Data publikacji:

Odkurzacze samochodowe – ranking najlepszych modeli

Chcesz, aby wnętrze twojego samochodu zawsze pozostawało czyste? Możesz regularnie odwiedzać myjnię samochodową i korzystać z dostępnego tam odkurzacza samochodowego. Tańszą, szybszą i wygodniejszą opcją będzie kupno własnego odkurzacza, który utrzyma twój pojazd w nienagannej czystości. Czym kierować się podczas wyboru? Który model będzie najlepszy?

Odkurzacz samochodowy – dlaczego powinieneś go kupić?

Kosmetyki samochodowe to niezbędnik, jeśli chcesz jeździć ładnym, czystym autem, ale na tym nie koniec sprzętów, które pomogą zadbać o cztery kółka. Odkurzacz samochodowy to coś, w co zainwestować powinien każdy posiadacz samochodu. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś rozsypie się w jego wnętrzu, a dostęp do stacji benzynowej nie zawsze jest możliwy. Używanie zwykłego odkurzacza wymaga z kolei obecności gniazdka – najlepiej w niedalekiej okolicy.

Koszt wygodnych i mobilnych odkurzaczy samochodowych jest niewysoki – jest zbliżony do kilku wypadów na myjnię samochodową. Dobry odkurzacz posłuży ci przez długi czas i pomoże w wielu, nieoczekiwanych sytuacjach.

Kto powinien zainwestować w przenośny odkurzacz?

Nawet okazjonalnie użytkowany samochód, od czasu do czasu wymaga sprzątania. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zabrudzenia takie, jak piach i błoto często lądują na samochodowych dywanikach.

Zalety odkurzacza samochodowego, z pewnością docenią ci, którzy posiadają małe dzieci. Chyba każdy rodzic wie, jak trudno jest usunąć okruszki rozsypane z tylnej kanapy samochodu ręcznie. Odkurzacz samochodowy przyda się również posiadaczom zwierząt, które często podróżują autem, jak również osobom, które przewożą samochodem środki generujące zabrudzenia (np. materiały budowlane).

Jak wybrać dobry odkurzacz samochodowy?

Moc odkurzacza

Pierwszym kryterium wyboru dobrego odkurzacza do auta jest jego moc. Im większa, tym lepiej odkurzacz będzie wciągał brud. Słabe urządzenia jedynie rozprowadzą go po wnętrzu samochodu. Oznacza to tym samym, że dobrej jakości odkurzacz samochodowy nie może być bardzo mały – niewielki rozmiar prawie zawsze wiąże się z niską mocą urządzenia, ale i jego mniejszą pojemnością.

Napięcie akumulatorowe

Koniecznie zwróć uwagę na napięcie akumulatorowe odkurzacza. To oczywiste, że nie może być wyższe, niż to w zapalniczce samochodu – inaczej grozi ci poważne uszkodzenie systemu elektrycznego w aucie.

Jakość

Nie bez znaczenia pozostaje jakość obudowy odkurzacza. Nawet w dużym samochodzie nie jest na tyle przestronnie, by uniknąć obijania się urządzenia o fotele czy drzwi. Cienka, słabej jakości obudowa może uszkodzić się dość szybko.

Filtry

Zwróć uwagę na typ oraz jakość filtra oraz cenę filtrów wymiennych.

Bezworkowy?

Odkurzacze samochodowe prawie zawsze występują w wersji bezrowkowej. To praktyczne i wygodne – wystarczy usunąć zabrudzenia z pojemnika, przemyć go wodą i zamontować ponownie.

Końcówki

Dobrze, jeśli odkurzacz samochodowy ma kilka, wymiennych końcówek. Do czyszczenia kanapy przyda się szersza szczotka, zaś w dotarciu do zakamarków auta pomoże wąska ssawka szczelinowa.

Ile kosztuje dobry odkurzacz samochodowy?

Odkurzacz samochodowy kupisz już za około 100 złotych. Ceny poszczególnych modeli rosną, w zależności od ich funkcji i jakości. Przykładowo, na rynku dostępne są odkurzacze z funkcją wciągania mokrych zabrudzeń – takie urządzenia z powodzeniem usuną wodę i błoto. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że będą droższe od standardowych odkurzaczy samochodowych.

Odkurzacze samochodowe – ranking TOP 5

Które modele odkurzaczy zasługują na uwagę? Przygotowaliśmy listę modeli, które cieszą się dobrymi opiniami i popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl. Wybierz swój typ, który pomoże zachować ci idealną czystość samochodu.

1. Philips MiniVac FC6141/01

Odkurzacz samochodowy o mocy 12 V pomoże ci w kilka chwil wyczyścić wnętrze całego samochodu. Dzięki nasadce o aerodynamicznym kształcie Philips MiniVac dotrze do najmniejszych zakamarków. W zestawie otrzymasz kilka różnych nasadek, które pozwolą ci wygodnie odkurzyć zarówno podłogę, jak i fotele samochodowe. Całość możesz przechowywać w bardzo praktycznej torbie.

2.  Black & Decker Flexi

To odkurzacz z długim wężem, który znacznie ułatwia odkurzanie nawet dużych samochodów. Black & Decker Flexi jest lekki i poręczny odkurzacz, ale skrywa moc dostateczną, by dokładnie usunąć nawet kłopotliwe zabrudzenia. Wyposażony został w system odwirowywania kurzu, dzięki czemu filtr zostaje zachowany w czystości przez długi czas.

3. Black & Decker DVJ315J

Odkurzacz akumulatorowy o mocy zasysania nawet do 18 W. Jest bezprzewodowy, co bardzo usprawnia jego użytkowanie nawet w trudnych warunkach. Dzięki podwójnemu systemowi filtracji jest bardzo wydajny, a przezroczysty zbiornik na brud pozwala ocenić, kiedy odkurzacz wymaga wyczyszczenia. Jego elementy bez obaw możesz płukać pod bieżącą wodą,

4. Clatronic AKS832

Szukasz ręcznego odkurzacza, który pozwoli usunąć błoto i wodę z samochodu? Ten model sprawdzi się idealnie! Niewielki ręczny odkurzacz Clatronic posiada wbudowany stały filtr cząsteczek, dlatego nie musisz przejmować się częstą wymianą filtrów.

5. Bosch Move BHN14090

Poręczny i wygodny odkurzacz, który sprawdzi się w większości samochodów. Jego niska waga (1,2 kg) znacznie ułatwia szybkie sprzątanie. Wąska nasadka szczelinowa ułatwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Nigdy nie wiesz, kiedy odkurzacz samochodowy okaże się niezbędny – warto mieć go w zanadrzu. Kompaktowe modele zmieszczą się w każdym bagażniku, a mogą okazać się bardzo cenną pomocą w nieoczekiwanych sytuacjach. Który z odkurzaczy znajdzie się w wyposażeniu twojego auta?