Data modyfikacji:

Zabawki dla rocznej dziewczynki

Wybór zabawki dla rocznej dziewczynki może wydawać się prosty, ale w istocie łatwo zagubić się pośród tysięcy produktów. Ułatwieniem będzie lista prezentów z podziałem na zabawki edukacyjne, interaktywne i inne, która ułatwi sprecyzowanie własnych oczekiwań. Przygotowaliśmy taką listę dla ciebie – na pewno wybierzesz coś dla maluszka, a potem kupisz to tanio przez Ceneo.pl.

Przeczytaj również: Prezent dla dziewczynki w wieku 9 lat.

zabawki dla rocznej dziewczynki

Zabawki interaktywne dla rocznej dziewczynki

Zabawki interaktywne to wszystkie te, które wymagają od maluszka czynnego udziału w zabawie. Zazwyczaj mają cały szereg funkcji, dzięki którym dziecko ćwiczy nowe umiejętności, a także trenuje skupienie uwagi czy spostrzegawczość, często uczy się też nowych wyrazów. To idealne zabawki dla rocznej dziewczynki. Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać?

Garnuszek na klocuszek

Zabawka, którą śmiało można już nazwać klasykiem. Rozwija umiejętności kreatywnego myślenia, rozpoznawania kolorów i kształtów.

Interaktywny autobus

Uczy emocji, zachęca do ruchu (pojazd sam jeździ), a do tego świetnie wpływa na motorykę małą i wydaje ciekawe dla maluszka dźwięki. Jeśli zastanawiasz się, jaka zabawka dla rocznej dziewczynki będzie stymulowała jej rozwój wszechstronnie, to na przykład właśnie ta.

Laptop Świnka Peppa

Cztery przyciski z liczbami, kształtami i melodyjkami, a do tego specjalne guziczki, po których zaczynają rozbrzmiewać charakterystyczne dźwięki z ulubionej bajeczki najmłodszych – wszystko to ma mały laptop „Świnka Peppa”. Maluszek nauczy się nie tylko kolorów i kształtów, ale również cyfr, liter i zwierzątek. To przykład świetnej zabawki z bajek.

Najlepsze zabawki edukacyjne dla rocznej dziewczynki

Najciekawsze zabawki edukacyjne również sprzyjają rozwojowi dziecka. Zobacz, jakie zabawki edukacyjne dla rocznej dziewczynki z pewnością wzbudzą wielką radość.

Wieża z piłeczkami Smily Play

Dzięki niej dziecko będzie ćwiczyło sprawność manualną oraz doskonaliło zmysły dotyku oraz wzroku. Przede wszystkim jednak ta wielka wieża z piłeczkami gwarantuje niezapomnianą, fantastyczną zabawę.

Drewniana układanka, sorter

Roczne dzieci uwielbiają wszystko dopasowywać, wciskać i przekładać. Dlatego wszystkie z wielkim zainteresowaniem podchodzą do różnorodnych sorterów. Ten drewniany jest nie tylko dobry z uwagi na stymulację rozwoju – jest też bardzo trwały i bezpieczny.

Tablica manipulacyjna

Tablice manipulacyjne to genialne zabawki dla rocznej dziewczynki – w pełni zaspokajają ciekawość dziecka i potrzebę przełączania, przesuwania czy związywania. Jednocześnie dzięki takiemu upominkowi dziecko będzie nieustannie się rozwijać i stymulować swoje zmysły.

Drewniane zabawki dla rocznych dziewczynek

Drewniane zabawki dla dzieci cieszą się świetnymi opiniami rodziców. Są trwałe, bezpieczne i cieszą oko stylowym wyglądem. Jeżeli więc szukasz właśnie takiej zabawki dla rocznej dziewczynki, to na pewno skusi cię któryś z poniższych produktów.

Drewniany pociąg z wagonikami

Kolorowa lokomotywa plus wagoniki i klocki to łącznie wiele elementów, które zajmą dziecko na wiele godzin. Zabawka dla rocznej dziewczynki posiada także umożliwiający ciągnięcie sznureczek, czym na pewno zachęci malca do stawiania pierwszych kroków.

Drewniane puzzle

Bardzo proste, drewniane puzzle z pewnością będą miały fantastyczny wpływ na rozwój tak małego dziecka – między innymi przyczynią się do trenowania pamięci, koncentracji oraz motoryki małej.

Drewniane klocki

Drewniane klocki umożliwiają stworzenie fantastycznych budowli, a potem jeszcze przyjemniejsze ich burzenie – czyli klasyczna, zawsze warta kupienia, fajna zabawka dla rocznej dziewczynki.

Drewniana przebijanka

Koniec ze wszystkimi „nie stukaj w to” i „nie wolno tego uderzać” – dzięki wbijakowi roczne dziecko będzie mogło wyładowywać energię i ćwiczyć precyzję ruchów, a wszystko przy zachwycie członków rodziny.

Zabawki dla rocznej dziewczynki: lalki

Jakie zabawki dla rocznego dziecka? Dziewczynki będą zachwycone oczywiście również różnego rodzaju lalkami.

Lalka szmaciana

Można ją dowolnie przebierać, co pozytywnie wpływa na ruchy małych rączek, a dodatkowo będzie idealną przytulanką w godzinach nocnych. Istnieje spora szansa, że taka laleczka będzie towarzyszką dziecięcych zabaw przez wiele lat. Może nawet stanie się najcenniejszą pamiątką.

Smily Play Moja Pierwsza Lala

Pomaga rozwijać troskliwość oraz opiekuńczość, a do tego uczy nawet tak małe dziecko, czym są emocje. Warto wspomnieć, że lalka ta potrafi dawać buziaczki, do tego głośno i wesoło się śmieje. Z całą pewnością taka fajna zabawka dla rocznej dziewczynki wywoła wielką radość.

TM Toys płacząca lala

Już nawet roczne dziewczynki przejawiają opiekuńcze gesty, z chęcią naśladując dorosłych i bawiąc się w „lekarza”. W zestawie jest lalka, która płacze „prawdziwymi” łzami, smoczek uspokajający, akcesoria lekarskie oraz urzekające ubranko. To idealna zabawka dla rocznej dziewczynki.

Jak bezpiecznie wybrać zabawkę dla rocznej dziewczynki?

Wybierając zabawki dla rocznej dziewczynki czy dla chłopca w tym wieku zwróć uwagę na to, aby nie stworzyły one dla maluszka zagrożenia. Na pewno tak się nie stanie, jeżeli:

  • zabawka będzie miała znak CE (obowiązkowo), a także Safe Toys, TUV czy GOTS (opcjonalnie)
  • upewnisz się, że wybrana zabawka nie ma małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć
  • sprawdzisz, czy produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów i czy nie jest uszkodzony
  • upewnisz się, czy zabawka na pewno przeznaczona jest dla dziecka w tym wieku (świadczy o tym np. symbol: 12 m+, umieszczony na opakowaniu)
Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.