Data modyfikacji:

Co kupić na 40. urodziny kobiecie?

Dzień urodzin to zdecydowanie ważny powód do świętowania, a jeśli solenizant kończy 40 lat - uczczenie tego faktu jest wręcz konieczne. Jeśli jednak nie wiesz, co kupić na 40. urodziny kobiecie, przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim wiele ciekawych propozycji podarunków, które z pewnością przypadną jubilatce.
prezent

Co kupić na 40. urodziny kobiecie?

Wybór prezentu nie jest prostym zadaniem, w szczególności, gdy zostajesz zaproszona na urodziny swojej przyjaciółki, która zaczyna kolejną dekadę swojego życia. Nic więc dziwnego, że zastanawiasz się nad podarunkiem idealnym. Tym bardziej, iż dzięki odpowiedniemu prezentowi podkreślisz więź, jaka łączy cię z solenizantką. Podkreślisz także, że znasz jej przyzwyczajenia, hobby i marzenia. Pokażesz także, że zależy ci na tej relacji.
Co więcej, naukowcy potwierdzili, że wręczenie prezentu wpływa na relacje społeczne oraz poprawia więzi międzyludzkie. Ponadto obdarowanie kogoś upominkiem sprawia wiele przyjemności.

Pomysły, co kupić na 40. urodziny kobiecie?

Pełen relaks: dzień w spa

Uważamy, że są takie prezenty, które nigdy nie wyjdą z mody i za każdym razem sprawią wiele radości jubilatowi. Jednym z takich podarunków jest całodzienny lub weekendowy pobyt w spa. Dzięki temu twoja przyjaciółka naładuje baterie po ciężkim tygodniu, spędzając błogie godziny na relaksie. Uczestniczka będzie mogła skorzystać na przykład z sauny parowej, sauny relaksacyjnej, łaźni solankowej, basenu z hydromasażem i biczami wodnymi czy dostępu do jacuzzi. Możesz znaleźć także pakiety z wyjątkowymi masażami ciała i twarzy, które oferowane są przez gabinety odnowy biologicznej w spa.
W szczególności polecamy wybranie spa za miastem, dzięki któremu solenizantka będzie mogła odpocząć od zgiełku miasta. Pobyt w spa może być także pomysłem na spędzenie wspólnie kilku dni! Czyż nie brzmi wspaniale?

Rekreacja: gadżety sportowe

Jeśli twoja przyjaciółka jest fanką jogi, tabaty czy zumby, pomyśl o prezencie w postaci akcesoriów do ćwiczeń. Tego typu sprzęt będzie zdecydowanie użytecznym podarunkiem, który doceni każda fanka sportu. Jeśli zainteresował cię ten pomysł, możesz wybrać z bardzo szerokiej oferty sprzętu siłowego i fitness: ekspanderów, hula hop z wypustkami, mat do ćwiczeń, stepów i stepperów, a to nie koniec listy!

Doskonałym pomysłem będzie także odzież sportowa, która wbrew pozorom może być bardzo droga, a co za tym idzie - jej kompletowanie może zająć sporo czasu. Dlaczego by nie pomóc przyjaciółce w tej czynności?
Wciąż zastanawiasz się, co kupić na 40 urodziny kobiecie? Sprawdź nasze pozostałe propozycje!

Edukacja: książki o samorozwoju

Uważasz, że 40. urodziny to zbyt późno, aby rozpocząć swoją edukację? Zdecydowanie nie! Każdy wiek jest idealny, aby postawić na samorozwój. Z tego powodu idealnym prezentem będzie taka pozycja, jak opracowanie zbiorowe o nazwie „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” czy książka napisana przez Wiesława Karolaka o tytule „Mapping w twórczym samorozwoju i arteterapii”. Interesującą tematyką w kwestii samorozwoju są także książki opisujące techniki negocjacyjne, gdyż z negocjacjami spotykamy się na co dzień, co oznacza, że warto poznać sposoby właściwego poprowadzenia tego typu rozmów.

Ozdobna biżuteria i zegarki

W myśl słów Marilyn Monroe uważamy, iż „diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety”, ale nie tylko diamenty! Biżuteria, jak i zegarki są doskonałym pomysłem urodzinowym. Tego typu podarunki są bardzo eleganckie, ale także podkreślają nasze przywiązanie do osoby obdarowanej. Jubilat, zakładając za każdym razem biżuterię, którą od nas otrzymał, będzie o nas myślał.
 W tym sezonie bardzo modne stały się chokkery, czyli bardzo krótkie naszyjniki z wieloma zawieszkami. Natomiast w przypadku zegarków, najbardziej popularne stały się te z bardzo dużą, wręcz przerysowaną kopertą.

Elektronika ułatwiająca życie

Choć sprzęt elektroniczny na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt trafionym prezentem, warto pochylić się nad tą formą podarunku. Jeśli twoja przyjaciółka uwielbia książki, warto obdarować ją elektronicznym czytnikiem. A może twoja znajoma ma na głowie sprzątanie całego domu? W takim przypadku dobrym pomysłem może się okazać odkurzacz automatyczny z dodatkową funkcją mycia podłóg, który odciąży ją od części obowiązków domowych.

Sprzęt kuchenny - małe AGD

Jubilatka uwielbia gotować? Jej hobby może okazać się doskonałą bazą do stworzenia prezentu idealnego. Wystarczy, że udasz się do jej kuchni i sprawdzisz, jakich sprzętów kuchennych jeszcze nie posiada, bądź wysłuchasz jej potrzeb podczas zwyczajnej rozmowy (pamiętaj, aby się nie zdradzić, iż planujesz prezent!). Bardzo przydatnym, jednak wciąż niepopularny sprzętem będzie wyciskarka do owoców, dzięki której uda się stworzyć zdrowe soki. Ciekawym pomysłem będzie natomiast gofrownica, która pozwoli na przyrządzenie przepysznych deserów. Natomiast jeśli twoja przyjaciółka jest kawoszką, warto zastanowić się nad młynkiem do kawy oraz kawą ziarnistą bądź ekspresem do kawy.

Zobacz, jaką wyciskarkę wolnoobrotową do 600 zł kupić

Perfumy doskonałe na każdą okazję

Czyż nie każda kobieta kocha pięknie pachnieć? Dlatego doskonałym pomysłem będą perfumy. Jednak przed ich wyborem sprawdź, jakie zapachy preferuje solenizantka lub zaobserwuj, jakie kosmetyki perfumeryjne posiada na swojej toaletce. My w szczególności polecamy zapachy od Calvin Klein, Chanel, Guerlain i Yves Saint Laurent. Najpiękniejsze perfumy damskie będą znakomitym upominkiem. Wciąż nie jesteś pewna, czy zapach, który wybrałaś, jest odpowiedni? Podaruj swojej przyjaciółce vouchery do perfumerii.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom wiesz, co kupić na 40. urodziny kobiecie!
Autorka: Katarzyna Pyrek