Data publikacji:

Jaki odkurzacz do 300 zł wybrać? Polecane tanie modele odkurzaczy

Odkurzacz to jedno z podstawowych urządzeń gospodarstwa domowego, bez którego regularne porządki stają się niezwykle żmudnym i kłopotliwym zadaniem. Chociaż w sklepach nie brakuje modeli w cenach powyżej tysiąca złotych, to równie popularne wśród klientów są mniejsze, prostsze i tańsze urządzenia, dlatego też przedstawiamy ranking polecanych odkurzaczy do 300 złotych. 

odkurzacz do 300 zł

Czego oczekiwać od odkurzacza do 300 złotych?

Trudno sobie wyobrazić porządki bez odkurzacza. Te niezwykle przydatne urządzenia w różnej formie towarzyszą nam już ponad sto lat i spopularyzowały się po zakończeniu II wojny światowej. Podstawowa zasada ich działania nie uległa przez ten czas znaczącym zmianom.

Przez dekady producenci wprowadzali jednak liczne innowacje, nie tylko zmniejszając ich rozmiary, ale także implementując nowe technologie ułatwiające czyszczenie przeróżnych powierzchni oraz skutecznie usuwające szkodliwe alergeny (na rynku bez problemu znajdziemy m.in. odkurzacz dla alergika).

Na szczęście, aby kupić dobry odkurzacz, nie musimy obecnie wydawać fortuny. Dzięki niekomplikowanej konstrukcji tego sprzętu, bez problemu znajdziemy urządzenia na każdą kieszeń. Przyjrzyjmy się zatem najtańszym odkurzaczom w cenie do 300 złotych.

Jaki odkurzacz do 300 zł możemy kupić? Zapomnijmy oczywiście o bardziej zaawansowanych funkcjach, takich jak odkurzanie wodne, a także dużej liczbie dodatkowych akcesoriów w zestawie. Mowa tu między innymi o wielu specjalistycznych końcówkach czyszczących do rury, dobrych filtrach HEPA itd.

Co ciekawe, w tym segmencie cenowym znajdziemy zarówno modele workowe, jak i bezworkowe. Te pierwsze to dobrze znane klasyczne odkurzacze. Wykorzystują one specjalne papierowe worki, do których trafia kurz oraz inne zabrudzenia.

Modele bezworkowe z kole i jeszcze do niedawna były dostępne jedynie w cenach powyżej 500 złotych. W ich przypadku zabrudzenia trafiają bezpośrednio do plastikowego pojemnika. Nie musimy więc martwic się o regularną wymianę worków. Sprzęt tego typu jest też zazwyczaj bardziej kompaktowy i lekki. Pozostaje on również całkowicie bezprzewodowy. Wadą tych modeli jest jednak niewielki rozmiar pojemnika, który wypełnia się po zaledwie jednym lub dwóch użyciach.

Polecane odkurzacze do 300 złotych

Hoover SPRINT EVO

Tradycyjny odkurzacz firmy Hoover z silnikiem o mocy 700 W, w atrakcyjnej cenie wynoszącej nieco ponad 200 złotych. Model posiada teleskopową rurę, uchwyt do przenoszenia oraz automatyczny zwijacz przewodu. Produkt wyposażony został w pojemnik na kurz o pojemności 1.5 litra oraz przeciwbakteryjny zmywalny filtr EPA. W zestawie znajdziemy dwie końcówki rury (szczotkę oraz końcówkę 2w1).

Karcher WD 3

Klasyczny odkurzacz workowy, który przeznaczony jest do użytku w piwnicy, garażu, warsztacie, tarasie czy balkonie. Poza tym sprawdzi się on też przy czyszczeniu samochodów. Specjalny zaczep na obudowie umożliwia szybkie i wygodne odstawienie ssawki podczas krótkich przerw w pracy.

We wnętrzu urządzenia znajdziemy zbiornik na zanieczyszczenia wykonany z tworzywa sztucznego o objętości aż 17 litrów oraz wąż ssący o długości 2 metrów. Dodatkową zaletą jest filtr kartridżowy przystosowany do pracy na mokro i sucho.

Zelmer ZVC211

Odkurzacz do 300 złotych od polskiej firmy Zelmer. Jest to klasyczny model workowy z silnikiem o mocy 800 W oraz zbiornikiem o pojemności 2 litrów. Ma teleskopową rurę i przechowujemy go w pozycji pionowej lub poziomej. Kabel zasilający o długości 5 metrów posiada funkcję automatycznego zwijania. W pudełku ze sprzętem znajduje się również wydajna szczotka 2 w 1, ssawka do tapicerki oraz szczotka uniwersalna.

Black+Decker BXVMS600E

Pora na bezrowkowy odkurzacz do 300 złotych. Oferuje funkcję dwa w jednym. Jako jedyny w rankingu został wzbogacony w filtr HEPA wyłapujący drobne zanieczyszczenia. Zestaw zawiera szczelinową dyszę oraz dodatkową małą szczoteczkę.

Electrolux EasyGo EEG42EB

Wysokiej jakości odkurzacz workowy do 300 złotych od firmy Electrolux. Sprzęt ma silnik o mocy 750 W, zbiornik o pojemności 3 litrów oraz kabel o długości 7,5 metra. Producent wyposażył go w ręczną regulację mocy, którą można dostosować do własnych potrzeb w celu oszczędzania energii. Dodatkowo zastosowano wskaźnik pełnego worka, miękkie koła, a także metalową rurę teleskopową.

Lafe OWJ001

Najtańszy i najprostszy model w zestawieniu, za który zapłacimy zaledwie około 150 złotych. Jego silnik posiada moc 800 W, a zbiornik osiąga objętość 5 litrów. W zestawie znajdziemy dużą i uniwersalną szczotko-ssawkę, a także dwie dodatkowe małe końcówki.

Autor: Michał Kułakowski