Data publikacji:

Gdzie na walentynki? Pomysły na randkę

Co roku miliony osób zadaje sobie to samo pytanie: „gdzie iść na walentynki”? Jak sprawić, by na twarzy ukochanej osoby pojawił się uśmiech? Którą atrakcję wybrać, aby nasza druga połówka uznała, że to naprawdę piękny dzień i nie mała wątpliwości co do naszych uczuć? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów.
gdzie na walentynki

Pomysł na walentynki – opcje wyjazdowe

Weekend w górach

W zasadzie nie ma tu większego znaczenia, czy twoja ukochana albo twój ukochany ceni sobie aktywność fizyczną i zabawy na nartach. Nawet jeśli tak nie jest, to możecie przecież udać się na kilka spacerów w przepięknej, górskiej scenerii i raczyć się grzanym winem.

Jeśli myślisz nad tym, gdzie zabrać dziewczynę na walentynki i masz trochę grosza w kieszeni, to taki wyjazd będzie strzałem w dziesiątkę. I na pewno ją zachwyci. 

Weekend w Belgii

A może zastanawiasz się, gdzie zabrać chłopaka na walentynki, ale wydaje ci się, że w jeden dzień nie zdążysz zrealizować ciekawszego wyjazdu?

Szczęśliwie tym roku walentynki wypadają w piątek. Oznacza to, że możesz po prostu dać mu buziaka i poprosić o spakowanie walizek, bo wyjeżdżacie do Belgii!

A dokładnie do romantycznej Brugii, która ze względu na liczne kanały nazywana bywa „Wenecją północy”. Po długim i relaksującym spacerze będziecie mogli udać się na filiżankę pysznej belgijskiej czekolady – czy to nie oryginalny pomysł na walentynki?

Weekend w Paryżu

Skoro już jesteśmy w temacie walentynek za granicą, to nie można nie wspomnieć o najbardziej romantycznym mieście świata, czyli Paryżu.

Najpierw pyszna kolacja w jednej z klimatycznych restauracji, potem obowiązkowo zdjęcie pod wieżą Eiffla – to pomysł na walentynki, który na pewno przypadnie do gustu zarówno jej, jak i jemu.

Krótkie wyjścia

Wyjście do restauracji

Na pytanie: „gdzie spędzić walentynki” wiele osób odpowie, że w restauracji – i słusznie! Walentynki to świetna okazja, aby spokojnie porozmawiać przy pysznym makaronie czy pizzy, w otoczeniu świec i przy nastrojowej muzyce.

Pamiętaj jednak, żeby zarezerwować stolik z dużym wyprzedzeniem – w przeciwnym razie wasz romantyczny wieczór może przeistoczyć się w wielką porażkę.

Wyjście do kina

Bardzo dobry i sprawdzony pomysł na walentynki to oczywiście również wyjście do kina. Pamiętaj przy tym, że wcale nie musicie udać się na film romantyczny – jeśli oboje kochacie filmy akcji, to nie ma powodu, dla którego mielibyście męczyć się przy innej produkcji. Nie chodzi przecież o to, żeby robić to, co wszyscy, tylko o uszczęśliwienie drugiej osoby.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy romantyczne – idealne na randkę

Wyjście na kabarety

Żadna z powyższych propozycji cię nie przekonuje i wciąż nie wiesz, gdzie spędzić walentynki? To może do gustu przypadnie ci wyjście na występ kabaretowy. Jeśli twoja druga połówka ma duże poczucie humoru i ceni sobie niebanalne atrakcje, to na pewno będzie usatysfakcjonowana.

Jeżeli dodatkowo po kabaretach zaprosisz ją lub jego na kolację i wręczysz mały upominek, to na pewno wieczór będzie udany.

Wyjście na basen

A może kochacie aktywność fizyczną? W takim wypadku warto zdecydować się na oryginalny pomysł na walentynki i zaprosić ją na basen albo do wielkiego aquaparku. Po kilku godzinach w wodzie będzie zmęczeni, więc nie zwieńczaj dnia spacerem, tylko np. wizytą w małej pizzerii.

Do teatru

Statystyki pokazują, że nie chodzimy zbyt często do teatru – a szkoda, bo ci, którzy korzystają z tej formy rozrywki, zazwyczaj bardzo ją sobie cenią. Jeśli ten pomysł ci się podoba, to nie zastanawiaj się dłużej, gdzie zabrać chłopaka na walentynki, tylko po prostu kub bilety i wręcz mu je w ozdobnym pudełeczku.

Zostańcie w domu

Jeśli nie masz możliwości wyjścia ze swoją drugą połówką i interesuje cię pomysł na walentynki w domu, to i tu mamy kilka dobrych podpowiedzi. Kup kilka dużych, zapachowych świec, zamów albo ugotuj dobrą kolację, zaopatrz się też w czerwone wino i włącz nastrojową muzykę. To wystarczy, aby stworzyć romantyczny klimat, który będzie podstawą waszego mile spędzonego wieczoru.
Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.