Data publikacji:

Czy ten duet motywuje do treningów? Recenzja sprzętu Soehnle: waga łazienkowa i opaska Fit Connect

Karnet na siłownię, zajęcia z trenerem personalnym, zalecenia lekarskie… –impulsów do tego, by skutecznie zadbać o swoją sylwetkę jest wiele. Pomogą też gadżety, np. duet – opaska sportowa i elektryczna waga łazienkowa. Postanowiliśmy przetestować, jak zestaw urządzeń firmy Soehnle sprawdzi się w praktyce.

Waga łazienkowa – dokładne pomiary

Test rozpoczniemy od elektrycznej wagi łazienkowej. Warto bowiem na samym początku zdiagnozować problem, z jakim chcemy się zmierzyć. Czy sama informacja o wadze będzie wystarczająca? Zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Niektórzy swoją masę ciała monitorują w oparciu o to, co zobaczą w lustrze; są tacy, którym wystarczy aktualne wskazanie wagi, ale o wiele lepiej jest poszerzyć tę wiedzę o dodatkowe wymiary – poziom tkanki tłuszczowej czy zawartości wody w organizmie. Elektryczna waga firmy Soehnle dostarcza swoim właścicielom szereg ważnych informacji. Zacznijmy jednak od początku, czyli pierwszych pomiarów. 

Darmowa aplikacja

Przygodę z urządzeniami firmy Soehnle warto zacząć od pobrania bezpłatnej aplikacji Soehnle Connect, która jest dostępna na smartfony z oprogramowaniem Android i iOS. Apka na podstawie podanych przeze mnie informacji tworzy mi profil. Ponieważ należę do tych bardziej skrupulatnych, postanowiłem zmierzyć też długość swojego kroku. Spokojnie, nie musiałem biec po miarkę do piwnicy – aplikacja zrobiła to za mnie na podstawie informacji o wzroście. W ostatnim etapie personalizacji trzeba wybrać jeszcze jeden z pięciu stopni aktywności. Do wyboru mamy poziomy: od początkującego poprzez m.in. sportowca kończąc na profesjonaliście. Kolejnym krokiem konfiguracji aplikacji jest dodanie swoich urządzeń firmy Soehnle.

Przydatne gadżety

W ofercie producenta znajdziemy nie tylko wspomnianą wagę czy opaskę sportową (na której skupimy się w tej recenzji), ale również pas piersiowy, ciśnieniomierz i oczyszczacz powietrza. Aplikacja posiada jeszcze takie zakładki jak np. Rekordy –dowiemy się z niej, od kiedy używamy aplikacji, kiedy nasza waga była najniższa a kiedy najwyższa. Przypomni nam również, kiedy mieliśmy najaktywniejszy lub najspokojniejszy dzień. Na koniec dowiemy się, ile kroków pokonaliśmy. Trzeba przyznać, że aplikacja jest intuicyjna i stabilna. Moje smartfony przez kilka tygodni użytkowania nie miały z nią żadnego problemu.
Kłopoty pojawiły się jednak nieco później, kiedy chciałem, aby mój smartfon z Androidem nawiązał bezprzewodowe połączenie z wagą. Po kilku próbach ostatecznie udało się i rozpocząłem pierwszy pomiar. Wystarczyło stanąć na wadze i już po kilkunastu sekundach moim oczom ukazały się wyniki, które dały pełen obraz mojej kondycji fizycznej. Waga dała mi następujące dane:
  • waga
  • procentowa zawartość wody w organizmie
  • procentowa zawartość tkanki tłuszczowej
  • procentowa zawartość masy mięśniowej
  • wskaźnik BMI
  • ile kalorii powinienem spożywać dziennie,aby osiągnąć założony cel
Dane po kilku sekundach trafiły też do aplikacji, gdzie na kolorowych wykresach wskazały moje parametry początkowe, a w następnych dniach pokazywały postępy poczynione od ostatnich pomiarów. Czy te informacje motywują? Dla mnie były wystarczającym impulsem, by wprowadzić zmiany do swojego codziennego życia. Wyznaczyłem sobie cele, które postanowiłem osiągnąć. Tylko jak je mierzyć w ciągu dnia?

Opaska

Z pomocą śpieszy opaska sportowa Fit Connect 200 HR. To niepozorne urządzenie, które wygląda jak modny zegarek, stało się moim asystentem, pracującym u mego boku przez całą dobę. Opaska posiada tryb dzienny i nocny. W dzień mierzy Twoją aktywność fizyczną, a w nocy regenerację. Dzięki niej nie tylko w łatwy sposób dowiesz się, ile kroków pokonałeś w ciągu dnia i ile spaliłeś kalorii, ale dostaniesz też informację o swoim pulsie. Jak to możliwe? Pomiaru dokona sama opaska w czasie rzeczywistym. Dodatkowo dowiesz się, w ilu procentach wyrobiłeś normę swojego dziennego celu aktywności. Co ważne, opaska Fit Connect 200 HR połączona z telefonem wyświetla powiadomienia o połączeniach przychodzących i wiadomościach tekstowych. Istnieje nawet możliwość odczytania SMS-ów wprost na opasce.
Tak dobrany zestaw jest bardzo dobrym wsparciem dla osób, które chcą mieć pod kontrolą swoją aktywność. Jasne, opaska nie zastąpi opieki profesjonalnego trenera personalnego, ale dla osób, które nie są na wysokim poziomie będzie na pewno zadowalająca. W mojej ocenie produkty są warte swoich cen, które nie należą do najwyższych dla tego typu urządzeń. Przypomnijmy – opaskę Fit Connect 200 HR znajdziemy w serwisie Ceneo.pl już od 239 złotych, a wagę Style Sense Connect 100 od niespełna 225 złotych.

Tekst: Tomasz Jankowski