Data modyfikacji:

Jakie upominki na Dzień Nauczyciela wybrać?

Dzień Nauczyciela jest w Polsce obchodzony dokładnie 14 października. Zgodnie z tradycją z okazji tego święta wychowawca, a także pozostałe grono pedagogiczne otrzymują od młodzieży symboliczne upominki. Co podarować pedagogom? Jakie upominki na Dzień Nauczyciela wybrać? Sprawdźcie nasze propozycje, w tym także pomysły na prezenty na Dzień Nauczyciela własnoręcznie robione.

prezent na dzień nauczyciela

Upominki na Dzień Nauczyciela – co kupić pedagogowi?

Upominki na Dzień Nauczyciela powinny wyrażać podziękowanie wobec ciężkiej pracy pedagoga na rzecz kształcenia dzieci i młodzieży. Mile widziane są takie prezenty, które odnajdą zastosowanie w pracy i ułatwią wykonywanie codziennych zadań zawodowych, np. pomogą w przygotowywaniu lub prowadzeniu zajęć z klasą, takich jak wskaźniki. Poniżej kilka ciekawych pomysłów.

Etui na okulary

Ten upominek ucieszy w szczególności tych nauczycieli, którzy często zapominają zabrać z domu pokrowiec na okulary. Etui pozwoli bezpiecznie przechowywać okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne.

Mikrofon-głośnik

Jeśli nauczyciel często oprowadza klasę po ciekawych miejscach lub lubi prowadzenie zajęć w plenerze, warto podarować mu gadżet, który pozwoli na komfortowe komunikowanie się z podopiecznymi.

Przenośna drukarka

To kolejny gadżet, który pomoże w prowadzeniu zajęć. Urządzenie można połączyć ze smartfonem i wydrukować materiały w dowolnym miejscu i czasie.

Tablet

Upominek może posłużyć do przygotowywania materiałów dydaktycznych – rysowania schematów, tabel oraz wykresów. Tego rodzaju sprzęt wcale nie jest drogi, a może się bardzo przysłużyć w zawodzie nauczyciela.

Prezenty na Dzień Nauczyciela własnoręcznie robione – inspiracje

Co jeszcze można podarować pedagogowi? Jakie upominki na Dzień Nauczyciela wybrać? Idealnym podarunkiem będą prezenty na Dzień Nauczyciela własnoręcznie robione przez uczniów, takie jak np.:

  • papierowa róża – do wykonania kwiatów z papieru wystarczą sprawne ręce, ozdobny papier oraz podstawowe narzędzia: dziurkacz, dłutka kulkowe, mata do embossingu, nożyczki, klej do papieru;
  • podkładki pod kubek ze sznurka – do wykonania praktycznego prezentu wystarczy sznurek skręcany, nożyczki, miarka krawiecka, grzebień, szpilki, szydełko oraz podkładka do wbijania szpilek;
  • pudełko na czekoladki w kształcie serca, wykonane techniką origami – w internecie można znaleźć wiele wzorów oraz instrukcji origami, które pozwolą zrobić ciekawe pudełko, jedno- lub wielokolorowe;
  • stojak na biżuterię, np. wykonany z drewna – praktyczny stojak można zrobić z rozmaitych materiałów – metalu, plastiku, skóry czy też drewna. Ostatnimi czasy modne są nawet stojaki DIY z gałęzi pomalowanych na metaliczne kolory;
  • świeca zapachowa DIY – istnieje wiele domowych sposobów na świecę domową. Upominek na Dzień Nauczyciela możecie wykonać z wosku i olejków eterycznych, ziół lub nawet płatków kwiatów. Czas poświęcony na wykonanie takiego prezentu z pewnością zrobi wrażenie na pedagogu;
  • wazon DIY, np. wykonany ze słomek lub w postaci butelki ozdobionej koronką, sznurkiem lub pomalowanej metodą wodną;
  • własnoręcznie wykonany album z pamiątkowymi zdjęciami nauczyciela i klasy – album na zdjęcia można wykonać z kartonu, zeszytu lub segregatora. Możliwości związane z dekorowaniem są nieograniczone, a zamieszczone w środku fotografie z pewnością wywołają szeroki uśmiech na twarzy pedagoga;
  • zakładki do książek domowej roboty, np. z bloku rysunkowego lub papieru ozdobnego;
  • zeszyt wypełniony złotymi myślami uczniów zasłyszanymi podczas lekcji – jeśli macie w klasie kogoś na tyle skrupulatnego, że zapisywał różne śmieszne teksty wypowiadane przez innych uczniów, taki zbiór może się okazać trafionym prezentem na Dzień Nauczyciela. Pod warunkiem, że pedagog wykazuje podobne poczucie humoru…

Gadżety personalizowane – idealny kompromis pomiędzy prezentem DIY i drogim upominkiem

Gadżety personalizowane to upominki na Dzień Nauczyciela, które stanowią kompromis pomiędzy podarunkami DIY a prezentami kupionymi. Bardzo popularne są różnego rodzaju artykuły z grawerem, np. dedykacją od klasy. Poniżej lista przykładowych artykułów, które można zamówić w formie personalizowanej.

Kubek z nadrukiem

Kto nie lubi wypić z rana lub w ciągu dnia kubka pysznej kawy/herbaty? Teraz ta czynność będzie sprawiała jeszcze więcej przyjemności, ponieważ każdy łyk będzie przypominać o klasie.

Pendrive z grawerem

To bardzo praktyczny prezent, podobnie jak powerbank. Na pendrivie można przenosić różne ważne dane, np. prezentacje na zajęcia. Grawer nada upominkowi wyjątkowych charakter.

Pióro z grawerem

Elegancki zestaw składający się z pióra i długopisu, z załączoną dedykacją lub nawet grawerem to bardzo dobry pomysł na upominek dla nauczyciela.

Portfel z grawerem

To kolejny przykład prezentu, który jest bardzo praktyczny. Na portfelu można umieścić inicjały nauczyciela lub sympatyczny tekst typu „Portfel najlepszego nauczyciela pod słońcem”.

Powerbank

Urządzenie jest bardzo praktyczne, ponieważ pozwoli zasilić energią telefon lub laptop w dowolnym miejscu i czasie.

Świeca zapachowa z personalizowaną etykietą

Naturalna sojowa świeca zapakowana w wyjątkowe pudełko z dedykacją to świetny pomysł na prezent dla nauczycielki.

Autorka: Alicja Hudzik