Data publikacji:

Jaka wąska suszarka slim na pranie do małej łazienki?

Chociaż sam proces prania nie trwa stosunkowo długo, to czas oczekiwania aż świeżo wyprane ubrania wyschną i będą gotowe do założenia może trwać nawet kilkanaście godzin. Interesuje cię wąska suszarka na pranie, która nie dość, że będzie kompaktowa, to pomieści także znaczącą ilość prania? Dzięki naszemu najnowszemu artykułowi dowiesz się, jak wybrać odpowiednią suszarkę, oraz poznasz nasze typy urządzeń. Zapraszamy do lektury!
wąska suszarka na pranie
Jeśli masz mieszkanie o małej powierzchni, posiadasz ograniczoną ilość miejsca na rozwieszenie prania lub nie masz zbyt dużo ubrań do czyszczenia, doskonałym wyborem będzie dla ciebie minisuszarka na pranie. Jednak jak dokonać odpowiedniego wyboru?
Przede wszystkim sprawdź swoje potrzeby i zwyczaje. Może okazać się, że ubrania pierzesz regularnie, ale w małych ilościach, więc potrzebujesz naprawdę małej suszarki, która praktycznie cały czas będzie rozłożona. Jeśli jednak za pranie zabierasz się raz na kilkanaście dni i wtedy wykonujesz 5–6 prań w ciągu doby, okazać się może, że potrzebujesz sprzętu o bardzo dużej powierzchni suszenia, które jednak wyciągasz nie częściej niż co 10–14 dni.
Wbrew pozorom zastanowienie się nad swoimi zwyczajami jest bardzo istotne. Jednak bez obaw, w poniższych artykule znajdziesz propozycje suszarek do prania odpowiadające na różnorodne potrzeby. Zobacz, jaka suszarka na pranie będzie dobrym wyborem.

Wąska suszarka na pranie – czym jest? Czy warto się na nią zdecydować?

Proces prania ubrań to nie tylko samo pranie, ale także suszenie wypranych rzeczy, co z pewnością trwa znacznie dłużej niż samo pranie. Wiąże się to z tym, że na ulubione części garderoby trzeba poczekać nawet do kilkunastu godzin, aby mieć pewność, że w całości wyschły.
Osoby mające w swoim domu suszarkę bębnową do prania nie muszą się borykać z tym problemem, ponieważ to urządzenia skraca proces suszenia do minimum. Zatem, czy warto się zdecydować na taką suszarkę bębnową? Liczba zadowolonych użytkowników tego typu urządzenia daje jasny sygnał, że suszarka do ubrań slim to sprzęt zdecydowanie warty uwagi.
Z problemem braku miejscu boryka się wiele osób, częściej ten problem dotyczy jednak ludzi mieszkających w mieszkaniach, niż tych mieszkających w domach. Czy warto zdecydować się na suszarkę, jeśli ilość wolnego miejsca jest bardzo ograniczona?
Zakup suszarki warto przemyśleć już na etapie planowania remontu mieszkania, ponieważ łatwiej umieścić taki sprzęt po wcześniejszym przemyśleniu jego miejsca. Jednak dokupienie suszarki do już gotowego wnętrza nie stanowi dużego problemu, dzięki czemu każdy może wejść w posiadanie takiego sprzętu.
Z problemem ograniczonego miejsca na suszarkę boryka się wiele osób, dlatego producenci suszarek stworzyli urządzenia skrojone pod specjalne potrzeby tych osób. Do wąskich łazienek czy pralni świetnie sprawdzi się wąska suszarka do prania. Na jaki model postawić oraz jakie parametry powinna mieć wąska suszarka do prania? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, warto przeczytać dalszą część artykułu.

Suszarka do ubrań slim – jakie zalety ma to urządzenie?

Suszarki bębnowe szybko zyskują na popularności, dlatego coraz więcej osób, które jeszcze nie mają takiego sprzętu, zastanawia się nad tą inwestycją. Wybierając suszarkę do ubrań, z całą pewnością warto sprawdzić, jakie zalety ma to urządzenie. Chociaż lista zalet suszarki bębnowej jest długa, warto wspomnieć o kilku najważniejszych plusach tego sprzętu.
Chociaż wiele osób obawia się o swoje ubrania lub inne tkaniny, to prawdą jest, że suszarka bębnowa nie niszczy tkanin. Producenci suszarek bębnowych udoskonalili proponowane przez siebie sprzęty do tego stopnia, że suszarka do ubrań slim jest urządzeniem w pełni bezpiecznym dla tkanin.
Dodatkowo suszarka do ubrań slim sprawia, że ubrania po procesie suszenia są miękkie, przyjemne w dotyku i komfortowe dla skóry. Co więcej, podczas suszenia z tkanin usuwany jest kurz, inne zanieczyszczenia oraz kłaczki, dzięki czemu ubrania są mniej narażone na mechacenie. 
Wiele osób martwi się, że podczas suszenia w suszarce bębnowej ubrania lub inne tkaniny są gniecione, przez co świeżo wyciągnięte ubrania są pomięte i trudne do wyprasowania. Jest to często powielany mit, ponieważ ubrania po procesie suszenia w takiej suszarce mogą być podatne na prasowanie, a w niektórych przypadkach w ogóle niepogniecione. Ważne jest, aby nie doprowadzić do przeładowania suszarki, ponieważ to znacznie wpływa na stan ubrań po wyciągnięciu ich z bębna. Dodatkowo wiele suszarek ma specjalne programy ułatwiające prasowanie lub eliminujące zagniecenia.
Największą korzyścią, jaką daje suszarka do ubrań slim, jest wygoda. Aby wysuszyć pranie w takiej suszarce, wystarczy jedynie włożyć wyprane rzeczy do bębna suszarki, a następnie włączyć wybrany program. Wąska suszarka do prania pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, które w innym przypadku zajmowałaby tradycyjna suszarka. Osoby, które nie mają odrębnego miejsca na suszące się pranie, są zmuszone rozstawiać tradycyjną suszarkę w widocznym miejscu, co zdecydowanie zagraca przestrzeń i sprawia wrażenie bałaganu. 

Rodzaje suszarek bębnowych

Jaka wąska suszarka do prania będzie najlepszym wyborem? Dostępne na rynku modele suszarek można podzielić na kilka kategorii:
 • suszarka kondensacyjna – ten model działa dzięki umieszczonej we wnętrzu suszarki grzałce, która ogrzewa pobierane z zewnątrz powietrze. Proces suszenia zachodzi poprzez wytworzenie pary, która następnie jest schładzana do momentu skraplania, po czym trafia do osobnego pojemnika. Taka woda może być odprowadzana za pomocą przewodu odpływowego podłączonego do sieci kanalizacyjnej;
 • suszarka kondensacyjna z pompą ciepła – w tym przypadku grzałka została zastąpiona specjalną pompą ciepła. Taka wąska suszarka do prania kosztuje nieco więcej niż suszarka kondensacyjna z grzałką, ale wynagradza to swoim wyjątkowo niskim zużyciem energii. Pompa ciepła wytwarza zamknięty obieg powietrza, dzięki czemu nie dochodzi do utraty ciepła, co wpływa pozytywnie na zużycie energii;
 • suszarka wentylacyjna (ewakuacyjna) – taka suszarka bywa nazywana także suszarką wywiewową. Sposób działania tej suszarki opiera się na pobieraniu powietrza z zewnątrz, które jest następnie podgrzewane, aby wysuszyć znajdujące się w bębnie pranie. Wytworzona para wodna jest odprowadzana z suszarki za pomocą specjalnego przewodu wentylacyjnego.
 • Na co zwrócić uwagę podczas zakupu suszarki do ubrań slim?

  Wybór suszarki może nie być łatwy, dlatego warto wiedzieć, na jakie jej elementy zwrócić szczególną uwagę. Podstawowym punktem na takiej liście powinna być ładowność suszarki. Suszarka slim ma oczywiście mniejszą ładowność niż suszarka w większym rozmiarze, jednak wybierając suszarkę, warto kierować się właśnie jej ładownością, a nie całkowitym rozmiarem.
  Podczas wyboru suszarki warto zwrócić uwagę także na programy, jakie dany model oferuje. Które z nich warto mieć?
 • Program do prasowania
 • Opóźnienie startu
 • Program do szafy
 • Program dla tkanin mieszanych
 • Czujnik zanieczyszczenia filtra
 • Program do suszenia odzieży wierzchniej
 • Redukcja zagnieceń
 • Podczas wyboru suszarki należy zwrócić uwagę także na to, ile prądu zużywa dany model. Ilość zużytej energii zależy od klasy energetycznej oraz od rodzaju suszarki. Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła zużywa nawet o 60% mniej prądu niż suszarka kondensacyjna z grzałką lub suszarka wentylacyjna. 

  Suszarka slim – ranking

  Zdjęcie: Envato Elements
  Karolina Grad
  Karolina Grad

  Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!