Data modyfikacji:

Dobre lakiery do paznokci

Piękne dłonie to wizytówka każdej kobiety. Jak znaleźć dobre lakiery do paznokci, dzięki którym wyczarujesz piękny manicure? Przyglądamy się rodzajom lakierów do paznokci i pomagamy wybrać najlepsze z nich.

dobre lakiery do paznokci

Rodzaje lakierów do paznokci

Wybór dobrych lakierów do paznokcie zacznij od określenia swoich potrzeb. Na rynku znajdziesz modele do manicure tradycyjnego czy hybrydowego, lakiery matowe i błyszczące. Które z nich wybrać?

Lakiery wzmacniające paznokcie

Lakiery mające na celu wzmocnienie i odżywienie płytek paznokci. Jeśli masz kruche i łamliwe paznokcie, to propozycje właśnie dla ciebie.

Lakiery do paznokci pękające

Czym są takie lakiery? Kilka minut po nałożeniu zaczynają pękać. Można je wykorzystać na przykład jako warstwę wierzchnią na inny lakier kolorowy, uzyskując bardzo ciekawy efekt.

Lakiery do paznokci matowe

Ten rodzaj produktów to bardzo dobre kryjące lakiery do paznokci. Używane jako baza pod inny lakier lub zdobienia.

Lakiery do paznokci hybrydowe

Dobre i trwałe lakiery do paznokci. Mogą utrzymać się nawet do czterech tygodni. Niestety ich zdejmowanie jest już trudniejsze.

Sprawdź, jaka frezarka do paznokci będzie najlepsza

Lakiery do paznokci transparentne

Wykorzystywane głównie przy francuskim manicure. Zazwyczaj mają kolor płytki paznokcia albo zbliżony, dając efekt prześwitu.

Lakiery do paznokci szybkoschnące

Jak sama nazwa wskazuje, zaletą tych rodzajów lakierów do paznokci jest to, że bardzo szybko wysychają na płytce paznokcia. Zawierają także sporą ilość pigmentów, dzięki czemu do pomalowania paznokci wystarczy jedna warstwa. Niestety są mało trwałe.

Lakiery do paznokci holograficzne

Dają efekt 3D na paznokciach. W zależności od tego, jak przyłożymy paznokcie pod słońce, kolor będzie się inaczej mienił.

Lakiery do paznokci termiczne

Zmieniają kolor pod wpływem temperatury. Ich minusem jest to, że nie są zbyt trwałe.

Lakiery dla paznokci antyalergiczne

Dobry rodzaj lakieru do paznokci dla alergików. Nie zawiera substancji uczulających i wysuszających płytkę paznokcia. To przede wszystkim delikatne, subtelne kolory, ciemna pigmentacja powoduje bowiem uczulenie.

Lakiery fluorescencyjne

Lakiery świecące w ciemności. Wyróżnia je mocny, rażący kolor. Doskonałą opcja na lato lub imprezę.

Lakiery przeciw obgryzaniu paznokci

Dobre lakiery do paznokci dla osób, które borykają się z problemem obgryzania. Gorzki smak lakieru ma zniechęcić do obgryzania paznokci. Zazwyczaj są bezbarwne. Wzmacniają płytkę paznokcia.

Dobre lakiery do paznokci. Polecane kosmetyki

Najtrwalszy manicure to lakiery hybrydowe

Manicure hybrydowy nie jest tak szybki i łatwy do wykonania jak ten z pomocą zwykłych lakierów. Ale są warte poświęcenia czasu. Najlepsze lakiery hybrydowe utrzymują się nawet cały miesiąc, a zwykłe lakiery mogą odpryskiwać już po kilku dniach.

Jak zdjąć hybrydę bez frezarki? Na początku spiłuj wierzchnią warstwę lakieru. Następnie nałóż na każdy paznokieć płatek kosmetyczny zanurzony w specjalnym zmywaczu do lakierów hybrydowych. Owiń osobno każdy paznokieć folią kosmetyczną, sprawdzi się także zwykłe sreberko. Po kilku minutach zdejmij folię i sprawdź za pomocą patyczka kosmetycznego, czy lakier odchodzi od płytki. Jeśli nie – poczekaj jeszcze kilku minut.

Autorka: Natalia Werbolewska