Data publikacji:

Ranking zimowych płynów do spryskiwaczy

Interesuje cię zimowy płyn do spryskiwaczy? Ranking, który przygotowaliśmy, zawiera propozycje produktów, które doskonale sprawdzą się w okresie obniżonych temperatur. Z artykułu dowiesz się także, jak przygotować na zimę swój samochód. Zapraszamy do lektury.
ranking zimowych płynów do spryskiwaczy

Zimowy płyn do spryskiwaczy ranking – jak przygotować się na zimę?

Zima zdecydowanie nie jest ulubioną porą roku wielu kierowców. Nic dziwnego. To właśnie w okresie od grudnia do marca (a czasami nawet dłużej) warunki pogodowe nie są sprzyjające: oblodzone powierzchnie, problem z przejazdem przez nieodśnieżony odcinek drogi czy potrzeba wolniejszej jazdy – a do dopiero początek problemów, z którymi zmagamy się zimą podczas jazdy. Ponadto w okresie niskich temperatur jeszcze bardziej musimy dbać o nasz pojazd. Jak dokładnie powinniśmy się przygotować na zimę? 
  • Opony zimowe – wymiana opon na te przeznaczone do jazdy zimą to podstawa przygotowań do okresu niskich temperatur.
  • Woskowanie – przed mrozami zainwestuj w woskowanie, które możesz wykonać w myjni automatycznej. Ochroni ono podwozie samochodu przed zgubnym działaniem soli, która rozsypywana jest na drogach.
  • Odśnieżanie samochodu – szczotka i skrobaczka powinny zawsze towarzyszyć ci podczas korzystania z auta, aby w prosty i szybki sposób oczyścić auto ze śniegu i lodu.
  • Odmrażacz do szyb – przyda się, gdy temperatury spadną poniżej zera. Dzięki odmrażaczowi w bardzo szybko sposób usuniesz z szyb szron oraz lód.
  • Płyn do spryskiwaczy zimowy – ranking, który przygotowaliśmy, prezentuje produkty pomagające w zimowym oczyszczaniu przedniej oraz tylnej szyby z zanieczyszczeń, i to właśnie na tym produkcie skupimy się w dalszej części naszego artykułu.
Sprawdź nasz ranking zimowych płynów do spryskiwaczy!

Po co jest nam potrzebny zimowy płyn do spryskiwaczy i jaki wybrać?

Płyn do spryskiwaczy, tak jak już wspomnieliśmy, służy do oczyszczenia przedniej i tylnej szyby z zanieczyszczeń. Jednak nie jest to jego jedyna funkcja; jego zadaniem jest często także zwiększenie poślizgu dla piór wycieraczek. Efekt? Zmniejsza to zużycie wycieraczek oraz samego mechanizmu odpowiedzialnego za działanie wycieraczek. Co więcej, odpowiedni płyn do spryskiwaczy może zmniejszyć hałas podczas korzystania z wycieraczek oraz zmniejsza uszkodzenia szyby.
Co jednak istotne, w zależności od pory roku powinniśmy stosować inny płyn do wycieraczek. Zimą na przykład potrzebujemy produktu, który będzie odporny na mróz. Stosowanie letniego płynu w okresie niskich temperatur może spowodować zamarznięcie przewodów doprowadzających płyn do wycieraczek.
Obecnie dostępne są różne formy produktów do oczyszczania szyb:
  • płyn do spryskiwaczy – jest to produkt gotowy do użycia, który wystarczy jedynie wlać do zbiornika do tego przeznaczonego;
  • koncentrat – jest to skoncentrowany produkt, który należy rozwodnić zgodnie z instrukcją na opakowaniu, najlepiej będzie do tego służyć woda zdemineralizowana;
  • tabletki – tak jak w przypadku koncentratu, tabletki do spryskiwaczy należy połączyć z wodą, także zdemineralizowaną.
Zastanawiasz się, jaki koncentrat, płyn do spryskiwaczy kupić? Sprawdź poniższy ranking płynów do spryskiwaczy zimowych.

Zimowy płyn do spryskiwaczy – ranking

Koncentrat do spryskiwaczy K2 Claren K2 K611

Zimowy, perfumowany koncentrat to produkt, który należy rozcieńczyć z wodą. Nie zamarza do temperatury -80°C. W składzie znajdują się nanocząsteczki, które tworzą na szybie warstwę ochronną.

Sonax Xtreme

W powyższym produkcie zastosowano nanotechnologię, która posiada doskonałe właściwości myjące. Zapewnia dobrą widoczność nawet przy minimalnej liczbie cykli pracy wycieraczek. Płyn sprzedawany jest w 4-litrowych opakowaniach.

Iparts

Produkt nie zamarza w temperaturze wyższej niż -20°C. Posiada on lejek ułatwiający przelanie płynu do zbiornika. Oferowany jest w 5-litrowym opakowaniu.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Honorata Pitura