Data publikacji:

Grzejnik elektryczny - sprawdzony sposób na walkę z mrozem 


Dobry grzejnik elektryczny jest w stanie dostarczyć odpowiednią ilość ciepła nawet przy bardzo niskich temperaturach. Przenośne urządzenia są doskonałym wyborem do domu, mieszkania czy biura. Sprawdź, jaki rodzaj grzejnika będzie dla ciebie odpowiedni. 

Jaki grzejnik elektryczny wybrać? 

Grzejnik elektryczny jest świetnym wyborem nie tylko do ogrzewania małych pomieszczeń, ale również do zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła w przypadku, gdy standardowe ogrzewanie to za mało. Wiele osób twierdzi, że takie konstrukcje są skuteczne, ale pochłaniają spore ilości prądu. Można jednak kupić energooszczędny grzejnik elektryczny, który nie będzie pobierał ogromnych ilości prądu, a jego działanie będzie efektywne. Jaki grzejnik będzie najlepszym wyborem? 

Grzejniki olejowe są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Konstrukcja składa się przeważnie z kilku żeber wykonanych ze stali. W każdym z nich znajduje się odpowiednia ilość oleju, która zostaje podgrzewana za pomocą specjalnej grzałki. Do uzyskania pełnej mocy urządzenie potrzebuje przynajmniej kilku minut. Grzejnik olejowy nawet po wyłączeniu nie przestaje pracować. Bez użycia prądu może ogrzewać pokój nawet przez kilkadziesiąt minut. 

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd, to grzejnik olejowy może być bardzo dobrym wyborem. Wszystko zależy od tego, jaką mocą dysponuje. W sklepach można dostać modele, których moc można regulować w zakresie od około 800 W do 2400 W. Parametry są uzależnione od ceny, już za około 100 złotych można dostać solidny grzejnik. 

Grzejniki olejowe nie należą do najlżejszych, ale zaletą jest możliwość łatwego przenoszenia. Wersje z kółkami umożliwią szybką zmianę miejsca, w którym będzie się znajdował. W sklepach kupisz także grzejniki do powieszenia np. na ścianie. To dobre rozwiązanie, ale przed zakupem warto spojrzeć, w jakim miejscu można je postawić. Niektóre grzejniki elektryczne nie mogą być ustawiane w łazience. 

Grzejniki konwektorowe ze względu na swoje kompaktowe rozmiary cieszą się również sporym zainteresowaniem. Można je zabrać ze sobą w dowolne miejsce i szybko dogrzać pomieszczenie. Generowane ciepło nie jest tak duże jak w przypadku grzejników olejowych, dlatego są one przeznaczone raczej do mniejszych pomieszczeń do 30 m2. Konstrukcja składa się z metalowej obudowy i grzałki umieszczonej na spodzie urządzenia.

Po uruchomieniu grzejnika konwektorowego przepływające powietrze zostaje ogrzane niemal natychmiast. Minusem jest to, że po wyłączeniu ciepło nie jest już wytwarzane. Pod tym względem grzejnik olejowy spisuje się lepiej. Konstrukcje konwektorowe możemy polecić osobom, które chcą dogrzać pomieszczenie w krótkim czasie.

Wbudowany termostat w większości modeli pozwala na ustawienie mocy z jaką ma pracować. Dzięki temu, gdy nie jest to konieczne można wykorzystać jedynie część mocy. Grzejnik konwektorowy to mobilne rozwiązanie. Sprawdzi się świetnie w biurach, jak i domach, gdzie miejskie ogrzewanie nie jest wystarczające. Ceny nie są wygórowane i wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. 

Polecane grzejniki elektryczne 


Elem Grzejnik konwektorowy 

Tani grzejnik elektryczny jest bardzo dobrym wyborem, jako dodatkowe źródło ogrzewania. Urządzenie dysponuje sporą mocą 2000 W oraz 3-stopniową regulacją mocy. Solidne nogi umożliwiają stabilne postawienie grzejnika w dowolnym miejscu. Ten grzejnik może sprawdzić się w łazience, sypialni czy pokoju dziennym. Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na ciepło, to ten model jest znakomitym wyborem. 

MPM grzejnik olejowy 

Klasyczny grzejnik olejowy składa się z dziewięciu żeberek grzejnych, które dysponują mocą 2400 W i czterema poziomami ustawień grzania. Ten model został wyposażony w zabezpieczenia, które powodują, że po przewróceniu urządzenia prąd zostanie automatycznie odłączony. W zestawie znajdują się kółka i poręczny uchwyt ułatwiający przenoszenie. Ten model sprawdzi się idealnie w każdym domu. 

Anslut grzejnik konwektorowy 

Grzejnik konwektorowy może pochwalić się kompaktowymi rozmiarami i ciekawym wzornictwem. Moc 2000 W może być regulowana w 3 stopniach, minimalnie do 750 W. To co na pewno przyciąga w tym modelu to kilka dostępnych wersji kolorystycznych, które umożliwia dopasowanie grzejnika niemal do każdego wystroju wnętrza. 

AEG grzejnik olejowy 

Grzejnik olejowy renomowanej firmy AEG wyróżnia się przede wszystkim dużymi możliwościami. Ten model oferuje 11 żeberek o łącznej mocy 2000 W. Wyświetlacz LED pozwala na szybkie ustawienie jednego z trzech dostępnych ustawień grzania. Dzięki zastosowaniu funkcji timera 24h można z łatwością zaprogramować czas jego działania. To solidny grzejnik, który znajdzie miejsce w wielu pomieszczeniach. 

Autor: Bartłomiej Mazurek 

Przeczytaj również