Data publikacji:

Czy warto zainwestować w Samsung Galaxy Fit 3?

Samsung Galaxy Fit 3 to jedna z ciekawszych opasek fitness na rynku. Przyglądamy się bliżej jej specyfikacji i odpowiadamy na pytanie, czy warto w nią zainwestować!
galaxy fit 3

Samsung Galaxy Fit 3 - wszechstronna opaska fitness dla każdego!

Opaska fitness świetnie się prezentuje, co jest dużą zasługą całkiem dużego wyświetlacza o wielkości 1,6 cala. Wysoka rozdzielczość 256x402 px sprawia, że treści będą bardzo dobrze widoczne niezależnie od pory dnia. Wbudowany czujnik światła dostosowuje jasność automatycznie, co pozwala na oszczędzanie energii. Aluminiowa obudowa została zabezpieczona przed wodą zgodnie ze standardem IP68. Samsung Galaxy Fit 3 waży 36,8 g, natomiast jego wymiary wynoszą 42,9 mm x 28,8 mm x 9,9 mm. Tym samym jest to bardzo kompaktowa opaska, której praktycznie nie czuć na ręce.
Samsung Galaxy Fit 3 wspiera gesty, które działają bardzo intuicyjnie. Przesuwając w lewo możemy przejść przez kafelki pogody, kalendarza, czy powiadomień. Przesuwając panel w dół można uzyskać dostęp do szybkiego panelu z ustawieniami. Przesuwając w górę wyświetlimy listę aplikacji.
Opaska świetnie wypada również pod kątem personalizacji. Ponad 100 tarcz do wyboru może być modyfikowane zgodnie z własnymi preferencjami. To sprawia, że ten model jest idealny praktycznie dla każdego!
Dodatkowe funkcje opaski obejmują automatyczne wykrywanie upadków, a także możliwość wysłania komunikatu SOS po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku głównego. Na ekranie zegarka można wyświetlać kartę medyczną z najważniejszymi informacjami. Posiadacze smartfonów Galaxy na pewno docenią możliwość robienia zdjęć za pośrednictwem zegarka. Ponadto mamy funkcję znajdź mój telefon, odpisywania głosowego na wiadomości, a także sterowania odtwarzaną muzyką.
Zobacz porównanie opasek Xiaomi Mi Band 7 vs 8

Funkcje zdrowotne w smartbandzie Samsung Galaxy Fit 3  

Samsung Galaxy Fit 3 nie jest smartwatchem, jednak producent zastosował czujniki pozwalające na monitorowania kondycji fizycznej. Przede wszystkim otrzymujemy optyczny czujnik tętna, który wysyła powiadomienia o zbyt niskim lub wysokim pulsie. Ale to nie wszystko, bo mamy tutaj licznik kroków, a także czujnik odpowiedzialny za pomiar tlenu we krwi.
Ważną funkcją jest zaawansowane monitorowanie snu, które dostarcza danych na temat chrapania, fazy głębokiego i płytkiego snu. Następnie otrzymujemy ocenę snu i wskazówki pomagające w poprawieniu rezultatów. Ten model nie ma zaawansowanych funkcji zdrowotnych (zobacz, jaka opaska z ciśnieniomierzem jest warta kupna), ale podstawowe dane dla przeciętnego użytkownika powinny być w zupełności wystarczające.

Bateria w smartbandzie Samsung Galaxy Fit 3

W opasce sportowej zastosowano akumulator o pojemności 208 mAh, co jest całkiem niezłym wynikiem jak na opaskę sportową. To powinno pozwolić na 13 dni użytkowania. Na tle konkurentów tym samym Samsung wypada bardzo dobrze plasując się w ścisłej czołówce.

Czy Galaxy Fit 3 jest dobrym wyborem dla sportowca? 

Opaska sportowa od Samsunga obsługuje ponad 100 różnych ćwiczeń. Urządzenie automatycznie rozpoznaje dyscyplinę sportową i zaczyna śledzić postępy użytkownika. Niestety, ale w tym modelu nie ma modułu GPS, dlatego dane o przemierzonym dystansie mogą nie być idealnie dokładne.
Dla profesjonalistów ta opaska nie będzie dobrym wyborem, zdecydowanie lepiej sięgnąć po smartwatch Samsung Galaxy Watch 6. Ale osoby, które chcą mieć wgląd w podstawowe informacje na pewno nie będą rozczarowane. Warto dodać, że producent przygotował aplikację Samsung Health gdzie znajdziemy wszystkie zebrane informacje zarówno te dotyczące kondycji jak i zdrowia.

Czy opaski Samsung Galaxy Fit 3 są wymienne?

Tak, opaski w Samsungu Galaxy Fit 3 są wymienne. Oficjalnie producent oferuje dwa warianty kolorystyczne - zielony oraz pomarańczowy. Ale w ofercie innych firm znajdziemy wysokiej jakości zamienniki. Tym samym z dobraniem dodatkowej opaski nie powinno być większego problemu. Sam Samsung Galaxy Watch Fit 3 ma obudowę i pasek w kolorze czarnym, srebrnym oraz różowym.

Czy warto kupić ten model opaski sportowej?

Czy warto zainwestować około 250 złotych na opaskę Samsung Galaxy Fit 3? Odpowiedź jest jednoznaczna - jak najbardziej tak! Ten model ma wszystko, czego można oczekiwać od opaski sportowej. Ładny wygląd, solidny ekran, niezła bateria, a także spora liczba ciekawych funkcji, to główne argumenty opowiadające się za zakupem tego modelu. Jeżeli posiadasz smartfona od Samsunga, to docenisz świetną integrację, a także możliwość sterowania aparatem. Stosunek jakości do ceny został bardzo dobrze zachowany.
Czy Samsung Galaxy Fit 3 ma jakieś minusy? Szkoda, że nie mamy modułu GPS, ale to można wybaczyć producentowi, ponieważ cena urządzenia na pewno byłaby dużo wyższa. Niektórzy mogą być rozczarowani dość małą liczbą oryginalnych opasek. Na szczęście w sklepach znajdziemy całkiem sporo wysokiej jakości zamienników.

Samsung Galaxy Watch Fit 3 - najczęściej zadawane pytania

Czy do Samsung Fit 3 jest potrzebna aplikacja?
Do korzystania z Samsunga Galaxy Fit 3 nie jest wymagana dedykowana aplikacja. Jednak Samsung Health warto zainstalować, ponieważ mamy możliwość zarządzania smartbandem, a także podglądania danych zdrowotnych oraz sportowych.

Jak długo wytrzymuje bateria w Galaxy Fit 3?
Bateria w Samsungu Galaxy Fit 3 wystarczy na 13 dni pracy bez konieczności ładowania. Przy intensywniejszym użytkowaniu czas może się trochę skrócić, ale osiągnięcie 10 dni nie powinno stanowić najmniejszego problemu.
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.