Dobrze wykonany makijaż to taki, który podkreśla atuty, a tuszuje niedoskonałości. Nie wystarczą jednak dobrej jakości kosmetyki, aby twój make-up prezentował się naprawdę profesjonalnie. Podstawą jest jego nałożenie. Niektórzy sięgają po gąbeczki, inni korzystają z palców, a jeszcze inni wykorzystują do tego specjalnie wyprofilowane szczotki. W jednym miejscu zebraliśmy najlepsze pędzle do podkładu, pudru, makijażu oczu, brwi i tzw. pędzle 3w1.
Bez względu na to, czy jesteś wielbicielką make-up no make-up, czy tego w stylu glamour, musisz zaopatrzyć się w kilka pędzli. Dobierz je zgodnie ze swoją makijażową rutyną i wyczaruj najpiękniejsze looki. Zobacz nasze zestawienie dobrych pędzli do makijażu.
Powyższy ranking to zestawienie pędzle do makijażu najlepszej jakości. Jeśli nie zajmujesz się makijażem zawodowo, nie potrzebujesz masy pędzelków do cieni do powiek, oddzielnego pędzla do korektora i jeszcze innego do rozświetlacza. Nie inwestuj od razu w cały zestaw. O wiele taniej wyniesie cię kupno każdego pędzla oddzielnie. W dodatku będziesz mieć pewność, że każdego z nich użyjesz.
Nie musisz także kupować pędzli, których nie potrzebujesz. To wydaje się oczywiste? Nie zawsze takie jest. Wiele dziewczyn wybiera pędzel do różu, mimo że nakłada go raz na jakiś czas lub sięga po pędzel specjalnie przeznaczony do konturowania, chociaż pełen makijaż wykonuje tylko na specjalne okazje. Dlatego pamiętaj, by kupić osobny pędzel jedynie do tego rodzaju kosmetyków, których używasz na co dzień.
Zanim polecimy ci konkretne modele pędzli do podkładu, to najpierw zacznijmy od podstaw. Wizażyści coraz częściej sięgają po pędzle z naturalnego włosia. Są naturalne, nie podrażnią skóry i posłużą ci na znacznie dłużej – jednak, czy aby na pewno? Dobry pędzel do makijażu, a konkretniej do podkładu, powinien zawsze być wykonany z syntetycznego włosia. Dzięki temu nie wchłonie twojego podkładu tylko go nabierze, a następnie zaaplikujesz go na twarz. W efekcie kupiony przez ciebie kosmetyk starczy na dłużej. Do podkładu nigdy nie używaj pędzli płaskich. Tzw. „kocie języczki” czy „łopaty” służą do rozcierania kosmetyku, a nie od dziś wiadomo, że podkład się stempluje. I to zawsze na mokro.
To kultowy pędzle, który kupisz za niecałe 40 zł! Używają ich wizażyści na całym świecie i wszyscy mówią jednogłośnie, że ten pędzel warto przetestować. Oczywiście wykonany jest z syntetycznego włosia i daje najlepszy efekt, kiedy nakładasz nim podkład na mokro – nie wcierając, tylko stemplując.
Pędzel do podkładu mineralnego. Niezwykle delikatny, równomiernie rozprowadza sypki kosmetyk i nie nabiera go za dużo. Włosie, mimo tego że jest syntetyczne, nie podrażnia i nadaje się dla alergików. Na uwagę zasługuje także rączka z bambusowego drewna – dzięki niej pędzel jest niezwykle trwały i potrafi służyć latami.
Pędzel świetnie rozprowadza podkład, a jeśli chcesz nieco zaoszczędzić, to możesz używać go również do pudru. Nałożony nim podkład wygląda naturalnie, nie zostawia plam, ani efektu maski. Niektórzy uważają, że ten pędzel o wiele lepiej sprawdza się do podkładów w kremie i kosmetyków sypkich niż tych w płynie.
Jeśli masz zamiar do swojego zestawu pędzli kupić oddzielny produkt do nakładania pudru, to musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. W przeciwieństwie do pędzla, którym aplikujesz podkład, pędzel do pudru powinien być wykonany z naturalnego włosia. Na pędzle syntetyczne puder może źle się nabierać, a żeby uzyskać pożądany na twarzy efekt, pudru powinno być dość sporo i należy „wtłaczać” go w skórę, resztki można później otrzepać (taki sposób malowania zmniejszy widoczność rozszerzonych porów i wygładzi skórę).
Pędzle do pudru są z reguły tymi najdroższymi, ponieważ są największe. Nie jest to jednak wydatek niezbędny – puder możesz nałożyć każdym innym pędzlem lub chociażby puszkiem. Znajdziesz je poniżej.
Pędzel z wyższej półki cenowej. Sprawdza się do nakładania zarówno pudru sypkiego, jak i prasowanego.
Pędzel ze średniej półki cenowej, którego cena jest zdecydowanie niższa od poprzednika, a dla początkujących efekt finalny może być bardzo podobny. Jedynym minusem może być to, że został wykonany z syntetycznego włosia. Używający go wizażyści podkreślają jednak, że to pędzel, który w tym przedziale cenowym sprawdza się zdecydowanie najlepiej spośród innych konkurentów.
Oczywiście możesz pokusić się o zakup zestawu pędzli, w którym znajdziesz oddzielny pędzel do różu, bronzera i rozświetlacza tylko po co? Poniższe pędzle możesz używać do 3 kosmetyków pod jednym warunkiem: najpierw nakładamy bronzer, później róż, a na koniec rozświetlacz. W przeciwnym wypadku porobisz na twarzy nieestetyczne plamy lub po każdej aplikacji będziesz musiała umyć pędzel. Bronzer zawsze nakładaj po skosie. Róż najszerszym miejscem pędzla, a rozświetlacz jego bokiem.
Pędzel z naturalnego włosia, który kupisz już nawet za 30 zł! Takie hity to my lubimy. Możesz nim konturować twarz na mokro, ale także nakładać sypkie produkty. Jest bardzo wytrzymały, więc jeden starczy ci na kilka dobrych lat codziennego użytkowania.
Kolejna propozycja od znanej marki Hakuro. W specyfikacji marka oznacza go jako pędzel do różu i bronzera, ale w praktyce świetnie nakłada także rozświetlacz. Naturalne włosie i przystępna cena – niecałe 30 zł.
Jeden z najlepszych pędzelków do brwi i nie tylko. Zbite włosie, niezbyt duża główka, precyzyjne wyprofilowanie – czego chcieć więcej.
Marka Hakuro przewija się tutaj już kolejny raz i nic dziwnego, ponieważ niektóre z jej pędzli to kultowe akcesoria kosmetyczne. Jednym z nich jest ten pędzelek do brwi. Produkt niezwykle tani (jedynie 13 zł!), o miękkim włosiu, wysokiej wytrzymałości i łatwości użytkowania nawet dla początkujących.
Pędzle do makijażu oczu to temat, nad którym można rozprawiać godzinami, dlatego jeśli chcesz zgłębić ten temat, obejrzyj poniższy filmik. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje odnośnie tego, jakie pędzle do makijażu oczu kupić i w co warto zainwestować na sam początek przygody z makijażem.
Autorka: Klaudia Borycka