Strona przygotowana jest zarówno pod ekrany komputerów, jak i w wersji mobilnej. To duże ułatwienie, kiedy chcemy wybrać się do sklepu i zrobić zakupy pod konkretny przepis.
  Gdy wybierzemy już interesującą pozycję, przechodzimy do przygotowywania potrawy. Cały proces został podzielony na kilka etapów, w trakcie których otrzymujemy szczegółowe wskazówki. Robot automatyczny ma wbudowaną wagę, dlatego nie ma możliwości, aby pomylić się przy łączeniu ze sobą poszczególnych składników.

  Jak MPM Termorobot iCoook wypada w codziennym użytkowaniu? 

  MPM Termorobot iCoook 2.0 to urządzenie absolutnie wielofunkcyjne. Liczba opcji jest tak duża, że trudno było mi wykorzystać każdą z nich podczas testowania. Skupiłem się na tym, co jest w takim urządzeniu najważniejsze.
  Dzięki mocy 1400 W urządzenie podgrzewa bardzo szybko, natomiast regulacja w zakresie 37 do 130 stopni pozwala na idealne dostosowanie do danej potrawy. Bardzo sprawnie działa funkcja zmiany prędkości, podobnie jak opcja Turbo, która rozdrabnia produkty w mgnieniu oka. Dzięki temu, że noże są wykonane ze stali nierdzewnej, robot jest w stanie poradzić sobie nawet z bardzo twardymi produktami. 
  Niektóre wielofunkcyjne roboty miewają problemy z dokładnym wyrabianiem ciasta. Na szczęście w przypadku MPM taka sytuacja nie ma miejsca i jest ono przygotowywane w sposób bardzo dokładny i szybki. Nawet drożdżowe, na pizzę czy pierogi. Dzięki funkcji obrotów wstecznych ciasto poddawane jest bardzo dokładnemu wyrabianiu (nóż pracuje w dwóch kierunkach).
  W codziennym użytkowaniu niezwykle pomocne okazują się akcesoria. W tym samym momencie możemy gotować ziemniaki w koszyczku, natomiast na przystawce do gotowania na parze położyć warzywa. To znacznie skraca czas przygotowania całej potrawy
  Termorobot świetnie działa nie tylko w połączeniu z dedykowanymi przepisami. Jeśli chcesz wykonać coś samodzielnie, to również nie ma z tym żadnego kłopotu. Możliwości ustawień są absolutnie wystarczające.
  Pozytywnym zaskoczeniem była cicha praca urządzenia. Oczywiście na wysokich obrotach hałas jest większy, ale nadal jest on na akceptowalnym poziomie. Wiele potraw przygotowujemy na niskich obrotach, dlatego urządzenie nie jest uciążliwe. Jeśli zdarza ci się gotować w domu z dziećmi, to może być kolejny argument opowiadający się za zakupem. 
  Podczas testów automatycznego robota nie miałem żadnych problemów z obsługą ani płynnością działania. Połączenie z siecią jest stabilne, a wybór przepisów błyskawiczny. Niewielkim minusem, który dostrzegłem, jest wygaszanie ekranu, które jednocześnie resetuje wagę. To sprawia, że dodawanie produktów przez dłuższy czas może skutkować kłopotem z określeniem prawidłowej wagi. Rozwiązaniem jest skorzystanie z dedykowanego pokrętła, które uniemożliwia robotowi przejście w stan uśpienia

  Czy warto kupić MPM Termorobot iCoook 2.0? 

  MPM Termorobot iCoook 2.0 charakteryzuje się ogromną wszechstronnością, co czyni go idealnym pomocnikiem w kuchni. Kupując jedno urządzenie, mamy możliwość przygotowania zdrowego obiadu, koktajlu, deseru czy ulubionego ciasta. Intuicyjna obsługa sprawia, że ten sprzęt sprawdzi się doskonale w codziennym użytkowaniu. Co ważne, wskazówki dotyczące gotowania są na tyle proste i czytelne, że z przygotowywaniem potraw poradzi sobie każdy, nawet kompletny amator gotowania. 
  Co ważne wybór przepisów jest na tyle duży, że urządzenie może być doskonałym wyborem zarówno dla całych rodzin, jak i osób dbających o zdrowe odżywianie. MPM Termorobot iCoook 2.0 został wyceniony na kwotę 2249 złotych i trzeba przyznać, że jest to doskonała oferta. Stosunek jakości do ceny został zachowany znakomicie. Jeśli zastanawiasz się nad wielofunkcyjnym robotem automatycznym, to MPM Termorobot jest doskonałym wyborem! 
  Zdjęcia: Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.