Data modyfikacji:

Jak powiększyć usta w domu?


Pełne, kształtne usta prezentują się kobieco i zmysłowo. Choć nie każda z nas może cieszyć się idealnymi wargami, w dzisiejszych czasach bez problemu poprawisz ich wygląd, używając niedrogich i sprawdzonych kosmetyków. Jak powiększyć usta w domu? Sprawdź nasze bezbolesne sposoby!
czerwone usta

Jak powiększyć usta w domu? Sprawdzone i bezbolesne sposoby!


Powiększanie ust w gabinecie kosmetycznym to kosztowny i bolesny zabieg. Dodatkowo jego efekty utrzymują się zaledwie przez kilka miesięcy, dlatego trzeba go często powtarzać. Wcale jednak nie musisz decydować się na drogie i nieprzyjemne zastrzyki, aby uwydatnić swoje usta i nadać im piękny kształt. Pomogą ci w tym proste, domowe sposoby!

Domowe powiększanie ust wymaga zastosowania skutecznych i niedrogich kosmetyków, dzięki którym poprawisz kształt swoich warg i uwypuklisz je. Można podzielić je na dwie grupy. Pierwsza z nich to produkty rzeczywiście powiększające usta, których składniki wywołują lekkie obrzęki i poprawiają krążenie krwi. Drugą grupą są kosmetyki do makijażu, dzięki którym powiększysz usta optycznie.

Poniżej znajdziesz naszą listę sposobów na naturalne powiększanie ust! 

Serum powiększające usta – efektowne powiększanie ust bez igły


Pierwszym skutecznym sposobem na powiększanie ust bez igły jest użycie specjalnego serum. Kosmetyki tego typu zawierają składniki drażniące skórę i poprawiające krążenie, takie jak kwas hialuronowy, pieprz, papryczka chili czy inne przyprawy korzenne. Mogą powodować delikatne mrowienie i szczypanie, a w efekcie usta stają się bardziej wydatne, pełne i nieco większe. Regularne stosowanie serum może przynieść naprawdę zadowalające efekty. 

Błyszczyk powiększający usta – domowe powiększanie ust


Błyszczyk powiększający usta to kosmetyk działający na dwa sposoby. Zwykle zawiera on podobne składniki, co opisane wyżej serum (np. chili, kwas hialuronowy). Dzięki temu produkt poprawia krążenie i drażni skórę, przez co wargi stają się większe i wydatniejsze. Poza tym błyszczyk ma w składzie brokat oraz odbijające światło pigmenty, które sprawiają, że usta wyglądają na większe i pełniejsze niż w rzeczywistości. 

Peeling pobudzający krążenie – naturalne powiększanie ust


Kolejnym sposobem na naturalne powiększanie ust jest zastosowanie peelingu. Produkt ten nie tylko ściera martwe komórki naskórka, lecz także poprawia krążenie, przez co wargi stają się nieco większe, a ich kolor uwydatnia się. Możesz zaopatrzyć się w specjalny peeling do ust lub przygotować kosmetyk samodzielnie, używając do tego np. cukru, miodu i oliwy. Taki zabieg zapewnia delikatny, naturalny efekt. 

Masaż szczoteczką – jak powiększyć usta w domu?


Masaż szczoteczką to sposób na naturalne powiększenie ust będący alternatywą dla peelingu. Możesz użyć w tym celu miękkiej szczoteczki do zębów. Nałóż na nią nieco oleju kokosowego lub po prostu zwilż ją wodą, a następnie przejdź do masażu ust. Zabieg poprawia krążenie krwi i złuszcza naskórek, czego efektem są delikatnie uwydatnione usta.


Makijaż powiększający usta – powiększanie ust bez igły


Ostatnim naszym sposobem na domowe powiększanie ust bez igły jest specjalny makijaż, dzięki któremu wargi będą wydawać się większe niż w rzeczywistości. Jak go wykonać? Najpierw rozświetl łuk kupidyna, używając rozświetlacza. Zapewni to delikatny efekt powiększenia
Koniecznie zaopatrz się w konturówkę zbliżoną kolorem do pomadki, której będziesz używać. Wyrysuj nią kształt warg, delikatnie wyjeżdżając poza ich naturalne granice. Następnie wypełnij usta szminką. Na ich środek zaaplikuj nieco rozświetlającego błyszczyka. Możesz nałożyć produkt także na całe usta, jeśli przepadasz za błyszczącym wykończeniem pomadki. I gotowe! 
Autorka: Olga Wacholc