Data publikacji:

Jak działa gerenator pary i jakie żelazko z generatorem pary wybrać?

Nie należysz do grona miłośników prasowania? Być może problem tkwi w używanym przez ciebie sprzęcie. Z pomocą nowoczesnych technologii producenci urządzeń AGD stworzyli generatory pary, czyli żelazka, dzięki którym usuwanie zagnieceń z ubrań staje się szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Sprawdź nasz ranking polecanych modeli żelazek z generatorem pary.

żelazko

Generator pary – co to jest?

Zastanawiasz się, jakie żelazko kupić? Może warto postawić na nowoczesne modele z generatorem pary. Zanim przedstawimy ci ranking najlepszych generatorów pary, warto sprawdzić, co to tak właściwie jest.

Stacje parowe, bo i pod taką nazwą znajdziesz te urządzenia w sklepach AGD i RTV, to nowoczesne żelazka sprzedawane w zestawie z zewnętrznym zbiornikiem na wodę. Przypominamy, że w klasycznych modelach jest on umieszczony wewnątrz sprzętu.

W przypadku żelazek z generatorem pary woda jest podgrzewana przez specjalny bojler, a następnie zamieniania w stan gazowy. Po zakończeniu tego procesu jest ona automatycznie pompowana do urządzenia do prasowania. Efekt? Problemy z usunięciem zagnieceń odchodzą w zapomnienie, ponieważ wydmuch pary w generatorach jest naprawdę mocny, a do tego nie wymaga robienia przerw pomiędzy kolejnymi wyrzutami.

Czy warto zafundować sobie żelazko z generatorem pary?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem żelazka z generatorem pary, to mamy dla ciebie kilka najważniejszych zalet urządzenia, które z pewnością przekonają cię, że będzie ono trafioną inwestycją. Tego typu sprzęt to przede wszystkim ułatwienie i przyspieszenie codziennego prasowania. Z jego pomocą możesz nie tylko pozbyć się zagnieceń z ubrań, ale także upewnić się, że materiał pozostanie gładki na dłużej.

Niewątpliwą zaletą generatora pary jest również możliwość prasowania w pionie, która bez wątpienia ułatwi ci życie. Dzięki niej nie musisz zdejmować ubrań z wieszaków czy firanek z karniszy. Wystarczy wykorzystać moc urządzenia, aby w łatwy sposób wyprasować różnorodne tkaniny z pomocą gorącej pary. Co ciekawe, praktycznie każda stacja parowa sprawdzi się również podczas odświeżania elementów garderoby.

Ranking najlepszych generatorów pary do prasowania

Czas sprawdzić, który generator pary będzie najlepszym wyborem. Mamy dla ciebie ranking polecanych urządzeń, które zamówisz na Ceneo.pl. Zaczynamy!

Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80

To generator, który cieszy się największą popularnością wśród modeli zawartych w naszym rankingu. Model może pochwalić się maksymalnym ciśnieniem pary na poziomie 8 barów, wydajnością jej tworzenia wynoszącą 165 g/min oraz mocą 2700 W. Na tym nie koniec! Producent wyposażył niezawodne żelazko z generatorem pary w takie funkcje jak pionowy wyrzut, system antywapienny i możliwość prasowania w pionie.

Philips PerfectCare Elite GC9650/80

To funkcjonalne żelazko z generatorem pary, które wzbogacono o takie praktyczne funkcje jak samooczyszczanie, prasowanie w pionie, automatyczny dobór temperatury, pionowy wyrzut pary czy system antywapienny. Urządzenie ma moc na poziomie 2400 W, wydajność tworzenia pary wynoszącą 140 g/min, a jej maksymalne ciśnienie wynosi 7,5 barów. Stacja parowa jest również wyposażona w 1,8-litrowy zbiornik na wodę oraz technologię OptimalTEMP, dzięki której możesz zapomnieć o ryzyku przypalenia ubrań.

Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

To kolejny generator pary znanego producenta w naszym rankingu. Ma system antywapienny oraz funkcję prasowania w pionie. Model o mocy 2700 W wytwarza parę o maksymalnym ciśnieniu 7,5 barów, a wydajność jej powstawania wynosi 155 g/min. Żelazko jest także niezwykle lekkie, ma wbudowaną technologię OptimalTEMP oraz wyłącza się automatycznie po kilku minutach.

Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding

Bez wątpienia może pochwalić się wysoką funkcjonalnością. Producent wyposażył żelazko z generatorem pary w system antywapienny, spryskiwacz, funkcję samooczyszczania, możliwość prasowania w pionie oraz pionowy wyrzut pary, której strumień może być dowolnie regulowany. Moc urządzenia wynosi 2200 W, a ciśnienie 5,5 barów. Nie zabrakło również blokady easy-carry zapewniającej bezpieczeństwo, niewielkich rozmiarów, które podwyższają komfort w trakcie prasowania, oraz trybu Eco pozwalającego zmniejszyć zużycie energii.

Philips FastCare Compact GC6730/30

Funkcjonalny i budżetowy generator pary, który ma moc wynoszącą 2400 W, wydajność tworzenia pary 110 g/min oraz maksymalne ciśnienie na poziomie 5,2 barów. Jeśli chodzi o wbudowane dodatki, to znajdziesz w nim możliwość prasowania w pionie i praktyczny system antywapienny. W żelazku nie zabrakło również zbiornika o pojemności 1,3 litra, ceramicznej stopy, która gwarantuje dobry poślizg, oraz funkcji automatycznego wyłączania.

Tefal GV5257 EASYCORD PRESSING

Kompaktowe żelazko z generatorem pary, które jest polecane osobom dopiero odkrywającym korzyści płynące z używania tego typu sprzętu. Model znanego producenta ma moc 2200 W i funkcję pionowego wyrzutu. Jego wydajność wynosi 85 g/min, a maksymalnie ciśnienie wytwarzanej pary to 4,9 barów. Do zalet generatora można zaliczyć również stopę Durilium Airglide, która rewelacyjnie prowadzi się po materiałach, trzy strefy pary, tryb Eco oraz specjalny system Easy-Cord-System, który chroni ubrania przed zagnieceniem podczas kontaktu z kablem.

Philips PerfectCare Performer GC8750/60

Ostatni polecany generator pary w naszym rankingu. Model z funkcją prasowania w pionie i systemem antywapiennym ma moc na poziomie 2600 W, zbiornik wody o pojemności 1,8 litra oraz technologię OptimalTEMP. To właśnie ona chroni ubrania przed przypaleniem. Nie zabrakło także trybu Eco, dzięki któremu zmniejszysz pobór energii elektrycznej i zaoszczędzisz na rachunkach. Żelazko z generatorem pary ma wydajność wynoszącą 120 g/min oraz ciśnienie 6,5 barów.