Poradnik, jak wybrać worek do boksu
Decyzja o zakupie tego specyficznego przyrządu treningowego powinna być poparta odpowiednią analizą naszych potrzeb i możliwości. Worki do boksowania różnią się między sobą w zakresie wagi, rozmiaru, średnicy, metody zamocowania oraz zastosowania. W celu kompleksowego i optymalnego wykorzystania narzędzia należy sprecyzować dokładny cel, który chcemy osiągnąć, a także przygotować miejsce jego lokacji.
Jakie rodzaje są dostępne?
Worki bokserskie możemy podzielić na kilka kategorii:
• Klasyczna wersja jest najpopularniejsza i z powodzeniem służy zarówno tym początkującym, jak i również bardziej doświadczonym. Przy odpowiednim doborze rozmiaru, możliwe jest wykonywanie technik ręcznych oraz nożnych, co pozwala na uniwersalny rozwój umiejętności trenującego.
• Kolejny model godny uwagi to wersja dostosowana do zawodników MMA. Jest to specjalistyczny przyrząd, który pozwala pracować na wielu płaszczyznach, co odpowiada charakterowi mieszanych sztuk walki. Dzięki takiemu zastosowaniu, poza treningiem stójkowym, worek pozwala nam na wykonywanie rzutów, a także technik w parterze. Co więcej, nietypowe wyprofilowanie umożliwia zadawanie ciosów podbródkowych oraz przy użyciu łokci. Całość sprawia, że jest to niewątpliwie bardzo ciekawa opcja, ale przeznaczenie dedykowane jest zawodnikom zaawansowanym.
• Worek hakowy również powstał z myślą o doskonaleniu ściśle określonego obszaru, a mianowicie ciosów podbródkowych. Worki bokserskie tego typu wyróżnia podwójna średnica, która zmniejsza się ku dołowi. Taka budowa pozwala na zadawanie uderzeń hakowych i doskonalenie się w tej konkretnej technice. Nie jest to model polecany osobom początkującym, właśnie z uwagi na niewielką uniwersalność użytkowania.
• Grusza bokserska, podobnie jak wyżej, służy do doskonalenia technik podbródkowych oraz uderzeń kolanem. Znaczna waga oraz niewielka wysokość urządzenia sprawiają, że idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni. Mniejsza wersja, nazywana gruszką bokserską, mocowana jest na gumach lub specjalnej platformie i służy do szlifowania celności, refleksu oraz dynamiczności pracy.
• Ostatnia z propozycji to stojący worek bokserski. Ten mobilny model znajdzie swoich zwolenników wśród osób, które nie chcą ingerować w strukturę swojego domu i pragną uniknąć montażu do elementów stałych. Konstrukcja składa się z podstawy, słupka oraz tuby. Stabilność podczas treningu zapewniona jest dzięki specjalnemu systemowi przyssawek lub wypełnieniu bazy worka przy wykorzystaniu na przykład wody. Wysokość urządzenia najczęściej jest dowolnie regulowana i może być dostosowana do indywidualnych potrzeb treningowych. Worek bokserski stojący jest najbardziej uniwersalnym z przedstawionych rozwiązań, co przekłada się na jego cenę. W zależności od modelu oraz materiału wykonania, koszt waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.
Więcej znajdziesz tutaj, na Ceneo.pl.