Data publikacji:

Baza pod tusz – jaką wybrać? Jak ją stosować?

Czym byłby makijaż oka bez tuszu do rzęs? Aby spotęgować jego działanie i stać się posiadaczką gęstych, długich „firanek”, możesz sięgnąć po bazę pod tusz. Dowiedz się, jaki rodzaj kosmetyku wybrać i jak prawidłowo aplikować go na rzęsy, aby uzyskać najlepszy efekt.

baza pod tusz

Jak działa baza pod tusz do rzęs?

Długie rzęsy to marzenie wielu kobiet. Nie bez powodu niejedna z nich decyduje się na ich przedłużanie w salonie kosmetycznym lub doklejanie sztucznych rzęs na pasku. A gdyby tak uzyskać piękne rzęsy za pomocą zwykłych kosmetyków? Baza pod tusz może zdziałać cuda. Dowiedz się, jak ją stosować i jak wybrać kosmetyk dla siebie!

Baza pod tusz jest dla niego tym, czym baza pod makijaż dla podkładu. Aplikowana przed maskarą, przedłuża jej trwałość i sprawia, że rzęsy prezentują się bardziej spektakularnie. Podkład pod tusz do rzęs zmniejsza również ryzyko ich sklejania.

Na rynku znajdziesz różne rodzaje baz pod tusz, gwarantujące działanie pogrubiające, wydłużające lub pielęgnujące i utrwalające. Niektóre preparaty łączą w sobie wszystkie te funkcje.

Przeczytaj także: Najlepszy tusz do rzęs – ranking

Cenną zaletą bazy pod tusz jest to, że chroni ona włoski przed mechanicznymi urazami. Rzęsy pokryte tuszem stają się sztywne i podatne na łamanie – baza z kolei uelastycznia je i chroni.

Jak aplikować bazę pod tuż do rzęs?

Nakładanie bazy pod tusz jest bardzo proste. Kosmetyk ten do złudzenia przypomina zwykłą maskarę – na pierwszy rzut oka różni się jedynie kolorem. Aby pokryć bazą rzęsy, wystarczy przeciągnąć po nich kilka razy szczoteczką. Już sama aplikacja bazy sprawi, że staną się dłuższe i pogrubione. Gdy baza lekko zaschnie, możesz przejść do malowania rzęs tuszem.

Baza pod tusz niemal zawsze przyjmuje jasną barwę, dlatego pamiętaj, że czarny tusz należy nałożyć bardzo dokładnie. W przeciwnym wypadku na rzęsach pozostaną widoczne białe prześwity, co zniweczy końcowy efekt.

Jaką bazę pod tusz wybrać?

Poszukując dobrej bazy pod tusz do rzęs, weź pod uwagę to, aby w jej składzie znajdowały się tylko bezpieczne substancje. Kosmetyk jest aplikowany bardzo blisko gałki ocznej, dlatego jeśli jego jakość będzie wątpliwa, może spowodować podrażnienia.

W najlepszych bazach pod tusz znajdziesz składniki pielęgnacyjne, zapobiegające wypadaniu włosków oraz pobudzające ich wzrost. To m.in. biotyna, olejek rycynowy, witaminy A i E.

Baza pod tusz do rzęs może pełnić różne funkcje: zazwyczaj pogrubiającą i wydłużającą. Możesz spotkać się z bazami, które wspomagają podkręcenie rzęs lub podbijają intensywność koloru tuszu. Wybierz kosmetyk, który spełni twoje wymagania. W połączeniu z dobrym tuszem do rzęs pogrubiającym i wydłużającym zapewni ci piękne rzęsy.

Baza pod tusz – obowiązkowa pod kolorową maskarę

O ile biała baza pod tusz nie wpływa znacząco na kolor czarnej maskary, o tyle bardzo podkreśla inne barwy, takie jak fiolet oraz błękit. Jeśli planujesz zaszaleć i pomalować rzęsy kolorowym tuszem, koniecznie zacznij od bazy. Dzięki niej efekt będzie bardziej intensywny.

Jak naturalnie dbać o rzęsy?

Nie zapominaj, że nawet najlepsza baza pod tusz nie zastąpi twoim rzęsom zrównoważonej pielęgnacji. Dbaj o nie w warunkach domowych, by były długie, gęste i mocne!

  • Używaj odżywek do rzęs zawierających naturalne roślinne ekstrakty oraz witaminy.
  • Naturalnym sposobem na długie rzęsy jest olejek rycynowy. To apteczne cudo kupisz za dosłownie kilka złotych. Olejek rycynowy wzmocni włoski i sprawi, że będą o wiele dłuższe.
  • Pamiętaj o delikatnym demakijażu. Mocne pocieranie oczu nie służy rzęsom, dlatego zainwestuj w jak najlepsze kosmetyki do demakijażu, na przykład dobry płyn micelarny, który pozwoli ci zmyć make-up bez zbędnego wysiłku.
Autorka: Joanna Stanuch