Data modyfikacji:

Co kupić 9-latce na urodziny?

 Urodziny – wielki dzień dla każdego małego człowieka. Im starsze dziecko, tym urodziny stają się świętem coraz bardziej wymagającym: 9-latce nie wystarczy już zwykły miś, klocki czy zestaw dziecięcych lakierów do paznokci. Zatem co kupić 9-latce na urodziny? Zebraliśmy kilka pomysłów.
urodziny 9 latki

Dodatki do pokoju z ulubionym bohaterem

Jakie prezenty kupić na 9. urodziny? W wieku 9-lat często jest to słynny, filmowy czarodziej – Harry Potter. Z jego podobizną można znaleźć nie tylko pościel, ale też koce, dywany, plakaty, kubki i ozdobne poduchy. Część 9-latków oglądała już, lub słyszała od starszych kolegów i koleżanek o serialu „Stranger Things”. I choć dla wielu rodziców film ten jest przeznaczony dla starszych odbiorców, to jego popularność stale rośnie. Z postaciami z serialu można znaleźć nie tylko ubrania, ale i – podobnie jak z Harrym Potterem – niemal wszystko, co może ozdobić pokój dziecka. Popularne są kolekcjonerskie figurki, komiksy z przygodami z konkretnych sezonów serialu, plakaty, zestawy LEGO, a nawet gra Monopol.

Lalka LOL OMG

Choć zwykła lalka to niekoniecznie wymarzony prezent dla 9-latki, która czuje się przecież coraz bardziej dorosła, to lalki z serii LOL OMG, są wyjątkowe. To duże lalki – w niczym nie przypominają tradycyjnych lalek-bobasów, ale też nie są podobne do Barbie. Mają duże oczy osadzone w sporych rozmiarów głowach, a szerokimi biodrami i niezbyt szczupłymi nogami nawiązują do zwykłego wyglądu większości kobiet.

Możesz wybrać lalkę stylizowaną na gwiazdę estrady – ze złotymi włosami i w scenicznym, błyszczącym ubraniu, możesz też zdecydować się na lalkę na wrotkach z kilkunastoma różowymi warkoczami na głowie lub ubraną w stylu lat 60. Do lalek można dobrać dom i jeżdżący samochód. Lalki LOL OMG i wszystkie akcesoria z nimi związane są wyjątkowo ładne, a niektórzy prognozują, że za kilkanaście lat ich wartość znacznie wzrośnie, gdyż mają zadatki na lalki kolekcjonerskie.

Smartwatch dla 9-latki

W naszych wirtualnych czasach dobrym pomysłem na prezent dla 9-latki będzie smartwatch. To nie tylko modny gadżet i zegarek, ale też urządzenie, które ułatwi kontakt dziecka z rodzicami. Smartwatche posiadają funkcję lokalizacji GPS, dlatego rodzic zawsze może sprawdzić, gdzie dziecko przebywa. Droższe modele mają też wbudowane aparaty fotograficzne, a także, jeśli skonfigurowane zostaną z numerem telefonu, można z ich wykonywać połączenia. Smartwatche mogą też być wykorzystywane do aktywności sportowych – liczenia kroków, mierzenia pokonanego dystansu. Najtańsze modele można kupić już za około 100 zł.

Gra planszowa ucieszy każdą 9-latkę

 W czasach, gdy wiele aktywności przeniosło się do internetu, warto położyć nacisk na to, by dzieci wspólnie spędzały czas, np. grając w gry planszowe. Mają one wyjątkowo pozytywny wpływ na rozwój mózgu, długość koncentrowania uwagi i podnoszenie umiejętności społecznych u dzieci. Dobra gra planszowa to wspaniała rozrywka dla rodziny, a także same dzieci coraz częściej w wolnych chwilach sięgają po gry.

Jaką grę kupić 9-latce na urodziny? Popularnością wciąż cieszą się gry z serii Dobble, w których na czas szuka się par – gra ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność rozpoznawania kształtów oraz przede wszystkim refleks. Wielu dziewczynkom spodobają się też gry słowne, np. Scrabble lub inne, w których za układane słowa przyznaje się punkty – gry takie poszerzają zasób słownictwa i ćwiczą zapamiętywanie poprawnej pisowni nowych słów. Dobrym pomysłem będzie też gra Kalambury lub zestaw do ich rysowania – duży blok do rysowania, sztalugi i kolorowe markery.

Co kupić 9-latce, która lubi rysować?

 Idąc tropem sztalug, 9-latce na urodziny można także podarować ciekawe zestawy plastyczne. Zestaw płócien i dobrej jakości farby akrylowe oraz ołówki lub kredki pastelowe ucieszą każdą młodą artystkę. Dobierz jeszcze szkicownik – o wysokiej gramaturze papieru z twardymi okładkami. Istnieją specjalne bruliony także do malowania farbami – kartki są na tyle chłonne i grube, że sprawdzają się nawet w kontakcie z akwarelami.

Pop it – zabawka, której nie lubią rodzice

Pop it to zabawka, którą dzieciaki wprost kochają, za to rodzice nie za bardzo. Dlaczego? Ponieważ są to proste plansze wykonane ze zwykłej gumy (nie zawsze z atestami bezpieczeństwa) na wzór folii bąbelkowej, a kosztują czasem nawet 0 zł z sztukę.

Mają różną wielkość i kształt oraz są zabawkami sensorycznymi, polecanymi przez niektórych psychologów. Wypukłości można wciskać placami, co redukuje stres. Pod wgłębieniami można też ukrywać małe przedmioty i wymyślać zasady ich szukania.

Dzieciaki kolekcjonują Pop it i wymieniają się nimi, dlatego prawdopodobnie każda 9-latka ucieszy się z zestawu tych kolorowych zabawek. Ostatnio szczególnie popularne są te mniejsze, które mają postać breloczków i za pomocą karabińczyka można je przypiąć do plecaka lub szlufki od jeansów. Pop it może też ozdobić telefon – w czasach internetu kolorowe etui przyda się każdej 9-latce.
Autorka: Agnieszka Jastrzębska