Data modyfikacji:

Dekoracje bożonarodzeniowe – przegląd najciekawszych

Szukasz pomysłu na świąteczną stylizację domu? Jeśli chcesz, aby w twoich progach zagościł wyjątkowy klimat, poznaj najciekawsze dekoracje bożonarodzeniowe. Zobacz, jakie dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie wybrać do domu lub mieszkania.

dekoracje bożonarodzeniowe

Dekoracje bożonarodzeniowe – jakie wybrać?

Dekoracje świąteczna na Boże Narodzenie mogą stać się ozdobą stołu, ściany czy okna. Zobacz najciekawsze propozycje bożonarodzeniowych dekoracji świątecznych.

 1. Lampiony
 2. Tekstylia
 3. Światełka
 4. Świeczniki
 5. Dekoracje bożonarodzeniowe z papieru
 6. Stroiki i wieńce
 7. Girlandy
 8. Dekoracje bożonarodzeniowe w szkle
 9. Dekoracje bożonarodzeniowe z porcelany
 10. Dziadki do orzechów
 11. Naturalne ozdoby

Lampiony – modne dekoracje na Boże Narodzenie i nie tylko

Ciepły blask świec to nieodłączny element dekoracji bożonarodzeniowej domu. Jeśli chcesz, aby świece prezentowały się jeszcze lepiej, postaw na klimatyczne lampiony.

Mogą to być minimalistyczne latarnie utrzymane w stylu skandynawskim, które sprawdzą się przez cały rok. Ale jeśli chcesz naprawdę wystylizować dom na święta, dobrym pomysłem będą lampiony świąteczne, zdobione wzornictwem w typowo bożonarodzeniowym klimacie.

Tekstylia – dekoracje bożonarodzeniowe na stół i kanapę

Poduszki dekoracyjne, koce i narzuty to jedne z tych dodatków do stylizacji wnętrz, które świetnie sprawdzają się w sezonowej dekoracji domu. Ozdoby tego typu możesz łatwo wymieniać wraz ze zmieniającą się porą roku.

Jeśli szukasz efektownych dekoracji bożonarodzeniowych, postaw na poduszki, koce, narzuty, obrusy czy ściereczki kuchenne zdobione świątecznymi motywami i utrzymane w bożonarodzeniowej estetyce. Dodatki w takim wydaniu sprawią, że w pomieszczeniach zapanuje jeszcze przytulniejsza atmosfera.

Światełka – świetlne dekoracje bożonarodzeniowe

Sznury lampek zwyczajowo wykorzystujemy do dekoracji choinki. Ale musisz wiedzieć, że lampki tego typu warto wykorzystać także w stylizacji mieszkania.

Można nimi opleść balustradę schodów czy podwiesić przy karniszu. Świetlne dekoracje bożonarodzeniowe będą wyglądać znakomicie.

Jeśli postawisz na girlandę lampek z klasycznymi żarówkami, ozdoba zyska uniwersalnego charakteru. Sznury lampek tego typu dobrze wpisują się w estetykę stylu skandynawskiego i industrialnego i stosuje się je często w roli dodatkowego oświetlenia bocznego pomieszczeń.

Jak ozdobić stół na święta? Świecznikami

Obok wspomnianych wcześniej lampionów warto postawić również na klasyczne świeczniki. Szczególnie dobrze będą wyglądać na świątecznym stole – dekoracje bożonarodzeniowe tego typu pozwolą dodatkowo nastrojowo oświetlić blat. A przecież w czasie świąt wszystko kręci się wokół stołu, dlatego nie może zabraknąć na nim ciekawych ozdób świątecznych.

Dekoracje bożonarodzeniowe z papieru

Ozdoby wykonane z papieru to inspiracja zaczerpnięta ze stylu skandynawskiego. Mieszkańcy chłodnej północy nawet choinki dekorują za pomocą papierowych kompozycji. Ale papierowe ozdoby można wykorzystać również w stylizacji mieszkania.

Szczególnie modne są papierowe gwiazdy. To dobra opcja na dekoracje bożonarodzeniowe na okno. Niektóre modele gwiazd są wyposażone w światełka LED, co dodatkowo podnosi walory dekoracyjne całej ozdoby.

Stroiki i wieńce – klasyczne dekoracje bożonarodzeniowe

To kolejny klasyk w świątecznej dekoracji domu. Wieńce i stroiki można powiesić na drzwiach wejściowych lub przy ścianie, gdzieś pod sufitem albo ułożyć na świątecznym stole.

Najczęściej są wykonane ze sztucznych iglastych gałązek przetykanych wstążkami, szyszkami, bombkami i innymi bożonarodzeniowymi dekoracjami. W sprzedaży znajdziesz stroiki i wieńce utrzymane w różnych kolorach i stylach, więc z pewnością dobierzesz coś, co będzie pasować do wystroju twojego mieszkania.

Girlandy – dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie w amerykańskim stylu

Sztuczne gałązki iglaste czy bukszpanowe to ozdoby świąteczne w amerykańskim stylu. Możesz je znać właśnie ze świątecznych filmów – długie girlandy gałązek świetnie sprawdzają się w świątecznej stylizacji domu. Za ich pomocą można ozdobić stół czy wykonać dekoracje bożonarodzeniowe na okno.

Dekoracje bożonarodzeniowe w szkle

Szklane kopuły, szkatułki, klosze i inne ekspozytory tego typu można efektownie wykorzystać podczas tworzenia świątecznych dekoracji typu DIY. Pod kloszem czy w szklanej szkatułce wystarczy umieścić lampki LED na druciku, dodać do tego kilka szyszek, drewniane gwiazdy czy porcelanowe jelonki, a wyjątkowa dekoracja będzie gotowa.

Po zakończeniu świąt szklane zasobniki również będą przydatne w stylizacji domu – wystarczy zmienić ich zawartość, aby dekoracja prezentowała się zupełnie inaczej.

Dekoracje bożonarodzeniowe z porcelany

Figurki przedstawiające jelonki, mikołaje czy bałwanki wykonane z porcelany to urocze dodatki, które będą dobrym uzupełnieniem bożonarodzeniowej stylizacji. Można je ustawić pod wspomnianymi wcześniej szklanymi kloszami czy w pudełkach lub po prostu umieścić na stole w zestawieniu z bożonarodzeniowymi stroikami.

Dziadki do orzechów – rustykalne dekoracje świąteczne

To dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie utrzymane w rustykalnym klimacie. Dziadki do orzechów utrwaliły się jako typowo świąteczne ozdoby za sprawą widowiska baletowego i baśni „Dziadek do Orzechów”, w której zabawka tego typu była jednym z najważniejszych rekwizytów, a cała historia działa się w wigilijny wieczór. Dziadki można ostawić pod choinką, na półce czy wpleść do bożonarodzeniowej stylizacji okna.

Naturalne ozdoby na święta Bożego Narodzenia

Ciekawą opcją na dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie są ozdoby, jakie możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy wspomnieć suszone pomarańcze, które nie tylko ładnie wyglądają zawieszone np. na iglastych gałązkach w wazonie, ale też pięknie pachną.

Kolejną ozdobą tego typu są pierniczki. Do wykonania takiej dekoracji potrzebujesz świątecznych foremek do pierniczków i oczywiście ciasta. Dalej możesz puścić wodze fantazji i dekorować ciastka w świątecznej estetyce. Je także można zawiesić na choince czy gałązkach.

Szczególnie ciekawe naturalne dekoracje tego typu to choinki z pierniczków. Aby je wykonać, musisz zdać się na foremki w kształcie gwiazdek o różnych rozmiarach. Po upieczeniu ciastek wystarczy połączyć je ze sobą, jedna na drugiej, za pomocą masy lukrowej, zaczynając od tych największych.

Inne naturalne ozdoby to te, które możesz znaleźć podczas spaceru do parku lub do lasu. Gałązki iglaste możesz włożyć do wazonu i w ten sposób wystylizować minichoinkę na stole czy biurku. Z kolei szyszki będą dobrym uzupełnieniem stylizacji stolika kawowego.