Wybieramy idealny organizer na kosmetyki

Jak przechowywać kosmetyki, by służyły ci jak najdłużej? Wbrew pozorom, miejsce, w którym je trzymasz ma tu bardzo duże znaczenie! Dziś pomożemy wybrać ci najbardziej wygodny i praktyczny organizer na kosmetyki, ale i doradzimy, co zrobić, by w prosty sposób przedłużyć ich zdatność do zużycia. Będziesz zaskoczona!

Przechowywanie ma znaczenie

Wiele kobiet nadal uważa, że miejsce przechowywania poszczególnych kosmetyków nie ma większego znaczenia dla ich właściwości. To spory błąd! Nie zapominaj, że kosmetyki nie są niezniszczalne – są skomponowane na bazie różnych składników, w tym również tych pochodzenia naturalnego, które w zależności od warunków mogą tracić lub zmieniać swoje działanie. Warto zadbać o organizację swoich kosmetycznych cudeniek nie tylko dla milszego dla oka widoku, ale również ze względu na oszczędność. Źle przechowywane produkty będą służyły ci krócej.

Błędy w przechowywaniu kosmetyków kolorowych

Koronnym błędem w przechowywaniu kosmetyków do makijażu jest trzymanie ich na półce w łazience. Podkłady, tusze, pomadki, narażone na wilgoć i wysoką temperaturę znacznie szybciej stracą swoje możliwości, lub gorzej – zmienią je na niepożądane. Jeśli trzymasz ulubiony podkład w łazience i zauważasz, że szybciej się waży oraz nie działa tak dobrze, jak na samym początku, prawdopodobnie powinnaś zmienić miejsce jego „pobytu”

Jak nie przechowywać kosmetyków do pielęgnacji?

Kosmetyki pielęgnujące bez obaw możesz przechowywać w łazience. Pamiętaj jednak o jednym – powinny być zawsze szczelnie zamknięte i oddalone od źródła ciepła (wanny, prysznica). Kosmetolodzy radzą, aby produkty do pielęgnacji twarzy – kremy, toniki, żele – przechowywać w miejscu suchym i zaciemnionym. Ciepło sprzyja rozwojowi drobnoustrojów, które mogą niekorzystnie wpływać na jakość produktu. Inne zasady tyczą się serum – ten kosmetyk powinien być obowiązkowo zamknięty w suchym i ciemnym miejscu. Zapewne zauważyłaś, że buteleczki, w których zamknięte są sera, bardzo często są w ciemnym odcieniu. To nie przypadek.

Odpowiednie przechowywanie perfum

W przypadku perfum, powinnaś postępować tak samo jak z kosmetykami kolorowymi. Perfumy nie lubią wilgoci, wysokich temperatur i dużej ilości światła. Łazienka z pewnością nie jest miejscem, w których powinnaś je przechowywać. Mimo, że wiele flakoników stanowi piękną ozdobę toaletki, perfumy nie powinny stać w miejscu, do którego dociera sporo światła. Idealnie, jeśli schowasz je do szuflady. Takie przechowywanie perfum z pewnością przedłuży trwałość zapachu i sprawi, że z biegiem czasu nie zmieni się.

Jak przedłużyć trwałość kosmetyków?

Oto dodatkowe wskazówki, które pozwolą ci cieszyć się swoimi kosmetykami na dłużej:

  • Nakładaj kosmetyki czystymi rękoma – zwłaszcza, jeśli chodzi o kremy. Idealnie, jeśli będziesz nakładać je jednorazowym aplika torem, np. drewnianym patyczkiem.
  • Jeśli to możliwe, wybieraj produkty w tubce lub z pompką. Tego typu opakowania ograniczają kontakt kosmetyku z otoczeniem, dzięki czemu ten dłużej pozostanie w dobrym stanie.
  • Ogranicz kupowanie kosmetyków w drogeriach, w których są one narażone na silne działania światła i wyższych temperatur.
  • Wiele kosmetyków (sera, kremy, olejki naturalne) możesz przechowywać w lodówce. Niskie temperatury hamują rozwój drobnoustrojów.

Idealny organizer na kosmetyki

Jeśli masz sporo „mazideł”, organizer na kosmetyki bardzo ułatwi ci życie. Pozwoli zadbać o porządek, dzięki czemu zawsze będziesz wiedziała, gdzie znaleźć potrzebną rzecz.

1. Posty organizer akrylowy

Pozwoli zachować porządek na toaletce. W zależności od potrzeb, dobierz taki kształt organizera, który pozwoli pomieścić wszystkie twoje kosmetyki. Akrylowy organizer jest łatwy w myciu, nie rzuca się w oczy i pasuje absolutnie do każdego wnętrza.

2. Wiszący organizer na kosmetyki

Nie masz toaletki? Bez obaw – wiszący organizer na kosmetyki pomieści wszystko, czego potrzebujesz. Nie jest tak wygodny, jak jego poprzednik, jednak również pozwoli na zachowanie ładu i porządku. Sprawdzi się zarówno do przechowywania kosmetyków kolorowych, drobnych produktów do pielęgnacji, ale również szczotek do włosów, gumek, spinek czy biżuterii.

3. Kuferek na kosmetyki

Zaletą kuferka kosmetycznego jest jego mobilność – możesz zabrać go ze sobą na wakacje mając pewność, że wszystkie twoje kosmetyki będą bezpieczne podczas podróży. Równie dobrze sprawdzi się w domu, jeśli twoja toaletka nie mieści wszystkich twoich produktów.

5. Organizer na perfumy

Twoim perfumom również należy się specjalne miejsce. Jeśli nie chcesz chować ich w szufladzie, umieść je w eleganckim organizerze, który zapewni im ochronę przed światłem, a dodatkowo ozdobi twój pokój.

6. Organizer na pędzle do makijażu

Warto dodać, że odpowiedniemu przechowywaniu powinny podlegać również pędzle do makijażu. Z pewnością nie czyścisz ich po każdym użyciu – zadbaj więc o to, by na co dzień pozostawały odcięte od otoczenia np. za pomocą szklanego klosza. Możesz zainwestować również w specjalna tubę na pędzle lub przechowywać je w etui.
Odpowiednie przechowywanie kosmetyków przysłuży się twojej urodzie, porządkowi oraz stanowi portfela. Masz swoje patenty na to, by kosmetyki zachowały świeżość jak najdłużej?
Autorka: Joanna Stanuch