Data publikacji:

Jaka golarka foliowa czy głowicowa?

Masz dość klasycznej maszynki? Chcesz iść z duchem czasu i zakupić golarkę elektryczną? Obecnie na rynku mamy dwa rodzaje tych produktów. Stąd, musisz się dobrze zastanowić, jaki model będzie dla ciebie optymalny. Czy będzie to golarka foliowa, czy głowicowa? Jakie są między nimi różnice? Jakie mają wady i zalety? Na te pytania postaramy się wam szczegółowo odpowiedzieć.

golarka foliowa czy głowicowa

Golarka foliowa czy głowicowa? Charakterystyka golarek

Obecnie na rynku golarek elektrycznych mamy dwa rodzaje tych urządzeń. Pierwszy z nich to golarka foliowa, natomiast druga to golarka obrotowa. Jakie są między nimi różnice? Po które modele z rankingu maszynek do golenia sięgnąć.

Golarka foliowa

Golarka foliowa swoją ciekawą nazwę bierze ze swojej budowy. Jej ostrza pokrywa bowiem folia z dziurkami, która ma za zadanie podnosić zarost, tak aby noże pod nią umieszczone mogły go ściąć. Golarki foliowe powinno się stosować do prosto ułożonych włosów. Jeżeli będziemy nią manewrować pod różnymi kątami, to usuwanie naszego zarostu może być niewygodne i nieskuteczne. Maszynka foliowa doskonale nadaje się również do modelowania brody.

Zalety 

Urządzenie to ma wiele zalet. Doskonale usuwa zarost. Golenie nie zajmuje nam wiele czasu. Wystarczy jeden raz przejechać maszynką miejsce, w którym usuwany jest zarost. Doskonale nadaje się do modelowania brody.

Wady 

Maszynka ta przystosowana jest tylko do wybranego rodzaju zarostu. Silnik w niej pracuje dosyć głośno. Porusza się tylko w linii prostej, zaś ruch kołowy jest niemożliwy.

Jaką golarkę foliową wybrać?

Na pytanie, czy lepsza jest golarka foliowa czy głowicowa, odpowiedziałeś, że ta pierwsza? Jaki model warto wybrać? Na rynku mamy wiele tego typu urządzeń. Na kilka modeli jedna warto zwrócić szczególną uwagę.

Philips Bodygroom series 5000 BG5020/15

To produkt holenderskiej firmy Philips. Dzięki posiadanym nasadkom można jej użyć nie tylko do golenia, ale również modelowania i przycinania włosów lub brody.

  • Braun Series 9 Pro 9477cc – to bardzo wydajne urządzenie, które jak większość golarek foliowych jest wielofunkcyjne. Prócz usuwania zarostu można jej użyć nie tylko do golenia, ale także do modelowania i przycinania brody oraz włosów.

Golarka głowicowa

Golarka elektryczna głowicowa to urządzenie oparte na trzech pierścieniach tnących. Ich rozmieszczenie oraz budowa golarki powoduje, że możemy golić się pod każdym kątem. Stąd preferuje się, by golenie twarzy odbywało się ruchami okrężnymi. Dzięki temu jest to doskonałe urządzenie do twardego i rozłożonego w różnych kierunkach zarostu.

Zalety 

Jest to cicho pracujące urządzenie. Można nim usunąć prawie każdy zarost. Pozwala golić się pod każdym kątem i w ruchu kołowym. Dzięki temu jest ona bardzo wygodna. Dodatkowo rozmieszczone pierścienie pozwalają nam dotrzeć do każdego zakątka naszej twarzy.

Wady 

Golarka ta jest bardzo niedokładna. By skutecznie nią usuwać zarost, potrzebujemy sporo doświadczenia. Wynika to m.in z tego, że każda twarz ma inny zarys i kontury. Nie jest ona zalecana do golenia dla osób z wrażliwą skórą. Większość golarek tego typu przeznaczona jest wyłącznie go usuwania zarostu na sucho.

Golarki elektryczne głowicowe – jaką wybrać?

W pojedynku golarka głowicowa czy foliowa wybrałeś pierwszą opcję. Podobnie jak w przypadku golarek foliowych, rynek proponuje wiele tego typu urządzeń. Na kilka modeli jednak warto zwrócić szczególną uwagę.

Remington MyGroom R0050

Golarka z potrójną głowicą, która pozwala usuwać zarost w trudno dostępnych miejscach. Specjalnie przystosowane nożyczki przystosowują się do kształtu twarzy. Dzięki ściąganej głowicy łatwo utrzymać je w czystości. Urządzenie to przystosowane jest do usuwania zarostu na sucho.

Silvercrest Rotacyjna męska maszynka do golenia

To bardzo dobre i niedrogie urządzenie z potrójną głowicą. Zasilane zarówno sieciowo, jak i akumulatorowo, dzięki czemu jest mobilne. Posiada również osłonę przed strumieniem wody. Dzięki specjalnym pędzelkom łatwo utrzymać ją w czystości.

Autor: Beniamin Feliksiak