Data publikacji:

Jak wybrać dobry termometr zewnętrzny?

Chcesz zafundować sobie dobry termometr zewnętrzny, ale nie wiesz, jaki model wybrać? Przygotowaliśmy dla ciebie przewodnik po najlepszych modelach i praktyczne wskazówki, które przydadzą ci się podczas zakupu termometru zaokiennego.

termometr zewnętrzny

Jakie termometry zaokienne znajdziesz w sklepach?

Czasy, gdy na rynku były dostępne wyłącznie termometry zewnętrzne wykorzystujące do pomiarów rtęć, już dawno minęły. Obecnie takie modele są najprostszymi i zazwyczaj najtańszymi rozwiązaniami, które mimo wszystko cieszą się dość dużą popularnością. Tego typu termometry zaokienne można zamontować w dowolnym miejscu i nie wymagają podłączania do prądu.

Oprócz rtęciowych termometrów zaokiennych masz do wyboru kilka innych rodzajów. Wśród nich znajdziesz:

  • Termometry elektroniczne – zewnętrzne modele, które są sprzedawane w wersji bezprzewodowej lub z przewodem. Ich największą zaletą jest bezproblemowy odczyt temperatury i dodatek innych funkcji, na przykład informacje na temat siły wiatru czy ciśnienia.
  • Termometry solarne – nowoczesne rozwiązania zewnętrzne, które do nieustannego działania i wskazywania temperatury potrzebują jedynie energii słonecznej. To dobry termometr zewnętrzny komfortowy w użyciu.

Ciekawym wyborem są również stacje pogodowe. Ranking popularnych modeli pomoże ci zorientować się w ofercie rynkowej tych urządzeń. Stacje to modele cyfrowe, które są uważane za jedne z najdokładniejszych na rynku. Dzięki nim możesz nie tylko kontrolować temperaturę na zewnątrz, ale także sprawdzić pogodę na następny dzień.

Jak wybrać dobry termometr zewnętrzny?

Może się wydawać, że zakup dobrego termometru zewnętrznego nie jest trudnym zadaniem. Warto jednak poświęcić chwilę na zastanowienie się, czego tak właściwie oczekujesz od takiego sprzętu.

Czy chcesz, żeby zajmował mało miejsca, mierzył temperaturę i nie wymagał żadnej dodatkowej uwagi? W takim razie strzałem w dziesiątkę będzie model rtęciowy. Jeżeli jednak szukasz funkcjonalnego sprzętu wzbogaconego o wyświetlacz, to zdecydowanie polecamy zakup termometru solarnego, elektrycznego lub cyfrowego, czyli stacji pogodowej.

Zwróć także uwagę na materiał, z którego wykonano termometr zewnętrzny. W końcu będzie on narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, słońce czy niskie i wysokie temperatury. Właśnie dlatego najlepszym wyborem są modele z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej.

Równie ważny jest sposób montażu, który nie powinien wymagać zbyt dużo czasu i wiercenia w elewacji. Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie dokupienie taśmy dwustronnej, dzięki której w ciągu chwili przykleisz termometr zewnętrzny do framugi okna czy ściany budynku.

Dobre termometry zewnętrzne – polecane modele

Zastanawiasz się, który termometr zewnętrzny wybrać? Mamy dla ciebie kilka polecanych modeli, wśród których znajdziesz propozycje rtęciowe i elektroniczne oraz stacje pogodowe!

Termometr zewnętrzny okienny Orion 24 cm

To prosty i niedrogi model rtęciowy, który możesz z łatwością przymocować do framugi. Do jego wykonania wykorzystano połączenie tworzywa sztucznego ze stalą nierdzewną.

EMOS E0042

Bezprzewodowy dobry termometr zewnętrzny, który został wyposażony w dodatkową funkcję pomiaru temperatury wewnętrznej. Elektroniczny model ma również czujnik o zasięgu wynoszącym 100 m oraz może być powieszony na ścianie.

Sencor SWS 50BK

Nowoczesna stacja pogodowa, która nie tylko mierzy temperaturę na zewnątrz, ale także została wzbogacona o szereg innych praktycznych funkcji – bezprzewodowy higrometr, podświetlany wyświetlacz, radiową synchronizację czasu, funkcję alarmu, graficzną prognozę pogody i wskaźnik strefy komfortu. Polecany model jest przeznaczony do pracy z aż trzema czujnikami bezprzewodowymi.

Autorka: Katarzyna Wendzonka