Data modyfikacji:

Dzbanki filtrujące do wody: czy są zdrowe?

Pijesz wodę z kranu? Choć jest zdatna do spożycia, jej smak i zapach często pozostawiają wiele do życzenia. Jakość wody poprawić mogą dzbanki filtrujące – czy są zdrowe? Sprawdź nasz poradnik.

dzbanki filtrujące czy są zdrowe

Dzbanki filtrujące: czy są zdrowe?

Zastanawiasz się nad zakupem dzbanków filrtujących wodę i zadajesz sobie pytanie, czy są zdrowe? Zdecydowanie tak, o ile używa się ich we właściwy sposób.

Dzbanki filtrujące oczyszczają wodę ze szkodliwych substancji, które mogły przedostać się do niej w rurach. Głównie chodzi o nadmiar magnezu oraz wapnia.

Ponadto to nieprawda, że dzbanki filtrujące pozbawiają wodę potrzebnych minerałów – niektóre wręcz dodają do niej prozdrowotnych składników. Czy dzbanki filtrujące są dobre? Spokojnie można powiedzieć, że to dobre i bezpieczne urządzenia.

Czy dzbanki filtrujące są zdrowe dla dzieci?

Jeżeli chcesz podawać przefiltrowaną wodę swojemu dziecku, nie musisz się obawiać o jego zdrowie. Dzbanki filtrjące są bezpieczne dla dzieci i już od pierwszego roku życia możesz spokojnie przygotowywać posiłki dla swojego dziecka na przefltrowanej wodzie.

Dzbanek filtrujący: czy warto?

Nie odpowiada ci smak i zapach wody z kranu? Rozwiązaniem tego problemu jest dzbanek filtrujący. Produkt oczyszcza wodę z rdzy, piasku, chloru, pestycydów, żelaza czy też metali ciężkich, które to substancje mogą przedostawać się do niej z rur.

Używanie dzbanka filtrującego ma wiele zalet. Jakie są zalety stsowania dzbanków filtrujących?

  • lepszy smak i zapach wody
  • ochrona czajnika i ekspresu przed kamieniem
  • oszczędność – nie trzeba kupować wody w butelkach
  • wygoda
  • lepszy smak kawy oraz brak nieestetycznych nalotów na kubkach

Dzbanek filtrujący: jak używać?

Dzbanek filtrujący działa w bardzo prosty sposób. Używanie go nie sprawia żadnego problemu. Wystarczy tylko nalać wodę z kranu do komory z filtrem, a następnie poczekać chwilę, aż dzbanek ją przefiltruje.

Pamiętaj tylko, że nie należy trzymać wody w dzbanku dłużej niż 12 godzin. Następnie po 4 tygodniach wymień filtr na nowy… i już!

Dzbanek filtrujący – szklany czy plastikowy?

Zastanawiasz się, czy lepszy jest dzbanek filtrujący szklany czy plastikowy? Tak naprawdę obydwa z nich są dobre.

Plastikowe dzbanki filtrujące wykonane są z atestowanego tworzywa, dlatego możesz używać ich bez obaw. Są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Szklane natomiast prezentują się wyjątkowo stylowo. Wybierz taki, który bardziej przypada ci do gustu.

Jaki dzbanek filtrujący do wody wybrać?

Przy wyborze dzbanka filtrującego do wody zwróć uwagę na następujące parametry:

  • pojemność
  • rodzaj filtrów
  • cena filtrów oraz dzbanka
  • materiał wykonania
  • obecność elektronicznego indykatora lub innego wskaźnika zużycia filtra
Autorka: Olga Wacholc