Data publikacji:

Najlepszy depilator laserowy. Jaki wybrać?

Zbędne owłosienie nie dodaje urody. Usuwanie niechcianych włosków wymaga regularnego działania. Ta procedura bywa czasochłonna. Tradycyjne środki do depilacji nie gwarantują długotrwałego efektu. Jeśli jesteś zmęczona ciągłą koniecznością kontrolowania odrastającego owłosienia, sprawdź, jakie są inne rozwiązania. Chcesz uwolnić się od częstych depilacji w warunkach domowych lub w salonie kosmetycznym? Sprawdź, jaki depilator laserowy zapewni ci najlepsze rezultaty!
depilator laserowy ranking

Dobry depilator laserowy. Czy warto kupić?

Depilacja to standardowy zabieg, który zna każda zadbana kobieta. Niektóre influencerki starają się przekonać ludzi, że depilowanie zbędnego owłosienia jest czynnością niepotrzebną. Ten trend raczej nie przyjmie się w obecnie obowiązującym kanonie pojmowania piękna. Sama depilacja jest zabiegiem bardzo prostym, ale typowe kremy czy plastry pozwalają się cieszyć skórą bez włosków przez bardzo krótki okres czasu.

Nie każda kobieta chce używać tego typu preparatów z uwagi na skłonność do uczuleń. Może też ich nie tolerować z powodu nadwrażliwości na ból, który odczuwalny jest podczas depilacji za pomocą wosku lub zwykłego depilatora. Dlatego warto jest brać pod uwagę dobry depilator laserowy! Jaki wybrać? Podpowiadamy!

Skuteczny depilator laserowy: jaki wybrać?

Depilatory laserowe przeznaczone na użytek domowy to technologia IPL. Nie jest więc to typowy laser. Jak działa depilator laserowy? Wiązki światła o nieregularnych długościach osłabiają cebulki włosowe. Nie przyczyniają się do ich likwidacji. W praktyce oznacza to, że nawet najlepszy depilator laserowy powinien być używać co kilka tygodni. Odpowiedź na pytanie: „depilator laserowy jak działa?” można skrócić do stwierdzenia, że za jego pomocą każda kobieta ma możliwość zaoszczędzenia mnóstwa czasu na depilację.

Depilator laserowy: jak używać w zaciszu domowym?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy skóra jest gotowa na taki zabieg. IPL nie można stosować na skórę z opalenizną naturalną lub osiągniętą za pomocą samoopalaczy. Konieczna w tym przypadku jest przerwa w opalaniu (nawet do 6 tygodni). Depilator laserowy nie jest przeznaczony dla osób z bardzo ciemną karnacją. IPL nie można stosować na uszkodzoną skórę. Przed planowanym użyciem IPL nie należy stosować maści i kremów z witaminą A. Wykluczone jest stosowanie ziół światłouczulających (przykładem jest dziurawiec i rumianek). Jak używać depilatora laserowego, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań? Przede wszystkim trzeba się nastawić na to, że za pierwszym razem nie osiągnie się wymarzonych efektów. Depilatora IPL należy używać aż do osiągnięcia zamierzonego celu, przy czym konieczna jest przerwa pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Przyjmuje się, że w ciągu mniej więcej 6 - 8 zabiegów można cieszyć się gładką skórą. Następny zabieg może być konieczny za około 2 miesiące. Jednakże termin powtórki serii zabiegów jest kwestią indywidualną. Jest całkiem możliwe, że osoby z obfitym owłosieniem, będą musiały skrócić ten czas do 1 miesiąca.

Najlepsze depilatory laserowe: poznaj nasz wybór

Na rynku co chwila pojawia się coraz więcej produktów przeznaczonych do zabiegów pielęgnacyjnych w domu. Warto jest zwrócić uwagę na te propozycje, które cieszą się uznaniem kobiet na całym świecie:

Philips Lumea Prestige BRI957/00

Depilator z możliwością personalizowania zabiegów. Posiada czujnik SmartSkin, który automatycznie ustawia intensywność działania do tonacji skóry. Pierwsze rezultaty są widoczne już po 3 użyciach (do 92% mniej włosków). W zestawie znajdują się nasadki do twarzy, do pach, do okolic bikini i do ciała. Gładką skórą można cieszyć się nawet do 6 miesięcy. Ilość świetlnych impulsów: 450 000;

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5237

Technologia SensoAdapt gwarantuje bezpieczeństwo dla skóry. Redukuje ilość włosków aż do 6 miesięcy. Posiada precyzyjną nakładkę, dzięki której można usuwać owłosienie z trudno dostępnych miejsc. Ilość świetlnych impulsów: 40 000;

Philips Lumea BRI947/00

Skutecznie zapobiega odrastaniu włosków. Można spodziewać się, że skóra pozostanie gładka aż do 6 miesięcy. Liczba błysków: 250 000. Automatycznie dobiera naświetlanie do tonu skóry;

Beurer IPL 10000 S

Urządzenie wyróżnia się dużą lampą. Powierzchnia naświetlania wynosi 7 cm². Po 3 - 4 zabiegach można spodziewać się 50% mniej owłosienia. Depilator jest polecany również dla mężczyzn. Liczba błysków: 150 000. Nie nadaje się do bardzo jasnych i siwych włosków;

Beautifly B-Shine

Urządzenie, które można wykorzystywać do depilacji, do odmładzania, a także do walki z trądzikiem. Ilość świetlnych impulsów dla każdej z lamp: 300 000. Lampy można wymieniać.

Depilator laserowy: Braun czy Philips?

Jeśli chodzi o wybór depilatora IPL, to najpopularniejszymi markami i liderami są Philips i Braun. Te firmy pracowały wiele lat na swoją renomę i to właśnie one kojarzone są z upowszechnieniem zwykłych depilatorów. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom każda kobieta otrzymała możliwość wykonywania depilacji w domu. Nie ma już konieczności umawiania wizyt w gabinecie kosmetycznym. Nie ma też stresu, że przed wyjazdem na urlop któraś z pań nie zdąży usunąć zbędnego owłosienia. Po prostu depilator można zabrać ze sobą na każdy wyjazd. W przypadku technologii IPL trzeba jednak zabiegi rozpoczynać ze znacznym wyprzedzeniem, gdyż pożądany efekt pojawia się po kilku zastosowaniach. Wybór pomiędzy dwoma markami może być uzależniony od tego, jaka kwota może być przeznaczona na tego typu wydatek. Decydujące mogą być również informacje o tym, czy urządzenie nadaje się do usuwania włosków z twarzy.
Autor: Dorota Wiśniewska