Data modyfikacji:

Xbox One S All Digital - nowa wersja popularnej konsoli już niedługo 

Microsoft zapowiedział wprowadzenie do oferty nowej wersji konsoli Xbox One S All Digital Edition. Urządzenie pozbawione napędu optycznego będzie opierać się wyłącznie na grach w chmurze. Do zakupu użytkowników ma zachęcić nieco niższa cena. Brzmi ciekawie? Dowiedz się więcej.

Microsoft w nowej konsoli Xbox One S rezygnuje z fizycznych płyt 

Gry w formie cyfrowej cieszą się aktualnie ogromnym zainteresowaniem, dlatego Microsoft postanowił to wykorzystać i zaproponować konsolę opierającą się wyłącznie na takiej formie dystrybucji swoich treści. Na pierwszy rzut oka wersja All Digital wygląda niemal identycznie co poprzednia generacja Xboxa One S. 

Urządzenie zostanie wyposażone w dysk o pojemności 1TB, który powinien pomieścić całkiem sporą ilość tytułów. Jeśli to dla ciebie za mało, to Xbox One S wspiera obsługę zewnętrznych dysków, dlatego z rozszerzeniem pamięci nie powinno być większych problemów. Do zestawu dołączony zostanie dedykowany kontroler. Brak optycznego napędu spowoduje, że użytkownicy nie będą mogli odtwarzać filmów na płytach Blu-Ray. Na szczęście konsola wspiera serwisy streamingowe, które oferują sporą bibliotekę tytułów w bardzo wysokiej jakości. 

Xbox One S All Digital dane techniczne: 

  • procesor AMD Jaguar x64 8 rdzeni 1,75 GHz 
  • 8 GB pamięci RAM DDR3
  • złącza: HDMI in/out, USB 3.0, RJ-45 (LAN), S/PDIF
  • pojemność dysku: 1 TB
  • rozdzielczość 4K HDR
  • dźwięk Dolby Atmos i DTS:X

W zestawie startowym pojawią się trzy gry

Brak napędu Microsoft chce wynagrodzić użytkownikom za pomocą trzech darmowych gier, które będą zainstalowane w momencie zakupu konsoli. W komplecie znajdą się następujące tytuły: 

Minecraft

Tytuł uwielbiany w szczególności przez młodszych graczy, który polega na budowaniu rozmaitych konstrukcji. Prosta grafika nie przeszkadza w tym, aby świetnie bawić się przez wiele godzin. Największym plusem tej gry jest pełna swoboda pozwalająca na uwolnienie kreatywności. 

Sea of Thieves

Ten tytuł przede wszystkim stawia na rozgrywkę w trybie wieloosobowym. Dużym plusem jest możliwość rozgrywki w trybie kooperacji, co pozwala na łatwiejsze osiąganie celów. Wcielając się w rolę pirata, będziesz mógł przemierzać nieznane krainy i brać udział w spektakularnych bitwach morskich. 

Forza Horizon 3

To wizytówka konsoli firmy Microsoft, dlatego jej obecność w zestawie nikogo specjalnie nie dziwi. Jedna z lepszych odsłon tej serii oferuje 350 pojazdów i różnorodne tory zlokalizowane w różnych zakątkach świata. 

Cena i data premiery nowego Xboxa

Oficjalnie nowa konsola trafi do sprzedaży w maju na terenie Stanów Zjednoczonych. Niestety, ale nie wiadomo kiedy nowy model będzie dostępny w Polsce. Microsoft wycenił Xboxa One S All Digital na kwotę 249 dolarów, co daje nam kwotę niespełna 950 złotych. Obniżka względem podstawowej wersji wynosi 50 dolarów. 

Konsola czy komputer? Sprawdź, co kupić na komunię

Czy opłaca się kupić konsolę Xbox One S All Digital? 

Xbox One S z dyskiem o pojemności 1 TB jest dostępny za około 900 złotych. Jeśli doliczyć do tego gry, których wartość oscyluje w granicach 250-280 złotych, to cena zestawu wyniosłaby ponad 1100 złotych. Wygląda na to, że w pewnym stopniu zakup nowego modelu All Digital wydaje się sensowny, pod warunkiem, że jesteś zainteresowany wymienionymi wcześniej grami. Stając przed wyborem urządzenia warto odpowiedzieć sobie na pytanie - w jaki sposób kupujesz gry. Jeśli nie korzystasz z napędu optycznego to taka zniżka może być opłacalna. Za zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł kupić abonament Xbox Game Pass, oferujący dodatkowe gry zupełnie za darmo. 

Bardzo możliwe, że pojawienie się tej edycji sprawi, że aktualna cena konsoli poszybuje jeszcze w dół i wtedy rzeczywiście będzie lepiej zdecydować się na tańszy model. Microsoft postawił użytkowników przed niełatwym wyborem. Gdyby obniżka była większa, ostateczna decyzja o zakupie byłaby znacznie łatwiejsza.