Data publikacji:

Jaki dron do 300 zł wybrać?

Drony był jeszcze kilkanaście lat temu urządzeniem, które mogliśmy zobaczyć jedynie w filmach science-fiction lub na materiałach przygotowanych przez służby wywiadowcze i wojsko. Za sprawą miniaturyzacji i rozwoju technologii budowy tych urządzeń, widok drona na ulicy lub w parku nikogo już nie dziwi i nie wzbudza sensacji. Drony stały się nawet popularnym prezentem dla dziecka. Radzimy, jak wybrać najtańsze drony w cenie do 300 złotych.
Flying Drone

Dron do 300 złotych – podstawowe informacje

Jaki dron kupić? Jeżeli mamy do dyspozycji budżet w wysokości ok. 300 złotych nie powinniśmy oczekiwać od naszego drona cudów. W tym segmencie cenowym kupimy typowe drony przeznaczone do zabawy, które będą pozbawione wielu zaawansowanych funkcji, w tym kamery, której obecności nie należy spodziewać się po większości modeli. Czas lotu na pojedynczym ładowaniu będzie również bardzo krótki, co musimy wziąć pod uwagę jeżeli oddajemy urządzenie w ręce niecierpliwego dziecka.
Drony do 300 złotych posiadają cztery wirniki (są to tzw. quadcoptery), sterowanie opiera się o wykorzystanie dedykowanego kontrolera lub sparowanej z nimi aplikacji mobilnej. Sprzęt korzysta często także sieci Wi-Fi. Maksymalny zasięg urządzeń tej klasy wynosi kilkadziesiąt metrów.
Sprzęt może być jednak dobrym rozwiązaniem dla początkujących, którzy niskim kosztem chcą zacząć przygodę z dronami. Pomogą im w tym np. standardowe funkcje automatycznego lądowania i startu, a także automatyka stabilizująca pracę gadżetu w powietrzu. Kontroler sprzętu nie wymaga też zbyt dużej dokładności i wybacza drobne błędy operatora.

Polecane modele dronów do 300 złotych

Poniżej przedstawiamy listę polecanych i popularnych dronów w cenie do 300 złotych

uGo Mistral 3.0

Wydajny dron w cenie do 300 złotych, wyposażony w cztery śmigła. Model pozwala na regulację swojej prędkości, której maksymalna wartość wynosi 5 metrów na sekundę. O stabilność lotu dba żyroskop, zapobiegający przewrotom i wypadkom, o które nietrudno w przypadku początkujących operatorów.
Nowicjuszom pomoże też z pewnością tryb automatycznego lądowania i startu. Sterowanie odbywa się za pomocą dołączonego nadajnika z kontrolerem, który można podłączyć do telefonu i dedykowanej aplikacji mobilnej, pozwalającej śledzić na mapie przebytą trasę w powietrzu. Największą zaletą uGo Mistral 3.0 jest jego bateria, pozwalająca na nieprzerwany lot do aż 20 minut. Maksymalny zasięg drona wynosi natomiast 100 metrów.

Syma X5HW

Dron w cenie do 300 złotych mogący pochwalić się szeregiem przydatnych. Maksymalny zasięg modelu wynosi 50 metrów, a czas lotu 8 minut. Na pokładzie producent zamontował kamerę z matrycą 0,3 megapiksela, potrafiącą na żywo przekazywać obraz do smartfona z dedykowaną aplikacją Syma.
Na pełne naładowanie akumulatora musimy poświęcić ok. 90 minut. Sprzęt potrafi wykonywać obroty o 360 stopni oraz inne zaprogramowane akrobacje, a o jego stabilność dba sześcioosiowy żyroskop. Śmigła zabezpieczone są plastikowymi osłonami. W obudowie zamontowano także kolorowe diody LED, pozwalające latać po zmroku lub w nocy.

Syma X20W

Czterośmigłowy dron do 300 złotych. Model odznacza się lekką konstrukcją, sześcioosiowym systemem stabilizacji lotu oraz baterią pozwalająca na lot przez maksymalnie 8 minut. Akumulator naładujemy od zera do stu procent w przeciągu 50 minut. Producent zamontował w obudowie oświetlenie LED zapewniające widoczność podczas lotów nocnych.
Nadajnik zasilany standardowymi paluszkami jest podłączany do telefonu i pozwala sterować sprzętem z poziomu mobilnej aplikacji Syma. Zasięg drona Syma X20W to 20 metrów. W obudowie zamontowana została też prosta kamera z matrycą 0,3 megapiksela.

Syma X23

Nieco nowsza wersja poprzedniego modelu z listy. Sprzęt wyposażony jest w sześcioosiowy system stabilizacji, która ułatwia sterowanie początkującym operatorom. Nadajnik zasilany standardowymi bateriami AA podłączamy do smartfona z zainstalowaną aplikacją Syma.
Po wciśnięciu odpowiednich przycisków dron wykonuje zaprogramowane akrobacje, takie jak przewroty lub spirale. Maksymalny czas lotu to 8 minut, a zasięg 25 metrów. Akumulator 5000 mAh ładujemy od zera do stu procent w przeciągu ok. 120 minut.

Syma X26

Dron w cenie do 300 złotych marki Syma, który wyposażony w duże wirniki zabezpieczone ze wszystkich stron plastikową osłoną. Sprzęt zachowuje sporą stabilność w powietrzu, dodatkową zaletą są cztery czujniki wykrywające znajdujące się w bezpośrednim pobliżu przeszkody, które automatycznie zatrzymują urządzenie w miejscu. Zaletą dla początkujących jest też system inteligentnej orientacji lotu drona niezależnie od pozycji względem nadajnika. Maksymalny czas lotu wynosi 6 minut.

Syma X15

Dron do 300 złotych z kamerą w cenie do 300 złotych. Urządzenie wyposażone jest w akumulator o pojemności 3000 mAh, pozwalającym na nieprzerwany lot przez ok. 7 minut. Pełne naładowanie baterii zajmuje ok. 100 minut. Maksymalny zasięg to 80 metrów. Wbudowana kamera jest niezwykle prosta i ma matrycę 0,3 piksela. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem mobilnej aplikacji Syma.
Zdjęcie: Envato Elements