Data publikacji:

Zielony korektor – pogromca zaczerwienień

Korektory do twarzy najczęściej kojarzone są z kosmetykami, które przyjmują odcień zbliżony do koloru skóry. Te stosowane pod oczy zwykle są o jeden ton jaśniejsze. Co jednak z kolorowymi korektorami? Z pewnością nieraz spotkałaś się z zielonym korektorem i zastanawiałaś się, do czego właściwie można go użyć. Musisz wiedzieć, że to najlepszy sposób na kamuflaż zaczerwienień!

zielony korektor

Do czego jest zielony korektor?

Jaki będzie dobry korektor pod oczy w wypadku cery ze skłonnością do zaczerwienień? Zielone korektory to kosmetyki, których zadaniem jest maskowanie przebarwień i niedoskonałości w czerwonym kolorze. Zieleń jest kolorem przeciwstawnym do czerwonego, dlatego po nałożeniu obydwu barw na siebie, uzyskasz neutralny rezultat.

Zielony korektor to sprzymierzeniec cery skłonnej do powstawania rumieńców i pękających naczynek. To także świetny sposób na zamaskowanie czerwonych pryszczy. Każda kobieta powinna mieć go w swojej kosmetyczce.

Jak nakładać zielony korektor?

Jak używać zielonego korektora na zaczerwienienia? Do aplikacji należy podejść ostrożnie. Niedokładne lub zbyt obfite nałożenie sprawią, że na twarzy mogą być widoczne plamy w ziemistym kolorze.

  • Zielony korektor zaaplikuj jako pierwszy kosmetyk, na czystą i pokrytą kremem skórę. Nałóż go tam, gdzie pojawiły się zaczerwienienia. Dokładnie go rozetrzyj.
  • Po aplikacji korektora nałóż swój ulubiony podkład. Dzięki korektorowi zaczerwienienia nie będą spod niego przebijać. Nie musisz więc sięgać po fluid o bardzo wysokim kryciu – zielony korektor zajmie się zamaskowaniem wszelkich niedoskonałości.

Czym najlepiej nakładać zielony korektor pod oczy?

Wiele kobiet doskonale radzi sobie z nakładaniem zielonego korektora tylko za pomocą palców. Czym nakładać korektor? Jeśli nie masz tak dużej wprawy w makijażu, polecamy sięgnąć po mały pędzelek lub zwilżoną gąbeczkę.

Jaki korektor na cienie pod oczami?

Musisz wiedzieć, że zielony korektor to nie jedyny kosmetyk przeznaczony to ukrywania szczególnie trudnych niedoskonałości. Na rynku znajdziesz korektory w innych kolorach – np. żółte – które świetnie nadają się do neutralizowania fioletowych zasinień pod oczami.

Korektor fioletowy dobrze kryje żółtawe przebarwienia i gojące się siniaki. Niebieski korektor to z kolei remedium na zbyt mocną opaleniznę – z jego pomocą odrobinę rozjaśnisz swoją cerę.

Najlepsze zielone korektory

Dobry zielony korektor powinien mieć odpowiednio dużo pigmentu i być łatwy w aplikacji. Poznaj kosmetyki najlepiej oceniane przez kobiety. Z tymi korektorami zaczerwienienia nie mają szans!

Artdeco, zielony korektor w kredce

Kremowy zielony korektor idealnie neutralizuje czerwone krostki, naczynka oraz rumień. Jest bardzo łatwy w aplikacji; wystarczy rozetrzeć go palcem!

NYX, zielony korektor z aplikatorem

To kosmetyk o bardzo lekkiej konsystencji, pozwalającej na budowanie krycia. Jest doskonały dla osób początkujących. Dołączony pędzelek znacznie ułatwia nakładanie korektora.

Collection Lasting Perfection, zielony korektor

Zielony korektor o pastelowym odcieniu poradzi sobie z zamaskowaniem krostek, a także brunatnych cieni pod oczami. Wielka zaleta: jest wodoodporny!

Makeup Revolution, Conceal & Correct, zielony korektor

Kultowy korektor Makeup Revolution doczekał się zielonej wersji. Użyj go, jeśli zależy ci na trwałym i nienagannym makijażu, który utrzyma się przez cały dzień.

Zielony korektor – obowiązkowy w każdej kosmetyczce

Zaczerwienienia mogą zniweczyć nawet najstaranniejszy makijaż. Wystarczy użyć zielonego korektora, by świat nie dowiedział się o niespodziewanej krostce czy rumieniu. To kosmetyk, który koniecznie musisz wypróbować!

Autorka: Joanna Stanuch