Data modyfikacji:
drukarka do domu

Tanie drukowanie: jaka drukarka do domu będzie najlepsza?

Każdy z nas doskonale zna ten problem. Po zakupie drukarki do domu i wykorzystaniu pierwszego kompletu tuszu nadchodzi moment, kiedy trzeba kupić kolejny zestaw. Zakup tuszu do drukarki to spory wydatek, który czasami zaskakuje nas w sklepowej kasie. Jaką drukarkę kupić do domu, by jej eksploatacja była jak najbardziej ekonomiczna? Zobacz sposoby na tanie drukowanie w domu.

Tanie drukowanie a drogi tusz

Większość z nas jest przekonana, że aby zapewnić sobie tanie drukowanie w domu, wystarczy kupić drukarkę z niższej lub średniej półki cenowej. Tymczasem zakup tonerów może znacznie przekroczyć wartość samego urządzenia. Produkowanie tanich drukarek i drogich tuszów jest dla producentów opłacalne i nie odstępują od stosowania takich rozwiązań.

Pamiętaj, że tusz do drukarek mało znanych producentów wcale nie jest tańszy. Kiedy wybierzesz kilka tanich drukarek, które mógłbyś kupić, koniecznie zwróć także uwagę na tusze. Zanim dokonasz zakupu, sprawdź, jakie kartridże obsługuje drukarka. W Internecie z powodzeniem znajdziesz zamienniki tonerów, które będą nawet o kilkadziesiąt złotych tańsze niż oryginalne zestawy.

Tanie drukowanie zamiennikami tuszów

Zamienniki tonerów to takie, które nie są sygnowane marką i nie są produkowane przez producenta drukarki. Ich wytwarzaniem zajmują się niezależne firmy, które nie są powiązane z czołowymi firmami sprzedającymi akcesoria komputerowe. Nie są, dla wiodących producentów, konkurencją na rynku drukarek, natomiast ceny ich tuszów są bardzo konkurencyjne.

Oszczędzanie na tonerach przez stosowanie zamienników będzie dobre dla naszego portfela. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o drukarkę do domu. Macierzyści producenci stanowczo odradzają stosowanie zamienników. Montując nieoryginalny toner, tracisz gwarancję na urządzenie. Wtedy w przypadku awarii producent nie pomoże.

Tusze z zamienników nie odznaczają się też wyjątkowo dobrą jakością. Często zdarza się, że przedwcześnie wysychają lub tracą swoje właściwości. Wtedy mogą doprowadzić do zapchania głowicy w drukarce. Ich niska jakość będzie wpływała także na obniżenie jakości wydruku.

Choć zamienniki tuszów do drukarek są ekonomicznym rozwiązaniem, należy dobrze przemyśleć ich zakup. Wszystko zależy od częstotliwości drukowania. Jeśli drukujesz często i tusz nie będzie miał szansy zaschnąć, możesz śmiało stosować zamienniki. Jeśli drukowanie w domu to rzadkość, lepiej zainwestować większą kwotę i mieć pewność, że drukarka nie zostanie uszkodzona.

Tanie drukowanie to nie tylko zakup niedrogiej drukarki, ale też troska o środki, jakie przeznaczysz na eksploatację sprzętu.

Jaką drukarkę kupić? Ranking tanich drukarek

Wiesz już, że aby tanio drukować, musisz znać sposób eksploatacji drukarki. Istnieje możliwość zakupienia zamienników tuszy, co pozwali zaoszczędzić niemałe sumy. Istnieją jednak tanie drukarki, które dodatkowo są tanie w utrzymaniu.

Brother DCP-J105

Urządzenie wielofunkcyjne, które nie zawiedzie w domu ani w biurze. Drukarka wyposażona jest w skaner i osiąga bardzo wysokie rozdzielczości wydruków. Gotowe skany możesz przesyłać za jej pośrednictwem na inne urządzenia mobilne.

Tanie drukowanie ze sprzętem firmy Brother jest możliwe, ponieważ istnieje wiele zamienników oryginalnych kartridży. Jeśli mimo wszystko chcesz korzystać z oryginalnych produktów, również się nie zawiedziesz. Pełen zestaw tuszy kupisz już za nieco ponad 100 zł, a taki pojemnik pozwoli wydrukować ponad 2000 stron czarnych i około 1300 kolorowych.

Epson WorkForce M100

Drukarka o imponującej wydajności i szybkości drukowania. Model WorkForce to idealna drukarka do domu i biura, w których często się drukuje. Dzięki możliwości wykorzystania zamiennika będziesz mógł cieszyć się wydrukiem wysokiej jakości i zaoszczędzonymi na tuszu pieniędzmi.

HP DeskJet Ink Advantage 5075

Drukarka, która zużywa tani tusz od czołowego producenta. Firma HP oferuje drukarki, które nie są drogie w utrzymaniu. Model DeskJet kosztuje do 300 zł.

Urządzenie drukuje 10 stron na minutę w czerni i 7 stron na minutę w kolorze. Dodatkowo DeskJet drukuje dwustronnie i ma możliwość sterowania i drukowania za pośrednictwem WiFi.