Data publikacji:

Rower elektryczny – męskie modele do zadań specjalnych

Rowery elektryczne męskie są doskonałym wyborem zarówno na wycieczki za miasto, jak i dojazdy do pracy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze oraz jakie modele cieszą się aktualnie największym zainteresowaniem!
rower elektryczny męski

Dlaczego rower elektryczny męski jest dobrym wyborem?

Męskie rowery elektryczne od kilku sezonów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkowe wspomaganie przez silnik elektryczny sprawdza się w rozmaitych sytuacjach takich jak dojazdy do pracy, czy weekendowe wypady za miasto. Na rynku znajdziemy trzy główne kategorie rowerów elektrycznych dla mężczyzn. Są to wersje trekkingowe, crossowe, miejskie oraz górskie.
Każdy z nich stanowi ciekawą propozycję, jednak przed zakupem warto określić swoje preferencje, ponieważ wtedy dobierzesz sprzęt idealny dla siebie, który zapewni optymalny komfort. Mimo że rowery elektryczne nie należą do najtańszych, to z pewnością jest to inwestycja, która na pewno się zwróci!

Rower elektryczny trekkingowy męski - jaki będzie najlepszy?

Trekkingowe rowery elektryczne dla mężczyzn są najlepszym wyborem, jeżeli planujesz wyprawy za miasto. Ogromną zaletą tego typu konstrukcji jest wygodna pozycja zajmowana na siodełku. Dzięki dodatkowemu wspomaganiu będziesz w stanie pokonać wiele kilometrów bez najmniejszych problemów. Rowery trekkingowe doskonale sprawdzają się na nieutwardzonych szutrowych drogach, a także w mieście. Uniwersalny charakter sprawia, że można z niego korzystać w wielu sytuacjach.
Trekkingowy rower elektryczny ma bagażnik montowany centralnie w dolnej części ramy, choć w tańszych modelach silnik jest umieszczony w tylnym kole. Oba rozwiązanie sprawdzają się nieźle, choć przewagę zyskują silniki centralne, które oferują efektywniejsze wspomaganie do 25 km/h. Rowery trekkingowe męskie na tle innych wyróżniają się bagażnikiem, na którym można umieścić mniejsze lub większe sakwy. Tym samym możesz zorganizować całodniowy wypad!

Rower elektryczny miejski męski - czym powinien się charakteryzować?  

Rowery elektryczne miejskie swoim wyglądem trochę nawiązują do wersji trekkingowych. Główna różnica pomiędzy nimi jest taka, że cała konstrukcja jest nieco lżejsza i przeznaczona do jazdy po utwardzonych ścieżkach rowerowych lub drogach asfaltowych. Ze względu na bardziej kompaktowe rozmiary bateria w takich rowerach jest nieco mniejsza, co przełoży się na krótszy zasięg. Jednak do jazdy po mieście zasięg na poziomie 80-100 km jest w zupełności wystarczający.

Rower górski elektryczny męski - idealny na dłuższe wyprawy

Jaki rower elektryczny do 5000? W tym przedziale znajdziesz dobre modele górskie. Rowery elektryczne górskie z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dodatkowe wspomaganie w postaci silnika w górskich warunkach jest nieocenione. Szlaki, które do tej pory były nieosiągalne nagle stają się dostępne.
Rowery górskie występują w wersjach budżetowych, jak i tych bardziej zaawansowanych z pełnym zawieszeniem. Bardzo ważna jest waga. Im niższa, tym łatwiej będzie Ci pokonywać trasy. Topowe modele potrafią ważyć od około 19 do 25 kg, co jest dobrym wynikiem. Rowery górskie elektryczne możemy podzielić na podstawowe do jazdy po lekkich górach, jak i pełnozawieszone rowery enduro dedykowane nie tylko do podjeżdżania, ale również zjeżdżania po trudnych szlakach.

Rower crossowy męski elektryczny 

Rowery crossowe elektryczne męskie można powiedzieć, że są połączeniem roweru górskiego i trekkingowego. Takie modele świetnie sprawdzają się u osób, które chcą pokonywać sprawnie dłuższe odcinki zarówno po utwardzonych, jak i nieutwardzonych drogach.
W rowerach crossowych nie ma możliwości zamontowania bagażnika i dodatkowych akcesoriów takich jak chociażby sakwy. Jednak ma to swoje plusy, ponieważ waga jest nieco niższa i oscyluje w graniach 18-20 kg. Jeśli szukasz zwinnego roweru z dodatkowym wspomaganiem, to wybór roweru crossowego będzie bardzo dobrym pomysłem.

Ranking rowerów elektrycznych męskich

Nie wiesz, jaki model warto wybrać? Zobacz poniższy ranking rowerów elektrycznych.

Rowery elektryczne - najczęściej zadawane pytania

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru roweru elektrycznego?
Najlepsze modele mają silnik o mocy 250 W i gwarantują wspomaganie do 25 km/h. Do miasta warto wybrać model crossowy lub typowo miejski. Do jazdy po lekkim terenie sprawdzi się rower trekkingowy i crossowy. Natomiast do jazdy po trudniejszych szlakach doskonale sprawdzi się rower elektryczny górski. Kolejnym elementem, na który musisz zwrócić uwagę, są zastosowane komponenty takie jak napęd, koła, hamulce, czy dodatkowe elementy takie jak kierownica, czy siodełko.

Jak szybko można jechać rowerem elektrycznym?
Rower elektryczny działa ze wspomaganiem do 25 km/h. Jazda powyżej tej prędkości jest możliwa ale tylko jeśli rower będzie napędzany siłą mięśni. Odblokowanie silnika do pracy na pełnej prędkości może powodować zatrzymanie przez policję i mandat.

Czy jazda na rowerze elektrycznym jest trudna?
Jazda na rowerze elektrycznym niczym nie różni się od jazdy na tradycyjnym jednośladzie. Różnica jest jedynie taka, że otrzymujemy wspomaganie przez co dużo łatwiej jest podjechać pod wzniesienia. Szczególnie na długich trasach jest to niezwykle pomocne rozwiązanie. Rower elektryczny w odróżnieniu od hulajnogi nie pojedzie sam, zawsze musi być on napędzany przez użytkownika.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.