Data modyfikacji:

Najlepsze akcesoria elektroniczne do biegania

Producenci urządzeń elektronicznych mają w swojej ofercie rozmaite akcesoria do biegania. Dzięki nim przeprowadzenie treningu i zebranie niezbędnych danych będzie jeszcze przyjemniejsze. Sprawdź nasze propozycje akcesoriów dla biegaczy.

Polecane akcesoria do biegania

Elektroniczne akcesoria dla biegaczy to nie tylko fajny gadżet dla wielbicieli technologii. Niewielkie urządzenia elektryczne pomogą ci zaplanować i kontrolować trening, dzięki czemu łatwiej osiągniesz swoje cele. Sprawdź, jakie akcesoria do biegania warto mieć.

Słuchawki bezprzewodowe dla biegacza

Nasz przegląd polecanych akcesoriów do biegania rozpoczynamy od bezprzewodowych słuchawek. Ich podstawową zaletą jest oczywiście brak kabla, który mógłby się plątać i przeszkadzać podczas treningu. Jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania wybrać? Przede wszystkim powinny być lekkie i wygodne, dlatego warto wybierać modele douszne lub dokanałowe.

Słuchawki bezprzewodowe AfterShokz Trekz Slate

Słuchawki AfterShokz wyróżniają się przewodzeniem kostnym, czyli technologią, która umożliwia komfortowe słuchanie muzyki, jednocześnie bez utraty kontaktu z otoczeniem. To ważne, ponieważ podczas biegu będziesz w stanie odpowiednio zareagować. Jednocześnie słuchawki są bardzo lekkie i oferują dostęp do mikrofonu. Wysoka jakość dźwięku i mocne basy pozwolą cieszyć się ulubionymi utworami podczas biegania.

Zeagerk sportowy: podstawowe akcesorium biegacza

Kolejnym przydatnym podczas biegania akcesorium jest zegarek sportowy, który pozwoli ci zebrać najważniejsze informacje podczas treningu, takie jak na przykład tętno czy prędkość biegu. Jaki zegarek do biegania wybrać? Przede wszystkim wykonany z dobrej jakości materiałów i z pojemną baterią. Pomocny w wyborze może być nasz ranking zegarków sportowych.

Wahoo Fitness Tickr X

Monitorowanie obecnego tętna podczas biegu jest niezwykle ważne do ustalenia odpowiedniego tempa, a także zaplanowania kolejnych treningów. Osoby, które nie chcą kupować drogiego zegarka sportowego, mogą wybrać czujnik tętna firmy Wahoo. Wyposażony w technologię Bluetooth i ANT+ może łączyć się ze smartfonem, a także innymi dedykowanymi urządzeniami. To niewielkie akcesorium dla biegacza jest w stanie monitorować tętno, spalone kalorie, a także liczbę wykonanych powtórzeń. Do tego warto zainstalować aplikację Wahoo RunFit.

Garmin Running Dynamics POD

Czujnik dynamiki biegu to ważne podczas biegania akcesorium pozwalające na bardzo precyzyjne sprawdzenie rytmu czy długości kroku. Dodatkowo użytkownik otrzymuje informację na temat odchylenia stopy od podłoża, a także czasu, w jakim ma z nim kontakt. Wbudowany akcelerometr jest w stanie zmierzyć ruch tułowia, aby przekazać informację.

W efektywnym bieganiu liczy się każdy szczegół, dlatego warto wyposażyć się w to niewielkie urządzenie. Garmin Running Dynamics POD jest przeznaczony do zegarków Garmin Fenix 5, Forerunner 935 oraz 735 XT.

Lampka: akcesorium do biegania wieczorem

Lampka do biegania przyda się zwłaszcza tym, którzy nie przerywają treningu jesienią i zimą, kiedy to dużo szybciej zapada zmrok. To akcesorium do biegania przyda ci się również wtedy, gdy lubisz trenować w lesie.

Lampka Run Light 250 Kalenji

Lampka Run Light została zaprojektowana głównie z myślą o biegaczach. Wiązka oświetlenia ma zasięg aż 20 metrów. Dzięki temu osoba biegająca dokładnie widzi, co znajduje się przed nią.

Dodatkowo istnieje możliwość zmiany kierunku wiązki światła w pionie lub do przodu. Na baterii lampka jest w stanie pracować przez 2,5 h przy mocy 250 lumenów i 5 h przy mocy 125 lumenów. Wygodne mocowanie z regulacją sprawia, że oświetlenie bardzo dobrze trzyma się na głowie.