Data publikacji:

Ekspres do kawy sterowany smartfonem

Ekspresy do kawy wyposażone w inteligentne funkcje podbijają rynek! Możliwość zaparzenia ulubionej małej czarnej przy użyciu smartfona to absolutna nowość, której do tej pory nie było! Czy warto kupić ekspres do kawy sterowany smartfonem? Sprawdź!

Ekspres do kawy sterowany smartfonem

Jak działa ekspres do kawy sterowany smartfonem?

Ekspresy automatyczne z funkcją sterowania smartfonem swoim wyglądem nie odbiegają od standardowych modeli. Największa różnica pomiędzy nimi jest taka, że producent stosuje moduł Bluetooth, który pozwala na połączenie z telefonem. Dzięki temu nie musimy podchodzić do urządzenia, aby wybrać rodzaj kawy, pojemność czy funkcję spienienia mleka. Wszystko znajdziemy na ekranie telefonu.

W niektórych ekspresach do kawy sterowanych smartfonem możesz zaprogramować, o której godzinie ma być zaparzona kawa. Wówczas wystarczy postawić szklankę i rano obudzić się zapachem świeżo zmielonej i zaparzonej kawy.

Dodatkowo w aplikacji możemy tworzyć własne przepisy i zapisywać je w sekcji ulubionych. Następnym razem wystarczy jeden przycisk, a kawa zostanie zaparzona w ułamku sekundy. Ekspresy do kawy sterowane smartfonem są przede wszystkim bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie musisz już odrywać się od swoich obowiązków, aby przygotować wybrany napój!

Ile kosztuje ekspres do kawy sterowany smartfonem?

Funkcja sterowania smartfonem jest dostępna nawet w ekspresach kapsułkowych za około 1000 złotych. Ekspresy automatyczne również dysponują tą funkcją, jednak tam trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2-3 tysięcy złotych.

Oczywiście możliwości dedykowanej aplikacji są nieco większe i użytkownik znajdzie wiele przydatnych funkcji, takich jak chociażby zdalne czyszczenie ekspresu. W porównaniu do standardowych ekspresów do kawy, te z inteligentnymi funkcjami są nieco droższe. Za wygodę trzeba niestety trochę zapłacić.

Polecane ekspresy do kawy sterowane smartfonem

Melitta Barista TS Smart

Znakomity ekspres do kawy został wyposażony w inteligentne funkcje. Z poziomu aplikacji możesz tworzyć własne przepisy, zmieniać moc kawy, ilość mleka, a także zarządzać czyszczeniem i odkamienianiem. Dwukomorowy pojemnik pozwala na korzystanie z dwóch rodzajów kawy!

Sam ekspres automatyczny ma zaprogramowanych 21 różnych kaw. Jeśli szukasz bardzo dobrego ekspresu z funkcją sterowania telefonem, to nie będziesz rozczarowany.

De’Longhi PrimaDonna Class ECAM

Wysokiej klasy ekspres do kawy, oprócz 3,5-calowego wyświetlacza, ma dostęp do aplikacji Coffe Link App. Z jej poziomu przygotujesz kawę, a także stworzysz swoje przepisy od absolutnych podstaw. Ciekawostką jest interaktywny przewodnik, który krok po kroku wyjaśnia, jak wykorzystać pełny potencjał urządzenia. Nowoczesny system Termoblok i pompa generująca ciśnienie 19 barów powodują, że ekspres sterowany smartfonem przygotuje idealną kawę!

Nespresso De’Longhi Essenza Plus

Ekspres do kawy sterowany smartfonem nie musi być wcale tak drogi! Przykładem tego jest kapsułkowe urządzenie Nespresso Essenza Plus. Wbudowany moduł wi-fi oraz Bluetooth umożliwiają szybkie połączenie ze smartfonem. W ten sposób masz możliwość kontrolowania kapsułek, a także parzenia kawy o konkretnej godzinie.

W razie problemów za pomocą aplikacji skontaktujesz się z pomocą techniczną. To znakomity wybór dla fanów inteligentnych rozwiązań w ekspresie do kawy!

Autor: Bartłomiej Mazurek