Data modyfikacji:

Google Pixel 7 Pro vs iPhone 14 Pro. Najważniejsze różnice

Nie od dziś wiadomo, że smartfony Apple są jednymi z najbardziej pożądanych urządzeń elektronicznych. Na rynku jest bardzo dużo firm, które prześcigają się w coraz to nowszych funkcjach i ulepszeniach. Do grona producentów telefonów dołączył koncern Google. Jakie są różnice między nowymi Google Pixel 7 Pro i iPhone 14 Pro, na który warto się zdecydować?     
google pixel 7 pro vs iphone 14 pro

Porównanie dwóch smartfonów – na co zwrócić uwagę

Porównanie dwóch smartfonów to nie lada wyzwanie, a znalezienie najlepszego telefonu dla siebie nie jest łatwym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników i może to być mylące, gdy nie wiesz, czego szukać.
W tym artykule zostaną porównane dwa telefony – Google Pixel 7 Pro i iPhone 14 Pro. Omówiona zostanie żywotność ich baterii, wydajność, procesor, pamięć, aparat, wygląd i design, a także funkcje i wyświetlacz w obu telefonach. Na podstawie takich danych można rozwiać wiele wątpliwości dotyczących naszych preferencji co do wyboru telefonu. Jeśli wahasz się, czy warto kupić wersję Pro telefonu z logo jabłka, zobacz nasze porównanie iPhone 14 czy iPhone 14 Pro.

Google Pixel 7 Pro czy iPhone 14 Pro – wygląd oraz dodatki

Niestety od 2022 roku praktycznie do większości kupowanych smartfonów nie otrzymuje się już ładowarki. Jedyne, na co można liczyć po otwarciu opakowania, to oczywiście telefon, dołączony do niego kabel oraz instrukcję. Dodatkowo można wspomnieć, że w Google Pixel 7 Pro znajdziemy również przełączkę.
Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że sprzęt od Google jest nieco większy, nie jest to jednak kolosalna różnica. Wymiary Pixela to 162,90 mm × 76,60 mm × 8,90 mm i 6,7 cala, natomiast smartfona Apple – 147,50 mm × 71,50 mm × 7,85 mm oraz 6,1 cala. Odświeżalność obu telefonów to 120 Hz.
Jest sporo osób, które woli duże telefony, z pewnością na takich znacznie lepiej jest pracować, natomiast kompaktowe telefony wydają się być zgrabniejsze i praktyczniejsze w codziennym użytkowaniu. Jak widać, już na pierwszym etapie przedstawiania różnic można zdecydować, jakie są nasze preferencje.

Google Pixel 7 Pro i iPhone 14 Pro – ładowanie, bateria i wydajność   

Google Pixel 7 Pro otrzymał baterię o pojemności 5000 mAh, natomiast iPhone 14 Pro – 3200 mAh. Według zapewnień producentów oba telefony będą naładowane w pięćdziesięciu procentach w zaledwie pół godziny dzięki superszybkiemu ładowaniu. Zarówno w smartfonie Google, jak i Apple znajdziemy możliwość ładowania indukcyjnego. Jedno pełne naładowanie powinno dać cały dzień pracy na telefonie bez konieczności podpinania do zasilania. Z pewnością Pixel będzie ładował się nieznacznie szybciej.
Sercem Pixel 7 Pro jest Google Tensor G2 GS201, w iPhonie będzie to Apple A16 Bionic. Pamięć RAM w tym pierwszym to 12 GB, w drugim – 6 GB. Oba telefony mogą pochwalić się pokaźną ilością miejsca na dane. W Google Pixel 7 Pro możemy wybrać 128 GB, 256 GB lub 512 GB, w iPhonie 14 Pro – 128 GB, 256 GB, 512 GB i aż 1 TB. Minusem może być to, że żadne z urządzeń nie ma wejścia na dodatkową kartę pamięci.
iphone 14 pro premiera

Google Pixel 7 Pro i iPhone 14 Pro – audio i aparat

Zarówno Pixel, jak i iPhone wyposażone są w głośniki stereo. Zważając na to, że producenci odchodzą od wejścia minijack, tutaj również ich nie znajdziemy. Według recenzentów nie ma zbyt dużej różnicy w odbiorze dźwięku.
Oba smartfony mogą pochwalić się dobrej jakości aparatami. Google Pixel 7 Pro otrzymał obiektyw główny o wartości 50 Mpix, oczko szerokokątne 12 Mpix oraz teleobiektyw z matrycą 48 Mpix. Apple iPhone 14 Pro to aparat główny 48 Mpix, szerokokątny 12 Mpix i teleobiektyw również 12 Mpix. Aparat przedni do selfie w pierwszym posiada matrycę 10,8 Mpix, w drugim – 12 Mpix. 
Według recenzentów zdjęcia robione telefonem od Google są delikatnie jaśniejsze, ale z chłodną barwą, natomiast u Apple barwa podchodzi pod żółty. Jedynym minusem może być gorsza jakość w przypadku Pixela 7 Pro zdjęć, które wykonywane są przy gorszym oświetleniu lub w nocy – mogą one być delikatnie rozmazane i niewyraźne. Oba telefony mogą pochwalić się wysokim poziomem robienia zdjęć i z pewnością aparat zostanie doceniony w obu przypadkach przez wielu amatorów, a także pasjonatów fotografii.
W testach zdecydowanie lepiej radzi sobie Pixel 7 Pro i mogłoby się wydawać, że nie będzie miał szans z iPhone'em, jednak filmy zarówno przy użyciu obiektywu głównego, ultraszerokokątnego, jak i przedniego aparatu wypadają znacznie lepiej w przypadku smartfona Google. 

Który telefon wybrać – Google Pixel 7 Pro czy iPhone 14 Pro?    

Na pytanie: Google Pixel 7 Pro czy iPhone 14 Pro, nie można odpowiedzieć jednoznacznie. To zależy wyłącznie od preferencji użytkownika, jego przyzwyczajeń (jak np. specyfikacja systemu iOS, Android czy interfejs) oraz wymagań, jakie ma co do swojego smartfonu.  
Bez wątpienia oba telefony posiadają doskonałej jakości aparaty, które są w stanie wydobyć z fotografii to co najlepsze, jedynym malutkim minusem w przypadku Pixela są delikatnie rozmazane zdjęcia wykonywane w nocy.
Specyficzny design tylnego panelu w smartfonie od Google również nie każdemu może przypaść do gustu, jednak zachwyceni będą nim poszukiwacze nowości. W Apple tylna obudowa wygląda standardowo jak na amerykańskiego producenta, w tej kwestii iPhone 14 Pro niczym nie zaskakuje.  
Jeśli chodzi o ceny, to iPhone'a 14 Pro można kupić od 6500 złotych z 128 GB pamięci i 9500 złotych za sprzęt z 1 TB, natomiast Google Pixel 7 Pro to koszt około 4500 złotych.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!