Data publikacji:

Xiaomi Smart Band 7 Pro vs Huawei Band 7. Porównanie opasek

Xiaomi Smart Band 7 czy Huawei Band 7 to znakomite opaski sportowe, które są dedykowane dla wymagających użytkowników poszukujących eleganckiego i jednocześnie bardzo funkcjonalnego urządzenia. Sprawdzamy, który z tych modeli będzie lepszym wyborem dla Ciebie! Porównujemy smartbandy pod kątem wyglądu, wydajności czy dostępnych funkcji sportowych.
xiaomi smart band 7 pro

Ekran, obudowa i jakość wykonania  

Jak wypada zestawienie Xiaomi Smart Band 7 Pro vs Huawei Band 7 pod kątem wyglądu obu modeli? Porównywane przez nas opaski na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, ale jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.
Xiaomi Smart Band 7 Pro dysponuje prostokątnym wyświetlaczem o przekątnej 1,64 cala i rozdzielczości 280x456 px. Stosunek ekranu do obudowy wynosi 70%. Producent zastosował zakrzywione szkło 2,5D, które prezentuje się wyjątkowo dobrze. Koperta waży 20,5 grama i ma około 11 mm grubości. Dodatkowo zabezpieczono ją przed wodą zgodnie z certyfikatem IP68.  
Po drugiej stronie mamy Huawei Band 7, który ma trochę mniejszy, bo 1,47-calowy wyświetlacz z rozdzielczością 194x378 px. W tym modelu stosunek ekranu do obudowy wynosi 64,88%, co oznacza, że ramki wokół ekranu są trochę grubsze. Koperta waży 16 gramów i jest wodoszczelna do 5 ATM.
Obie opaski są bardzo dobrze wykonane i trudno powiedzieć, która z nich jest wyraźnie lepsza. Xiaomi Smart Band 7 Pro ma nieco lepszy ekran, jednak Huawei Band 7 na tym polu nie odstaje wyraźnie. W codziennym użytkowaniu różnice nie będą zauważalne.  

Komunikacja i systemy pozycjonowania  

W Huawei Band 7 do komunikacji wykorzystywany jest moduł Bluetooth, który działa dobrze i nie budzi żadnych zastrzeżeń. Xiaomi Smart Band 7 Pro ma również na swoim pokładzie Bluetooth, ale oprócz niego oferuje coś więcej! Chodzi oczywiście o systemy pozycjonowania.
Opaska sportowa obsługuje systemy BeiDou, GPS. GLONASS, Galileo i QZSS. Dzięki temu określenie pozycji użytkownika, jego aktualnego tempa a także przebytego dystansu będzie dokładniejsze. Po wykonanym treningu będziesz mógł podejrzeć na mapie dokładny przebieg trasy. Do planowania kolejnych treningów to bardzo przydatne rozwiązanie. Obecność tak zaawansowanego systemu pozycjonowania praktycznie wyklucza konieczność używania telefonu.  

Funkcje sportowe i zdrowotne  

Funkcje zdrowotne w obu opaskach sportowych są dość podobne. Xiaomi Smart Band 7 Pro czy Huawei Band 7 zostały wyposażone w optyczny czujnik tętna, a także pulsoksymetr odpowiedzialny za sprawdzenie poziomu natlenienia krwi. Oczywiście na pokładzie urządzeń nie zabrakło funkcji monitorowania kondycji, a także snu.
W opasce Xiaomi sportowcy mogą skorzystać z ponad 110 trybów w tym również dedykowanych treningów biegowych. Huawei Band 7 ma tych trybów 96 w tym również specjalne wskazówki dotyczące poprawy kondycji. 

Praca na baterii  

Lepszy czas pracy na baterii ma Xiaomi Smart Band 7 Pro czy Huawei Band 7? Dla wielu użytkowników ten punkt naszego porównania będzie jednym z najważniejszych. Huawei Band 7 według producenta na jednym cyklu ładowania wytrzymuje około 14 dni. To bardzo dobry wynik!
Xiaomi Smart Band 7 Pro przy standardowym użytkowaniu wytrzyma 12 dni. Jednak producent zastrzega, że przy intensywnym korzystaniu i włączonym GPS czas ten będzie wynosił około 6 dni. Warto pamiętać, że systemy pozycjonowania mają ogromny wpływ na zużycie akumulatora, dlatego te wyniki są bardzo dobre!  

Xiaomi Smart Band 7 Pro vs Huawei Band 7. Podsumowanie

Porównywane przez nas opaski bez dwóch zdań są świetnym wyborem dla wielu osób. Huawei Band 7 to solidnie wykonana opaska, która do codziennego użytkowania jest znakomitym wyborem. Cena około 200 złotych również jest bardzo zachęcająca. Xiaomi Smart Band 7 Pro to z kolei propozycja dla osób poszukujących opaski fitness.
Obecność modułu GPS to bardzo duże udogodnienie i to jest jeden z argumentów opowiadających się za wyborem tego modelu. Cena Xiaomi Smart Band 7 Pro wynosi około 450 złotych. Czy warto dopłacać do niej? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sam. Jednak możemy stwierdzić, że oba modele są godne polecenia.  
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.