Data publikacji:
drukarka do domu

Tanie drukowanie. Jaka drukarka do domu? 

Każdy z nas doskonale zna ten problem. Po zakupie drukarki do domu i wykorzystaniu pierwszego kompletu tuszu nadchodzi moment, kiedy trzeba kupić kolejny zestaw. Zakup tuszu do drukarki to spory wydatek, który czasami zaskakuje nas w sklepowej kasie. Jaką drukarkę kupić do domu, by jej eksploatacja była jak najbardziej ekonomiczna? Zobacz sposoby na tanie drukowanie w domu.

Tanie drukowanie a drogi tusz

Jaka będzie najlepsza drukarka do domu? Oczywiście tania w eksploatacji. Większość z nas jest przekonana, że aby zapewnić sobie tanie drukowanie w domu, wystarczy kupić drukarkę z niższej lub średniej półki cenowej. Tymczasem zakup tonerów może znacznie przekroczyć wartość samego urządzenia. Produkowanie tanich drukarek i drogich tuszów jest dla producentów opłacalne i nie odstępują od stosowania takich rozwiązań.

Pamiętaj, że tusz do drukarek mało znanych producentów wcale nie jest tańszy. Kiedy wybierzesz kilka tanich drukarek, które mógłbyś kupić, koniecznie zwróć także uwagę na tusze. Zanim dokonasz zakupu, sprawdź, jakie kartridże obsługuje drukarka. W Internecie z powodzeniem znajdziesz zamienniki tonerów, które będą nawet o kilkadziesiąt złotych tańsze niż oryginalne zestawy.

Tanie drukowanie zamiennikami tuszów

Zamienniki tonerów to takie, które nie są sygnowane marką i nie są produkowane przez producenta drukarki. Ich wytwarzaniem zajmują się niezależne firmy, które nie są powiązane z czołowymi firmami sprzedającymi akcesoria komputerowe. Nie są, dla wiodących producentów, konkurencją na rynku drukarek, natomiast ceny ich tuszów są bardzo konkurencyjne.

Oszczędzanie na tonerach przez stosowanie zamienników będzie dobre dla naszego portfela. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o drukarkę do domu. Macierzyści producenci stanowczo odradzają stosowanie zamienników. Montując nieoryginalny toner, tracisz gwarancję na urządzenie. Wtedy w przypadku awarii producent nie pomoże.

Tusze z zamienników nie odznaczają się też wyjątkowo dobrą jakością. Często zdarza się, że przedwcześnie wysychają lub tracą swoje właściwości. Wtedy mogą doprowadzić do zapchania głowicy w drukarce. Ich niska jakość będzie wpływała także na obniżenie jakości wydruku.

Choć zamienniki tuszów do drukarek są ekonomicznym rozwiązaniem, należy dobrze przemyśleć ich zakup. Wszystko zależy od częstotliwości drukowania. Jeśli drukujesz często i tusz nie będzie miał szansy zaschnąć, możesz śmiało stosować zamienniki. Jeśli drukowanie w domu to rzadkość, lepiej zainwestować większą kwotę i mieć pewność, że drukarka nie zostanie uszkodzona.

Tanie drukowanie to nie tylko zakup niedrogiej drukarki, ale też troska o środki, jakie przeznaczysz na eksploatację sprzętu.

Jaką drukarkę kupić? Ranking tanich drukarek

Wiesz już, że aby tanio drukować, musisz znać sposób eksploatacji drukarki. Istnieje możliwość zakupienia zamienników tuszy, co pozwali zaoszczędzić niemałe sumy. Istnieją jednak tanie drukarki, które dodatkowo są tanie w utrzymaniu. Poznaj nasz ranking drukarek na każdą kieszeń.

HP DeskJet Ink Advantage 5075

Drukarka, która zużywa tani tusz od czołowego producenta. Firma HP oferuje drukarki, które nie są drogie w utrzymaniu. Model DeskJet kosztuje do 300 zł.

Urządzenie drukuje 10 stron na minutę w czerni i 7 stron na minutę w kolorze. Dodatkowo DeskJet drukuje dwustronnie i ma możliwość sterowania i drukowania za pośrednictwem WiFi.

HP Envy 6020e 

W rankingu tanich drukarek nie mogło zabraknąć tego popularnego modelu HP. Model Envy 6020E korzysta  z tuszy, które są nie tylko tanie, ale również niezawodne. Według producenta ich cena w stosunku do innych wersji została zredukowana o 70%, dlatego drukowanie jest niezwykle tanie! Urządzenie korzysta z najnowszego standardu Wi-Fi, co gwarantuje bezproblemowe połączenie.

System druku dwustronnego umożliwia oszczędzenie papieru i czasu. Podajnik na 100 arkuszy powinien być wystarczający dla przeciętnego użytkownika. HP Envy 6020E może być sterowana również z poziomu smartfona. HP wprowadziło nowość, jaką jest plan subskrypcji Instant Ink. Po jego opłaceniu, w momencie, gdy zabraknie tuszu, drukarka zamówi go automatycznie. To innowacyjne rozwiązanie, które również jest niezwykle oszczędne. 

Specyfikacja: 

 • Format papieru: A4
 • Prędkość druku: 7 str./min
 • Rozdzielczość: 1200 x 1200 dpi 
 • Komunikacja: USB, Wi-Fi 
 • Waga: 5,2 kg 

Brother HL-1223WE 

Jeśli drukowanie ograniczasz do czarno-białych dokumentów, to Brother HL-1223WE jest jedną z tańszych i lepszych drukarek laserowych. Prędkość druku wynosi 20 str./min, co jest bardzo dobrym wynikiem. Seria TonerBenefit gwarantuje ciche drukowanie!

Sam toner wystarczy nawet na 2000 stron. Koszt jego wymiany to tylko 99 złotych, dlatego nie stracisz majątku na zakupie materiałów eksploatacyjnych. Drukarka charakteryzuje się ponadto kompaktowymi wymiarami, a także intuicyjną obsługą. Z komputerem połączysz ją za pomocą portu USB 2.0 lub bezprzewodowego modułu Wi-Fi. 

Specyfikacja: 

 • Format papieru: A4
 • Prędkość druku: 20 str./min 
 • Rozdzielczość: 2400 x 600 dpi
 • Komunikacja: USB 2.0/Bluetooth 
 • Waga: 4,6 kg 

Canon Pixma TS5150 

Wielofunkcyjna drukarka atramentowa firmy Canon ma wszystko, czego potrzebujesz do codziennego użytkowania. Urządzenie otrzymało niewielki wyświetlacz, który umożliwia szybki wybór poszczególnych zadań. Dwustronny druk zarówno w kolorze, jak i w wersji monochromatycznej gwarantuje doskonałą jakość. Producent umożliwia zastosowanie pojemników XL, które zapewniają dużo lepszą wydajność.

Aby bezprzewodowo drukować, wystarczy pobrać dedykowaną aplikację Canon Print na telefony z iOS lub Androidem. Oczywiście istnieje możliwość drukowania bezpośrednio z komputera, a także chmury PIXMA Cloud Link. Stosunek jakości do ceny został znakomicie zachowany, dlatego do codziennego użytkowania to bardzo dobra drukarka. 

Specyfikacja: 

 • Format papieru: A4
 • Prędkość druku: 6,8 str./min
 • Rozdzielczość: 4800 x 1200 dpi 
 • Komunikacja: Wi-Fi 
 • Waga: 6,5 kg 

Epson Expression XP-2105 

To jedna z najtańszych drukarek wielofunkcyjnych w naszym zestawieniu. Doskonała jakość wydruku to cecha charakterystyczna tego modelu. Wkłady atramentowe nie wymagają wymiany całego pojemnika, a jedynie zużytego koloru. Drukarka ponadto oferuje bardzo dobrą prędkość drukowania do 27 str./min w trybie czarno-białym i 15 str./min w kolorze.

Rozdzielczość skanowania wynosi z kolei 1200 x 2400 dpi. Cała konstrukcja mieści się w kompaktowej obudowie, która otrzymała przyciski funkcyjne. Prezentowana wersja jest dostępna z modułem Wi-Fi, choć znajdziemy również drukarkę tylko z opcją połączenia przez kabel USB. 

Specyfikacja

 • Format papieru: A4
 • Prędkość druku: 27 str./min (mono), 15 str./min (kolor) 
 • Rozdzielczość: 5760 x 1440 dpi 
 • Komunikacja: USB/Wi-Fi 
 • Waga: 4 kg 
Autor: Bartłomiej Mazurek