Data modyfikacji:

Fotel do biurka – jak dobrać fotel do komputera?

Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Aby zachować zdrowie kręgosłupa, powinieneś zaopatrzyć się w wygodny fotel do biurka. Powinien mieć regulowaną wysokość, podłokietniki i odpowiedni kąt odchylenia. Sprawdź, czym jeszcze się kierować, wybierając fotel do komputera.

Fotel do biurka – ranking najpopularniejszych

Wybór odpowiedniego fotela do biurka jest niezwykle istotny. Przed komputerem spędzamy bowiem wiele godzin w tygodniu. Zarówno fotel dla gracza, jak i fotel do pracy biurowej musi być wygodny. Zobacz najpopularniejsze modele foteli do komputera.

  1. Vecotti Eden
  2. Nowy Styl Fotel Hit
  3. Huzaro Force 3.0
  4. Vecotti Gustav
  5. Giosedio GPX011

Fotel do biurka – jak wybrać?

Wygodny fotel do biurka to konieczność dla każdej osoby, która spędza dużo czasu przed komputerem – czy to w pracy, czy też w czasie wolnym. Dobry mebel powinien odpowiednio podpierać kręgosłup i nie nadwerężać mięśni. Źle dobrany fotel do komputera powodować może szereg dolegliwości, takich jak:

  • bóle pleców
  • ból nadgarstka
  • ból karku oraz głowy
  • skrzywienie kręgosłupa
  • problemy z krążeniem krwi w kończynach

Jak więc dobrać najlepszy fotel do biurka? Zastanów się nad tym, ile czasu spędzasz przed komputerem. Weź też pod uwagę swoją wagę i wzrost i dobierz mebel dopasowany do budowy ciała. Poniżej podpowiadamy, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, wybierając wygodny fotel do biurka.

Wygodny fotel do komputera – wysokość i szerokość

Wysokość fotela do biurka powinna być regulowana, tak aby można ją było dopasować do wzrostu. Najlepiej, gdy kąt ułożenia nóg podczas siedzenia wynosi 90 stopni. Szerokość musi być dobrze dopasowana do sylwetki. Wygodny fotele biurowe nie mogą być ani za ciasne, ani zbyt duże.

Fotel do komputera – oparcie

Dobre oparcie fotela do biurka również musi być regulowane. Idealną opcją jest tzw. oparcie dynamiczne, które porusza się wraz z siedzącym podczas przechylania się do przodu czy do tyłu. Dzięki temu zachowana jest prawidłowa postawa kręgosłupa. Ważne również, aby wybrany fotel do komputera miał stabilne podparcie lędźwiowe. Dobrze dobrane oparcie to sposób na zdrowy kręgosłup.

Najlepszy fotel do komputera – siedzisko

Wygodne siedzisko fotela powinno mieć taką głębokość, aby pozwalało na wsparcie co najmniej 2/3 długości ud. Ważne, by zapewniało odpowiednią wentylację, zwłaszcza w upalne dni. Najlepiej wybrać dość miękkie siedzisko z oddychającego materiału.

Wygodny fotel do biurka – podłokietniki

Podłokietniki to bardzo ważny element wygodnego fotela do biurka. Nie tylko odciążają kręgosłup, ale również pozwalają zachować zdrowie nadgarstków. Brak podparcia tej części ręki może skutkować pojawieniem się dolegliwości bólowych czy nawet torbieli. Podłokietniki powinny być dopasowane do wzrostu i niezbyt szerokie.

Dodatkowe funkcje fotela do biurka

Sprawdź również, czy wybrany fotel do biurka ma jakieś dodatkowe funkcje. Na przykład specjalne poduszki gwarantują podparcie dla karku czy odcinka lędźwiowego kręgosłupa, z kolei ażurowe oparcie zapewnia dobrą wentylację. Warto także zastanowić się, czy wybrać nieruchomy czy obrotowy fotel do komputera. Naszym zdaniem model obrotowy to znacznie lepsza opcja. Umożliwia poruszanie się po pomieszczeniu, jest wygodniejszy, a gumowe kółka chronią przed zarysowaniem podłogi.

Najlepszy fotel do biurka – ranking

Nie wiesz, jaki fotel do biurka będzie najlepszy? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych produktów.

5. Giosedio GPX011 – gamingowy fotel z nowoczesnym designem

Ranking najlepszych foteli do komputera otwiera model marki Giosedio. Choć jest to fotel gamingowy, świetnie sprawdzi się również podczas pracy biurowej. Jest w pełni obrotowy i regulowany, a także wykonany z materiału zapewniającego odpowiednią wentylację. Mechanizm multiblock umożliwia blokadę oparcia w dowolnej pozycji. Do fotela dołączone są dwie poduszki, które można regulować, aby jak najlepiej podpierały kark i odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

4. Vecotti Gustav – ergonomiczny fotel do komputera z funkcją TILT

Kolejnym produktem w rankingu najlepszych foteli do biurka jest Vecotti Gustav. Komfortowe siedzisko wykonane z miękkiej skóry zapewnia wygodę użytkowania, a gumowane kółka umożliwiają płynne poruszanie się. Ten obrotowy fotel do komputera jest w pełni regulowany i dobrze wyprofilowany. Funkcja TILT natomiast pozwala swobodnie bujać się i dostosować parametry mebla do budowy ciała.

3. Huzaro Force 3.0 – komfortowy fotel do biurka w nowoczesnej stylistyce

Huzaro Force 3.0 to fotel gamingowy, który doskonale sprawdzi się również podczas pracy. Ma kubełkowe, skórzane siedzisko, które gwarantuje wygodę. Jest w pełni regulowany, zapewnia prawidłowe ułożenie pleców. Komfortowe podłokietniki doskonale podpierają przedramiona, a wysoki zagłówek – mięśnie karku. Funkcja TILT PLUS pozwala bujać się i przechylać oparcie wraz z ruchem ciała. Ten fotel obrotowy do komputera wygląda wyjątkowo nowocześnie i stylowo.

2. Nowy Styl Fotel Hit – popularny fotel do biurka z ażurowym oparciem

Nowy Styl Hit to klasyczny model fotela do biurka wyposażony w wysokie oparcie. Jest płynnie regulowany, a dzięki funkcji TILT dopasowuje się do ułożenia ciała. Ażurowe oparcie zapewnia dobrą wentylację, a tapicerowane siedzisko jest bardzo komfortowe. Oczywiście ten wygodny fotel do komputera ma również profilowane podłokietniki i podpórkę lędźwiowej części kręgosłupa.

1. Vecotti Eden – najlepszy fotel do komputera o świetnych parametrach

Zwycięzcą rankingu najlepszych foteli do biurka zostaje Vecotti Eden. To komfortowy model umożliwiający pełną regulację parametrów. Dostosowuje się do wagi ciała, a także umożliwia blokadę w ulubionej pozycji do pracy. Siedzisko wykonane jest z miękkiej skóry, a ergonomiczny podgłówek gwarantuje idealne podparcie ciała. Funkcja TILT pozwala na swobodne bujanie się, natomiast gumowane kółka zapewniają płynną jazdę. To idealny wybór dla każdego, kto szuka wygodnego fotela do komputera.

Autorka: Olga Wacholc