Data modyfikacji:

Ranking cążek do skórek

Perfekcyjny manicure wymaga odpowiedniego zadbania o skórki – ich regularnego usuwania i odsuwania. Dzięki temu twoja płytka nabierze długości, a warstwa lakieru będzie wyglądać estetycznie. W tym celu warto zainwestować w podstawowe akcesoria, takie jak cążki do skórek. Sprawdź ranking polecanych artykułów!

cążki

Cążki do skórek – jak używać?

Wbrew pozorom korzystanie z cążek do skórek nie jest skomplikowane. Jak ich używać, aby nie zrobić sobie krzywdy? Doskonałym pomysłem jest przede wszystkim wcześniejsze zainwestowanie w specjalną odżywkę. Regularne stosowanie kosmetyku zmiękczającego sprawi, że usuwanie skórek stanie się o wiele łatwiejsze.

Przed rozpoczęciem manicure'u warto włożyć palce do wody. Można dodać do niej sól zmiękczającą, która pomoże w przypadku twardych, dawno nieusuwanych skórek. Po kilku minutach odsuń je przy pomocy patyczka lub kopytka z metalu.

Na tym etapie należy sięgnąć po cążki do wycinania skórek. Ważne, aby były ostre! Dzięki temu oczyszczanie płytki będzie szybsze i łatwiejsze. Sam efekt będzie też wyglądać lepiej. Wycinaj skórki, zaczynając od prawej strony. Przesuwając cążki, postaraj się umieszczać ich ostrze pod skórkami, a następnie delikatnie odsuwać je do tyłu.

Po zakończeniu użyj odżywki lub oliwki do paznokci. Nie zapomnij również o dezynfekcji akcesoriów!

Cążki do wycinania skórek – ranking najlepszych akcesoriów

Jakie dobre cążki do skórek znajdziesz na rynku? W poniższym rankingu czekają akcesoria, dzięki którym usuniesz skórki bez bólu i problemu!

1. Profesjonalne cążki do skórek 3 mm Semilac – najchętniej wybierane akcesoria do manicure'u i pedicure'u w naszym rankingu. Produkt jest wykonany z wysokiej jakości stali chirurgicznej nierdzewnej, może pochwalić się bezkompromisową odpornością na uszkodzenia oraz jest przeznaczony do wielokrotnej sterylizacji. Cążki do skórek mają również komfortową w użytku konstrukcję, a dzięki ostrzu o długości 3 mm gwarantują precyzję w trakcie pracy.

2. Classic manicure Solingen 4300 – kolejne dobre cążki do skórek z ostrzem o szerokości 3 mm i rączką o długości 10 cm. Do ich produkcji wykorzystano utwardzoną chirurgiczną stal nierdzewną, która jest odporna na uszkodzenia i korozję. Równie dobrze radzi sobie w kontakcie z preparatami do dezynfekcji, które nie pozostawiają na niej śladu.
3. Małe cążki 3 mm NeoNail – cążki do wycinania skórek o poręcznej i wygodnej w użyciu konstrukcji. Dobrze leżą w dłoni, a ich 3-milimetrowe, bardzo ostre ostrze zapewnia precyzję w trakcie pracy. Akcesorium jest wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest przeznaczone do wielokrotnego użytku i sterylizacji. W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem cążki pokryto specjalną warstwą oleju.
4. Cążki do paznokci Expert 12 mm Abcurode Staleks – praktyczne akcesorium, które może pochwalić się dużą, 12-milimetrową powierzchnią tnącą i specjalnym wycięciem, które zapewnia doskonałą widoczność podczas wycinania skórek. Cążki są wykonane ze stali 40X13, która jest nie tylko trwała, ale także bezpieczna w kontakcie ze skórą i w sterylizacji w autoklawie. Producent gwarantuje nawet od 3 do 5 lat bez konieczności ostrzenia.
5. Profesjonalne cążki 5 mm Solingen Pro Manicure – ostatnie polecane cążki do skórek w naszym rankingu. Akcesorium stworzone z myślą o profesjonalistach ma ostrze o długości 5 mm, jest wykonane z wysokiej jakości nierdzewnej stali szlachetnej oraz zapewnia precyzję i ostrość podczas wycinania skórek. Podobnie jak poprzednie produkty, tak i ten model może być sterylizowany i dezynfekowany.

Autorka: Katarzyna Wendzonka