Data publikacji:

Oto Xiaomi Mi Mix Fold. Pierwszy składany smartfon Xiaomi! 

Xiaomi Mi Mix Fold jest jednym z największych składanych smartfonów na rynku! Chiński producent wkroczył z impetem na rynek tego typu urządzeń. W telefonie zastosowano szereg nowatorskich technologii. Zobacz, czym zaskakuje nowy Xiaomi Mi Mix Fold! Specyfikacja robi wrażenie.

Xiaomi Mi Mix Fold

Xiaomi Mi Mix Fold to powiew świeżości na rynku składanych telefonów 

Xiaomi wkracza na rynek składanych smartfonów w wielkim stylu. Najnowszy Mi Mix Fold prezentuje się niezwykle interesująco! Urządzenie składa się z wyświetlacza zewnętrznego o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości 840 × 2520 px. Jeszcze ciekawiej prezentuje się wyświetlacz wewnętrzny, który po rozłożeniu ma wielkość 8 cali! Xiaomi Mi Mix Fold tym samym oferuje największą przestrzeń roboczą!

Korzystanie z telefonu będzie prawdziwą przyjemnością. Xiaomi wykorzystało opracowany algorytm kalibracji kolorów, co przekłada się na lepsze odwzorowanie barw. Potwierdza to wsparcie dla gamy DCI-P3. Oglądanie multimediów w wysokiej jakości to zasługa Dolby Vision oraz HDR10+. Na tym smartfonie oglądanie ulubionych seriali będzie jeszcze lepszym doświadczeniem.

Sam ekran ma jasność 600 nitów, co gwarantuje dobrą czytelność nawet w pełnym słońcu. Cztery głośniki dostarczone przez Harman&Kardon sprawiają, że dźwięk jest przestrzenny i trójwymiarowy.

Xiaomi Mi Mix Fold w porównaniu do innych składanych telefonów jest lżejszy o około 27%. To zasługa opracowanego zawiasu w kształcie litery U. Producent chwali się, że jest to rozwiązanie niezawodne, które przeszło 200 000 zgięć w specjalnie przygotowanych testach. W ekstremalnych warunkach telefon wytrzymuje nawet 1 milion zgięć! Pod względem wizualnym Mi Mix Fold prezentuje się naprawdę dobrze zarówno w wersji złożonej, jak i rozłożonej!

Xiaomi Mi Mix Fold specyfikacja

  • ekran zewnętrzny: 6,5 cala 
  • rozdzielczość ekranu zewnętrznego: 840 × 2520 px 
  • ekran wewnętrzny: 8,01 cala 
  • rozdzielczość ekranu wewnętrznego: 1860x2480 px 
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 888 
  • pamięć RAM: 12/16 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 256/512 GB 
  • bateria: 5020 mAh 
  • aparaty: 108 Mpix + 8 Mpix + 13 Mpix
  • aparat przedni: 20 Mpix

Xiaomi Mi Mix Fold ma zupełnie nowy system chłodzenia! 

Xiaomi Mi Mix Fold został wyposażony w absolutnie topowe podzespoły. To oznacza, że na jego pokładzie znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 888 współpracujący z 12 GB lub 16 GB pamięcią RAM LPDDR5. Na pliki przygotowano 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.1.

Aby utrzymać temperaturę na odpowiednim poziomie, Xiaomi zastosowało nowatorski system chłodzenia Butterfly. Rozwiązanie polega na zintegrowaniu chłodzenia cieczą VC o dużej powierzchni, żelu termicznego, wielowarstwowego arkuszu grafitowego oraz innych metod rozpraszania ciepła. Obszar rozpraszania ciepła wynosi w sumie 22 583,7 mm2. Dzięki temu urządzenie ma odpowiednią temperaturę przez cały czas.

W nowym Xiaomi Mi Mix Fold znajdziemy dwie baterie o pojemności 2460 mAh i 2560 mAh. Łącznie daje nam to ładunek 5020 mAh. Architektura równoległej baterii przekłada się na świetną wydajność, wynoszącą 10 A. Wykorzystując ładowarkę o mocy 67 W, w zaledwie 37 minut można naładować urządzenie od 0 do 100%.

Xiaomi Mi Mix Fold ma niespotykany zestaw aparatów! 

Technologia Liquid Lens to rozwiązanie, jakiego nie znajdziemy w innych smartfonach. Płynny obiektyw ma działać podobnie jak oko ludzkie. Struktura z przeźroczystej folii zawierającej płyn ma przypominać soczewkę. W ten sposób promień krzywizny powierzchni sferycznej może być zmieniany. To z kolei umożliwia specjalny silniczek opracowany przez producenta.

Aparat ma matrycę 8 Mpix i pozwala na 3-krotne przybliżenie optyczne. Główny aparat w telefonie ma rozdzielczość 108 Mpix, natomiast trzecia kamera szerokokątna dysponuje rozdzielczością 13 Mpix. Z przodu zastosowano aparat o rozdzielczości 20 Mpix.

Xiaomi Mi Mix Fold: cena i premiera

Xiaomi Mi Mix Fold będzie dostępny w sprzedaży od 16 kwietnia na terenie Chin. Niestety nie mamy informacji, kiedy urządzenie pojawi się w polskiej dystrybucji. Telefon został wyceniony na kwotę 9999 RMB, co po przeliczeniu na złotówki daje 6047 złotych.

Zdjęcie: Xiaomi

Autor: Bartłomiej Mazurek