Data publikacji:

Myjka Vileda Actifibre do okien. Co to jest i jak używać?

Mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych czynności, a wiele osób unika czyszczenia szyb jak ognia. Męczenie się z niewydajnym płynem czy smugami potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą gospodynię czy gospodarza. Na szczęście producenci ściereczek, myjek oraz innych rozwiązań postarali się o to, by umilić nam tę nieprzyjemną czynność. Na rynku pojawiła się myjka Vileda Actifibre. To ścierka do szyb, która podbiła serca wielu osób na całym świecie. Czym jest i jak jej używać?
vileda actifibre do okien jak używać

Czym jest Vileda Actifibre do szyb?

Myjka Vileda Actifibre jest na rynku stosunkowo od niedawna. Jest to ściereczka o wymiarach 36 cm × 32 cm. Została wykonana z najwyższej jakości mikrofibry (mikrowłókna wykonane z cienkich włókien poliamidowych i poliestrowych) pokrytej unikalną i nowoczesną warstwą PVA. Warstwa ta umożliwia doskonałe pochłanianie wody oraz jej zatrzymywanie wewnątrz ściereczki.
Ogromną zaletą myjki Vileda Actifibre jest to, że nie pozostawia ona żadnych smug ani zacieków, za to czyni powierzchnię idealnie czystą oraz zupełnie suchą. Wszystko za sprawą wykorzystania nowoczesnych technologii oraz zastosowania warstwowości. Ściereczka składa się z warstwy czyszczącej 3D, dzięki której skutecznie usuwa brud, oraz wspomnianej warstwy PVA.

Jak używać myjki Vileda Actifibre?

Przed pierwszym zastosowaniem ścierki do szyb Vileda należy ją dokładnie wypłukać. Następnie mokrą szmatką przecieramy wybraną powierzchnię szklaną. Może być to lustro, okno czy szklany blat stolika kawowego. Doskonale nadaje się także do mycia okien w samochodzie. Myjka Vileda Actifibre sprawdzi się w przypadku wszystkich tych powierzchni. Aby dokładnie umyć szkło, należy je po prostu przetrzeć zwilżoną szmatką i gotowe! Korzystanie z Vileda Actifibre nie wymaga używania żadnych detergentów. Jeśli zależy ci na zdezynfekowaniu powierzchni, możesz namoczyć szmatkę w wodzie z octem.

Pranie myjki Vileda Actifibre

Dużą zaletą szmatki do okien Vileda Actifibre jest fakt, że nie wymaga ona specjalistycznego prania. Nie musisz moczyć jej w chemikaliach czy poddawać dezynfekcji w 90 stopniach. Wystarczy, że wrzucisz ją do pralki z podobnymi kolorami i wypierzesz w temperaturze 60 stopni. Pamiętaj, by nie używać wybielaczy ani płynów zmiękczających – dzięki temu ściereczka na dłużej zachowa swoje możliwości.

Vileda ścierka do szyb – opinie

W sieci można znaleźć wiele różnych opinii na temat myjki Vileda Actifibre do szyb. Znajdują się one zarówno na stronie producenta, jak i na stronach sklepów oferujących ów produkt. Wśród użytkowników panuje zgodność – ścierka do szyb Vileda cieszy się naprawdę świetnymi opiniami.
Klienci chwalą ją przede wszystkim za to, że można używać jej bez konieczności dodawania detergentu. Ponadto ściereczka szybko schnie, co sprawia, że błyskawicznie możemy ją ponownie wykorzystać. Oprócz tego jest mała, co daje możliwość zabrania jej w każde miejsce, w którym szyby wymagają czyszczenia, np. do domku letniskowego. Wśród zalet wymieniany jest także fakt, że ściereczka nie pozostawia smug. Na uwagę zasługuje również jej atrakcyjna cena – pojedyncza ściereczka kosztuje około 19–25 zł w zależności od sklepu. Nie jest to zatem zakup drogi, a z pewnością posłuży przez długie lata przy odpowiednim użytkowaniu.
Zdjęcie: Envato Elements
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.