Data modyfikacji:

Filmy romantyczne na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia potrafią wprawić nas w romantyczny nastrój. Po świątecznym obiedzie zróbcie sobie filmowy wieczór we dwoje – nie zapomnijcie o ciepłym kocu, lampce wina i dobrym filmie. Jakie filmy romantyczne na Boże Narodzenie muszą znaleźć się na waszej liście? Co warto obejrzeć? Poniżej przedstawiamy kilka obowiązkowych tytułów.

filmy romantyczne boże narodzenie

Filmy romantyczne – Boże Narodzenie

Jakie filmy romantyczne obejrzeć podczas nadchodzącego Bożego Narodzenia? Mamy dla ciebie kilka propozycji na kinowy wieczór we dwoje.

  1. To właśnie miłość
  2. Holiday
  3. Listy do M.
  4. Last Christmas
  5. Kochajmy się od święta
  6. 12 świątecznych randek
  7. Świąteczne zaproszenie
  8. Świąteczny rycerz
  9. Zamiana z księżniczką
  10. Gwiazdkowy uśmiech losu

To właśnie miłość

To już klasyk. Jeśli zastanawiacie się, jakie filmy romantyczne na Boże Narodzenie sprawdzą się najlepiej, to nie zapomnijcie o tej uroczej komedii romantycznej. Jest pełna humoru, ale też refleksji. Film opowiada kilka historii miłosnych – małego chłopca, dojrzałej pary, kolegów z pracy i wiele, wiele innych.

Jaki będzie ich finał? Czy wszyscy bohaterowie znajdą prawdziwą miłość? Kogo czeka szczęśliwe zakończenie? Film pokazuje, że miłość niejedno ma imię, nie zna wieku i można spotkać ją dosłownie wszędzie. 

Holiday

„Holiday” opowiada historię dwóch kobiet – każda z nich znalazła się właśnie na rozdrożu swojego życia, a piętrzące się problemy, niepowodzenia i nieszczęśliwe zauroczenia zdecydowanie nie są tym, na co w liczyły. Aby nabrać nieco dystansu, dwie nieznajome postanawiają zamienić się na święta domami.

Co je czeka? Czy wrzucone w zupełnie inny świat będą potrafiły się odnaleźć? A może spotkają miłość swojego życia? Musicie koniecznie obejrzeć ten uroczy i pełen dobrego humoru film. 

Listy do M.

Polska świąteczna komedia romantyczna, która zbiera wiele pozytywnych recenzji i w 2020 roku doczeka się już kolejnej 4. części. To film podobny do „To właśnie miłość”. Przedstawia historię kilku par – każda z nich jest inna i na swój własny sposób wyjątkowa. Film pokazuje, co w życiu jest naprawdę ważne, a wszystkich bohaterów łączy jedno – pragnienie miłości i to nie tylko tej partnerskiej. 

Last Christmas

Komedia romantyczna z 2019 roku z Emilią Clarke w roli głównej. Kate to młoda dziewczyna, która pracuje jako asystentka Świętego Mikołaja i ma w życiu szczęście do jednego – pecha. W ubiegłoroczne święta Bożego Narodzenia ulega wypadkowi i ociera się o śmierć.

Na szczęście życie daje jej drugą szansę. Czy teraz coś zmieni się na lepsze? A może znajomość z nowo poznanym Tomem pozwoli przerwać to pasmo niepowodzeń i zacząć cieszyć się życiem? „Last Christmas” to dramat i komedia romantyczna w jednym, dlatego koniecznie naszykujcie chusteczki. 

Kochajmy się od święta

Czy idealne święta istnieją? Co roku o takich marzymy, ale wszyscy wiemy, że rzeczywistość bywa zaskakująca. Doskonale wie o tym rodzina Cooperów, której daleko do ideału.

Czy uda im się spędzić święta w przyjemnej i spokojnej atmosferze? A może właśnie w tym tkwi urok czasu spędzonego z rodziną, że nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć? „Kochajmy się od święta” to komedia pełna humoru i uroku, więc zdecydowanie warto ją zobaczyć. I spokojnie – nie zabraknie też romantycznych wątków.

12 świątecznych randek

Kate Stanton niedawno rozstała się z chłopakiem i bardzo przez to cierpi. Mimo tego dziewczyna postanawia dać sobie kolejną szansę na miłość, dlatego umawia się na randkę z poznanym niedawno Milesem. Niestety nie może przestać myśleć o byłym i spotkanie kończy się fiaskiem.

Okazuje się jednak, że nic straconego – dzięki zaskakującym zbiegom okoliczności Kate cofa się w czasie i ma kolejną szansę na znalezienie nowej miłości. Czy jej się uda? 

Świąteczne zaproszenie

Daniel Burton to samotny ojciec. Kiedy jego syn ma wypadek i potrzebuje rehabilitacji, mężczyzna poznaje fizjoterapeutkę, Ginę. Na pozór wszystko dobrze się układa, jednak wspomnienia o zmarłej żonie nie pozwalają mu iść na przód i zaangażować się w nowy związek.

Co na to dzieci Daniela? Czy pomogą mu zmienić swoje życie i zakochać się od nowa? Jak potoczy się ta historia miłosna ze świętami Bożego Narodzenia w tle? Musicie koniecznie obejrzeć film, aby się o tym dowiedzieć. 

Świąteczny rycerz

„Świąteczny rycerz” to komedia romantyczna Netfliksa. Brooke jest młodą nauczycielką. Nieustannie marzy o wielkiej miłości, ale już straciła nadzieję, że kiedykolwiek ją znajdzie. Wkrótce w drodze do domu potrąca młodego mężczyznę. Okazuje się, że to Sir Cole, który uważa się za... XIV-wiecznego rycerza.

Kobieta postanawia mu pomóc – sądzi, że to uraz doznany w wypadku spowodował u niego zaniki pamięci. Jak jest naprawdę? Czy mężczyzna rzeczywiście doświadczył podróży w czasie i przybył z przeszłości? Czy zakochani będą mogli być razem? 

Zamiana z księżniczką

Kolejna bożonarodzeniowa komedia romantyczna wyprodukowana przez Netflix. Stacy i Lady Margaret Delacourt to dziewczyny, które pochodzą z dwóch różnych światów – pierwsza jest cukiernikiem z Chicago i prowadzi skromne życie, a druga to przyszła księżniczka.

Co je łączy? Obie wyglądają jak bliźniaczki! Tuż przed świętami Bożego Narodzenia kobiety postanawiają wykorzystać ten fakt i zamienić się miejscami. Jak odnajdą się w zupełnie nowych okolicznościach? Jak ta zamiana wpłynie na ich życie? Czy wreszcie odnajdą to, o czym marzą?

Gwiazdkowy uśmiech losu

Holly Ceroni, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, postanawia odmienić swoje życie i bierze udział w loterii. Los się do niej uśmiecha i kobieta wygrywa główną nagrodę! Szczęście nie trwa jednak długo, ponieważ okazuje się, że ktoś ukradł jej szczęśliwy los.

Holly postanawia odnaleźć złodzieja i odzyskać swój szczęśliwy traf. Czy się jej to uda? A może prawdziwa wygrana to coś więcej niż zwykły kupon?

Autorka: Klaudia Borycka