Data modyfikacji:

Drukarka laserowa ze skanerem do domu. Jaką wybrać?

Drukarka laserowa to sprzęt, który okazuje się być bardzo przydatny. W ciągu ostatnich lat znaczna część osób zmieniła tryb pracy – urządzamy w domach małe biura, które mają odpowiadać dokładnie naszym potrzebom. Coraz częściej decydujemy się na zakup drukarki ze skanerem. Skaner zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę oraz usprawnia proces przesyłania wszelkich dokumentów. Jaką drukarkę laserową ze skanerem wybrać do domu? 
drukarka laserowa ze skanerem do domu

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu

Jaka drukarka do domu będzie dobrym wyborem? Zalety kolorowej drukarki laserowej w stosunku do atramentowej to między innymi większa wydajność i lepsza jakość samego wydruku. Oczywiście sam koszt zakupu urządzenia laserowego może przewyższyć sumę, którą można przeznaczyć na zakup drukarki atramentowej. W ogólnym rozrachunku drukarka laserowa jest jednak tańsza w eksploatacji, ponieważ podczas jej użycia przeznaczamy stosunkowo niewielkie kwoty, porównując do drukarki atramentowej (m.in. częsta wymiana tuszy).  

Ponadto użytkownicy urządzeń wielofunkcyjnych, takich jak drukarki ze skanerem, zwracają uwagę na cichą pracę urządzeń laserowych oraz szybkość wydruku. 

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu – nasz ranking 

Przedstawiamy modele drukarek laserowych kolorowych ze skanerem do domu, które zyskują coraz szersze grono fanów. W naszym rankingu omówimy pokrótce szczegóły tych sprzętów, by ułatwić odnalezienie się w gąszczu urządzeń, które mają na celu ułatwienie pracy. Poniżej zawarte zostały wyłącznie urządzenia laserowe, umożliwiające wydruk kolorowy, a także posiadające skaner. 

Lexmark MC3224i 

Urządzenie to jest kompleksowym narzędziem, wyposażonym we wszystkie funkcje, które są niezbędne podczas pracy z domowego biura. Jest to drukarka laserowa z modułem Wi-Fi, skanerem oraz wbudowanymi portami USB. Drukarka marki Lexmark posiada funkcję dwustronnego drukowania. Wyposażenie tego sprzętu w tryb oszczędzania energii sprawia, że drukarka płynnie przechodzi ze stanu „uśpienia” w tryb pracy, bez konieczności wprowadzania dodatkowych ustawień.  

Urządzenie wielofunkcyjne MC3224i marki Lexmark posiada również wbudowany ekran dotykowy. Drukarka ta została tak zaprojektowana, by pomimo umieszczenia w niej wielu funkcji, pozostała kompaktowa i nie zabierała wiele miejsca. Połączenie designu dobranego do potrzeb domowego biura z mnogością możliwości sprawia, że Lexmark plasuje się wysoko na liście laserowych drukarek kolorowych ze skanerem. Model ten sprawdzi się też jako drukarka dla studenta.

Brother DCP-L3510CDW 

Drukarka laserowa firmy Brother wyróżnia się cichym działaniem, co ułatwia koncentrację podczas wykonywanej pracy. Jest to drukarka kolorowa, której szybkość drukowania należy do najwyższych na rynku, natomiast w porównaniu do urządzeń w tej klasie może pochwalić się najniższą emisją hałasu. Urządzenie to wyposażone jest w skaner, a druk umożliwiony jest zarówno z komputera, jak i telefonu oraz tabletu. Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o odpowiedzi na potrzeby użytkowników domowych biur, którzy wykonują pracę zdalną. 

Kyocera Mita ECOSYS M5521cdw  

Urządzenie marki Kyocera nadaje się do pracy zarówno w domu, jak i w biurze. Korzystanie z tej drukarki laserowej wyposażonej w skaner zapewnia bezpieczeństwo firmowych dokumentów dzięki trybowi uproszczonego logowania. W standardzie tego urządzenia znajdziemy opcję skanowania, faksu oraz druku dwustronnego w kolorze. Drukarka Mita ECOSYS M5521cdw posiada dwa praktyczne tryby działania – tryb uśpienia oraz tryb czuwania. Smartfony łączą się z urządzeniem przez Wi-Fi oraz dedykowaną aplikację mobilną MyPane. 

Canon – i-SENSYS MF643CDW (3102C008) 

Coraz częściej użytkownicy poszukujący najlepszej drukarki laserowej ze skanerem do domu decydują się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego marki Canon. Model i-SENSYS MF643CDW (3102C008) wyposażony jest w możliwość ustawienia własnego kodu PIN, co przydaje się podczas pracy z biura, a także w przypadku dzielenia przestrzeni do pracy z innymi osobami. W dzisiejszych czasach bezprzewodowe drukowanie staje się standardem. Druk bezpośrednio z telefonu w tym urządzeniu odbywa się dzięki połączeniu smartfona z aplikacją Canon PRINT.  

Przydatną funkcją aplikacji jest możliwość przesyłania plików bezpośrednio do usług w chmurze. Urządzenie posiada skaner, nie posiada jednak opcji faksu. Wszystkie wymienione kwestie sprawiają, że drukarki Canon to gratka zarówno dla osób szukających drukarki laserowej ze skanerem oraz Wi-Fi do domu, jak i tych, którzy pracują z biura bądź współdzielonej przestrzeni. 

HP Color Laser MFP 178nw (4ZB96AB19) 

Jest to laserowa drukarka domowa o niewielkich gabarytach. Posiada ona opcję drukowania ze smartfona za pomocą aplikacji HP Smart. Osoby, które szukają małej drukarki laserowej ze skanerem do domu, mogą zainteresować się wspomnianym urządzeniem marki HP. Producenci wskazują na wysoką jakość wydruku w kolorze. To wielofunkcyjne urządzenie dzięki Wi-Fi może połączyć się z laptopem czy telefonem bez konieczności podłączania przez kabel. Sprzęt ten nie jest wyposażony natomiast w funkcję wydruku dwustronnego.