Data publikacji:

Frezarka do paznokci – jak wybrać najlepszą [domowy manicure]

O piękne dłonie możesz zadbać w domu dzięki frezarce do paznokci. Kiedy nie masz nawet czasu umówić się na wizytę w salonie piękności, możesz zrobić profesjonalny manicure we własnych czterech ścianach. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni sprzęt. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą frezarkę do paznokci.
W dobie kultu piękna troszczymy się o każdą część ciała z jednakową pieczołowitością – nie pomijając paznokci. Zadbane dłonie i piękne paznokcie to nie tylko wizytówka kobiety, która świadczy o ogólnej dbałości o ciało, ale dowód na to, że organizm jest zdrowy i nie cierpi na niedobory żadnych składników. Na szczęście możesz zapomnieć o zniszczonych i zaniedbanych paznokciach. Specjalistyczne zabiegi są stosunkowo tanie, a profesjonalne narzędzia kupisz bez problemu w sklepie. Dzięki temu możesz samodzielnie wykonywać manicure w domowym zaciszu. Jeśli masz czas, możesz udać się do gabinetu kosmetycznego, by przywrócić swoim paznokciom blask. Natomiast jeśli czasu masz jak na lekarstwo, możesz śmiało zostać swoją osobistą manikiurzystką. Jak? Wystarczy nabyć wielofunkcyjną frezarkę do paznokci. Sprawdź najlepsze modele!

Frezarka do paznokci – co to jest?

Frezarka do paznokci to wielozadaniowe urządzenie kosmetyczne, które służy do wykonywania manicure i pedicure. Wielozadaniowe, bo z powodzeniem zastępuje inne narzędzia, w tym pilniki, cążki oraz polerki. Brzmi wspaniale? I tak w istocie jest. Wystarczy odrobina chęci do nauki i pewna doza determinacji.

Dzięki frezarce z łatwością nadasz paznokciom określony kształt, długość i szerokość, wypolerujesz płytkę paznokciową i usuniesz nieestetyczne skórki. Proces kształtowania paznokci i pielęgnacji skórek jest szybszy i skuteczniejszy niż w przypadku stosowania tradycyjnych metod.

Frezarka to małe i sprytne urządzenie elektryczne, którego działanie opiera się na wykorzystaniu cienkich frezów (wierteł) różnej wielkości, które dzięki swojej budowie z łatwością docierają do miejsc niedostępnych i doskonale radzą sobie także z grubymi twardymi warstwami rogowymi paznokcia. Dostępne w sprzedaży frezarki różnią się ceną i rodzajem materiału, z jakich wykonano wiertła. Możesz wybierać pomiędzy frezarkami diamentowymi, stalowymi i kamiennymi.

Przeczytaj więcej o zastosowaniu frezarki do paznokci >>>

Frezowanie paznokci – dla kogo?

Oczywiście dla każdego, kto chce mieć piękne paznokcie, bez większego wysiłku. Ale, o ile u jednych sprawdzą się tradycyjne narzędzia, o tyle u innych zwykły pilnik po prostu nie podoła zadaniu. Frezarka to wybawienie dla osób obdarzonych paznokciami z nieregularną, pofałdowaną, trudną do wyszlifowania płytką oraz mających tendencję do wrastania paznokci.

Frezarka do manicure a frezarka do pedicure – czym się różnią?

Manicure to proces wieloetapowy – multifunkcjonalna frezarka sprawdza się w każdej fazie „obróbki” paznokci. Frezarka do manicure pozwala na usunięcie skórek, ukształtowanie paznokci zgodnie z indywidualnymi preferencjami, wygładzenie krawędzi oraz powierzchni paznokci.

W efekcie zabiegu frezowania paznokcie są doskonale przygotowane do nakładania lakieru. Frezarka do pedicure ma większą moc niż frezarka do dłoni, ponieważ paznokcie u nóg są zdecydowanie twardsze i trudniejsze do ukształtowania.

Frezarki do pedicure posiadają dodatkowe wiertła służące do usuwania zgrubień z powierzchni stopy. Pozwalają na likwidowanie uciążliwych odcisków i nagniotków. Profesjonalna frezarka do pedicure jest wyposażona w pochłaniacz pyłów, dzięki któremu zabieg jest bardziej higieniczny.

Jaką frezarkę wybrać?

Frez do skórek dostępny w zestawie do frezowania – jego rodzaj i jakość decydują o w dużej mierze o efektywności zabiegu. Do usuwania skórek wykorzystywane są frezy diamentowe, drobnoziarniste, które są relatywnie bezpieczne ze względu na mniejsze ryzyko zranienia. Dzięki stożkowatemu kształtowi wiertło usuwa skórki w sposób precyzyjny.

Do kształtowania paznokci natomiast wykorzystywane są frezy średnioziarniste kamienne, które usprawniają i przyśpieszają pracę (piłowanie paznokci). Najgrubsze frezy (diamentowe i kamienne) sprawdzają się w przypadku matowienia i szlifowania płytki paznokciowej.

Jaką frezarkę kupić? Zestaw do frezowania powinien obejmować przynajmniej te trzy rodzaje wierteł. Warto wiedzieć, że frezarki przeznaczone do użytku domowego cechują się mniejszą mocą. Na początku swojej przygody z frezowaniem, aby nie uczynić sobie krzywdy, warto zainwestować w urządzenie o mocy nie wyższej niż 20W.
Ważnym parametrem, którego wartość przekłada się na komfort i skuteczność pracy, jest ilość obrotów, z jaką poruszają się wiertła. Jeśli wiertła poruszają się obustronnie z prędkością 20 tys. obrotów na minutę, wówczas masz do czynienia z dobrym sprzętem.

Przy zakupie frezarki zwróć uwagę na sposób mocowania nakładek – czy połączenie jest trwałe, a także się, czy oby na pewno nakładki można w miarę potrzeby wymieniać. Dodatkowym atutem dobrej frezarki jest pochłaniacz pyłów – taka funkcjonalność występuje w modelach z górnej półki cenowej.

Tekst: Redakcja Magazynu Ceneo