Data publikacji:

Jak optycznie powiększyć usta?

Duże usta są ważnym elementem współczesnego kanonu urody. Twarz wygląda z nimi bardziej sympatycznie, pełnie usta są zmysłowe i stanowią atut. Jeśli jednak nie jesteśmy posiadaczkami naturalnie dużych ust, nic straconego. Istnieje wiele sposobów by optycznie je powiększyć, bez konieczności drogiej i ryzykownej ingerencji chirurgicznej. Pamiętajmy jednak, że jeśli używamy naturalnych składników, powinniśmy sprawdzić czy nie powodują u nas alergii.

Jak optycznie powiększyć usta domowe sposoby.

Możemy wykorzystać wiele rzeczy codziennego użytku, które zapewne każdy z nas ma w domu. Nie musimy kupować drogich kosmetyków lub korzystać z usług kosmetyczki, aby uzyskać satysfakcjonujący nas efekt. Spójrzmy co służy naszym ustom i sprawia, że pięknie wyglądają.

1. Naturalne olejki.

Szybki efekt uzyskamy stosując naturalne olejki. Olejek miętowy, z kapsaicyny lub cynamonu pozwolą nam w parę sekund powiększyć usta. Poprawiają krążenie krwi w ustach i lekko je podrażniają, w związku z czym pojawia się delikatny obrzęk dający wrażenie pełniejszych warg. Nabierają one również mocniejszej czerwonej barwy.

Olejki możemy dodać do ulubionego balsamu lub błyszczyku i nakładać w razie potrzeb. Możemy również wymieszać je z oliwą, nałożyć na parę minut i następnie spłukać. Ten sposób będzie przydatny zwłaszcza w przypadku kapsaicyny i cynamonu. Olejek miętowy ma przyjemy chłodzący efekt, w związku z czym możemy go pozostawić na ustach na dłużej. Z kolei pozostałe olejki mogą być zbyt drażniące i powodować bolesne mrowienie, dlatego lepiej będzie je zmyć, a i tak osiągniemy efekt powiększenia. Uważajmy również z ich ilością, wystarczy 1 lub 2 krople. 

2. Ćwiczenia.

Twarz, tak jak całe ciało, zbudowana jest z mięśni, które można a nawet trzeba ćwiczyć. Opóźniamy w ten sposób proces starzenia, dzięki czemu zmarszczki pojawią się później i będzie ich o wiele mniej. Z pomocą ćwiczeń możemy również powiększyć usta, ważna jest systematyczność, aby uzyskać pierwsze efekty, powinniśmy ćwiczyć codziennie przez 10 minut, minimum jeden lub dwa miesiące. Wbrew pozorom nie musimy wykonywać trudnych czynności.

Ćwiczeniami są proste rzeczy, które już wykonujemy w codziennym życiu, czyli gwizdanie, uśmiech i pocałunek. Codziennie przez 10 minut, ćwiczmy wygwizdywanie naszej ulubionej melodii, lub jeśli posiadamy psa, możemy przywoływać go w ten sposób, podczas spaceru. Uśmiechajmy się jak najczęściej, do naszej rodziny, przyjaciół a nawet obcych osób na ulicy, bądź w sklepie. Przy okazji sprawimy ludziom odrobinę radości.

Jeśli chodzi o pocałunek, niekoniecznie polega to na tym by wykonywać go z drugą osobą, choć to też na pewno ćwiczy nasze usta. Przesyłajmy więc pocałunki w powietrzu, dla lepszej kondycji naszych ust.

3. Odżywianie, masowanie i złuszczanie.

Usta wyglądają na pełniejsze, jeśli są odpowiednio zadbane. Dbajmy więc o to, aby skóra na nich była zawsze nawilżona i napięta. Dwa lub trzy razy w tygodniu powinniśmy złuszczyć usta, a jeśli używamy delikatnych środków możemy robić to nawet codziennie. Pozbywamy się wtedy matowej, zgrubiałej i ciemniej skóry i dodatkowo robimy masaż. W tym celu możemy dodatkowo użyć bardzo miękkiej szczoteczki do zębów.

Do złuszczenia możemy zastosować brązowy cukier (kryształki soli są zbyt ostre i mogą nas poranić), wymieszany z naszym ulubionym olejkiem, dzięki temu uzyskamy również efekt aromaterapii. Substancje odżywcze z cukru i olejku dodatkowo odżywią nasze usta. Tak przygotowaną mieszanką kilka minut masujemy wargi.

Za pomocą masażu poprawiamy krążenie i wydobywamy ładny jasnoróżowy lub czerwony kolor ust. Najlepiej robić to po wieczornym zmyciu makijaży, tuż przed snem, gdyż kolejnym krokiem jest nałożenie miodu lub wosku pszczelego. Cienka warstwa, nałożona na całą noc, pięknie wygładzi i odżywi usta. W ciągu dnia możemy stosować dodatkowe masaże kostkami lodu. Dwie minuty takiego zabiegu spowodują kompresję naczyń krwionośnych, dzięki czemu uzyskamy czerwone i pełne usta.

4.Odpowiedni makijaż.

Prawidłowo wykonany makijaż może zdziałać cuda, jeśli chcemy uzyskać optyczny efekt dużych ust. Nałóżmy najpierw balsam, do którego dodaliśmy olejek miętowy. Następnie wklepmy w usta i powierzchnię wokół nich odrobinę korektora lub podkładu, tak aby zamaskować miejsce w którym się kończą. Nie tylko je wtedy powiększymy, ale również przygotujemy usta pod nałożenie szminki, dzięki czemu uzyskamy gładsze wykończenie i większą trwałość.

Aby uzyskać efekt pełnych ust, konieczna będzie konturówka. Powinna być ciemniejsza od naturalnego koloru naszych ust o jeden, maksymalnie dwa odcienie. Obrysujmy i wypełnijmy nią całe wargi. Ciemne kolory pomniejszają, dlatego szminka, którą następnie nałożymy powinna być jasna, jasne róże i beże to to co najlepiej się dla nas sprawdzi. Na środku warg nałóżmy odrobinę bezbarwnego błyszczyka, który odbije światło i spotęguje efekt. Możemy również rozprowadzić na środku ust odrobinę białej kredki, pamiętajmy jednak, aby dokładnie ją wetrzeć.

Dla uzyskania efektu naturalnych ust, gdy nie chcemy nosić ciężkiego makijażu w ciągu dnia, możemy zastosować inne makijażowe sztuczki. Jednym ze sposobów jest nałożenie odrobiny rozświetlacza na środek górnej wargi, który odbijając światło da natychmiastowy efekt powiększonych ust. Pod dolną wargę, centralnie na środku, nałóżmy odrobinę bronzera, subtelny kontur sprawi, że dolna warga będzie wyglądać na większą. Efekt uzupełni jasny błyszczyk z drobinkami, które zbierają naturalne światło i odbijają je. 

Na rynku są również dostępne błyszczyki powiększające usta. Zazwyczaj wzbogacono je wymienionymi w pierwszym punkcie substancjami, które z powodzeniem możemy nakładać sami na usta. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, możemy z powodzeniem stosować gotowe środki, które zawierają od razu pigment koloryzujący.

Oprócz powyższych sposobów musimy pamiętać, by od środka dbać o nasze ciało. Pijmy dużo wody, dostarczajmy organizmowi witamin i minerałów, unikajmy papierosów, używajmy ochrony przeciwsłonecznej. Możemy wykorzystywać wszystkie powyższe sposoby na powiększenie ust lub wybierać z nich te, które są dla nas najprzyjemniejsze. Nie zmuszajmy się do rzeczy, które są dla nasz uciążliwe. Wszystko to pozwoli nam zadbać o usta oraz dobre samopoczucie i humor.

Przeczytaj również