Oczywiście ideałem jest przestronna sypialnia, którą odgrodzimy od innych bodźców. Małe wnętrza – szczególnie te w blokach – nie zawsze sprzyjają tego typu rozwiązaniom. Nie musimy jednak obawiać się modułowej aranżacji przestrzeni.
Odrębność poszczególnych sekcji w pomieszczeniu uzyskamy przy pomocy łączenia ze sobą różnorodnych kolorów ścian. Jeśli nasz pokój jest nieduży, zestawmy ze sobą odcienie szarości, pasteli i ponadczasowej bieli. W nieco większych wnętrzach można postawić na odważniejsze pary barw. Przykładowo przy ścianie w tonacji piaskowej może stanąć biurko. Ten ciepły kolor farby z powodzeniem połączymy chociażby z ciemną zielenią sprzyjającą wypoczynkowi i relaksowi.
Zobacz także, jak zaaranżować biurko w salonie
Biurko do sypialni na ogół powinno być:
Czy małe biurko w sypialni będzie z kolei zawsze dobrym rozwiązaniem? Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Zastanówmy się, jaka wielkość blatu nas zadowoli. Jeśli do pracy potrzebny jest nam wyłącznie laptop, z powodzeniem możemy postawić na niewielki mebel.
Czasami charakter naszej pracy jest zgoła inny i wtedy potrzebujemy nieco więcej przestrzeni, bo przykładowo korzystamy z kilku ekranów, musimy mieć pod ręką dokumenty lub inne niezbędne rzeczy. Na dużym blacie pomieścimy znacznie więcej – wtedy warto też biurko wyposażyć w funkcjonalne organizery lub zamontować nad nim półkę współgrającą z resztą wnętrza.
Twoje wnętrze nie należy do największych i musisz w nim wygospodarować miejsce do pracy? Biurko w małej sypialni ustaw przy łóżku. Jeśli postawimy na meble wykonane z lekkich materiałów, wcale nie zagracimy pokoju. Śmiało możemy pozwolić sobie także na inne, funkcjonalne rozwiązania. Biurko ustawmy tak, by lampka służąca do pracy znajdowała się także bliżej łóżka – dzięki temu jeden punkt światła posłuży zarówno do pracy, jak i do wieczornego relaksu z książką w łóżku.
Biurko w sypialni pod oknem cieszy się bez wątpienia największą popularnością. Jeśli tylko nasze wnętrze na to pozwala, zaaranżujmy wnętrze właśnie w ten sposób. Co wpływa na atrakcyjność takiego rozwiązania? Oczywiście dostęp do dziennego światła, które korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz zapał do pracy. Na parapecie możemy ustawić także kilka roślin nadających aranżacji przytulności.
Narożne biurka do sypialni również prezentują się ciekawie i nie zaburzają przestrzeni. To również dobre rozwiązanie dla osób potrzebujących nieco więcej miejsca do pracy. Część blatu może znajdować się bowiem pod oknem, a część na drugiej ścianie, tak abyśmy komfortowo pomieścili wszystkie niezbędne do pracy rzeczy oraz dokumenty.
Biurko w sypialni to bez wątpienia aranżacyjne wyzwanie. Warto świadomie zaplanować, jak ma prezentować się pokój, w którym chcemy połączyć ze sobą tak odmienne od siebie aktywności – relaks z pracą.