Data modyfikacji:

Gry na 4 osoby. TOP 15 gier dla 4 osób

Lubicie spędzać czas ze znajomymi przed konsolą lub komputerem? A może kręcą was gry planszowe? W tym zestawieniu przyjrzymy się piętnastu tytułom, które umożliwiają grę na cztery osoby w domu lub przed jednym ekranem.
gry na 4 osoby

Gry wideo dla czterech osób

Super Smash Bros. Ultimate

Produkcja Nintendo to nie tylko doskonała propozycja do pogrania ze znajomymi, ale również z dziećmi. Choć jest to bijatyka, to jednak przemoc została przedstawiona w dosyć umowny sposób. Super Smash Bros. Ultimate to rewelacyjna gra, która oferuje blisko sto grywalnych postaci, z czego każda posiada własne unikatowe zdolności. Jest to zdecydowanie jeden z tych tytułów, dla jakich warto kupić konsolę Nintendo Switch.

Trackmania Turbo

Seria Trackmania od zawsze kładła ogromny nacisk na rywalizowanie z graczami z całego świata. W odsłonie Turbo na jednym ekranie może rywalizować aż czterech graczy. Tytuł jest dosyć wymagający, co dodatkowo wpływa na emocje wśród uczestników zabawy. Jeżeli lubicie rywalizować ze znajomymi, to Trackmania Turbo z pewnością spełni wasze oczekiwania. Uważajcie tylko, żeby nie doszło do rękoczynów.

Castle Crashers Remastered

Pierwotnie gra zadebiutowała w 2008 roku na konsoli Xbox 360. Później przeniesiono ją na kolejne platformy, aż w końcu studio The Behemoth przygotowało zremasterowaną edycję na sprzęt ósmej generacji. Choć produkcja ma już swoje lata, to nadal jest niezwykle grywalna. Castle Crashers Remastered to doskonały side-scroller czerpiący garściami ze starych gier z czasów Amigi i Atari.

Team Sonic Racing

Zdecydowanie jeden z lepszych kart racerów ostatnich lat. Sumo Digital wykorzystało postacie z uniwersum Sonica do stworzenia świetnej gry wyścigowej, w której ogromne znaczenie podczas rozgrywki ma współpraca pomiędzy członkami drużyn. W trakcie zabawy nie tylko rywalizujecie z innymi graczami, ale także musicie pomagać sobie nawzajem ze znajomym należącym do waszego teamu.

Broforce

Jeśli wychowaliście się w latach 80. lub 90., to takie postacie jak Brudny Harry, Rambo, Terminator czy John McClane nie są wam obce. Twórcy Broforce postanowili zebrać najbardziej ikonicznych bohaterów kina akcji, żeby dać się wyżyć graczom w szalonej dwuwymiarowej strzelance. Rozgrywka to prawdziwe szaleństwo, a chaos towarzyszący grze w cztery osoby jest wręcz nie do opisania. To trzeba przeżyć na własnej skórze.


Przeczytaj także: Najlepsze gry na PlayStation 4

Rayman Legends

Kolejna dwuwymiarowa gra dla czterech osób, która tym razem stawia bardziej na elementy platformowe niż strzelankowe. Rayman Legends to stosunkowo trudny tytuł, który tylko wygląda jak produkcja przeznaczona dla młodego odbiorcy. W rzeczywistości żeby ukończyć grę, potrzebna będzie doskonała współpraca pomiędzy graczami, którzy tak naprawdę częściej będą sobie przeszkadzać, niż pomagać. Takie życie.

Diablo III: Eternal Collections

Wyżynanie demonów w pojedynkę bywa satysfakcjonujące. Prawdziwa frajda zaczyna się dopiero, gdy do akcji wkracza czterech łowców potworów, którzy bezlitośnie rozprawiają się z kolejnymi zastępami piekielnych pomiotów. Ważne jest to, że dodatkowi gracze mogą dołączyć do rozgrywki w dowolnym momencie, bez konieczności rozpoczynania historii od nowa.

FIFA 20

Seria FIFA zawsze będzie w czołówce gier przeznaczony do wspólnego grania na jednej konsoli. Produkcja oferuje kanapowego multiplayera dla kilku graczy, co oznacza, że musicie podzielić się, z kim chcecie grać w jednej drużynie. Kontrolowanie sytuacji na boisku wspólnie ze znajomym jest o wiele trudniejsze, dzięki czemu rozgrywka staje się jeszcze bardziej wymagająca i wciągająca.

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Wcześniej opisywany Team Sonic Racing jest świetną grą, ale nie każdy lubi uniwersum niebieskiego jeża. Jeśli wolicie jamraja Bandicoota, to koniecznie zainwestujcie w Crash Team Racing Nitro-Fueled. Jest to dopieszczony do perfekcji remaster gry z pierwszego PlayStation.

Trials Fusion

Propozycja studia RedLynx to gra dla prawdziwych twardzieli. Poziom trudności w Trials Fusion stoi na tak wysokim poziomie, że nawet najbardziej doświadczeni gracze mogą mieć problemy z ukończeniem niektórych poziomów. Jeśli macie osoby, które razem z wami chcą przechodzić katusze, to właśnie znaleźliście do tego odpowiednią produkcję.

Gry planszowe na cztery osoby

Party Time

Doskonała gra imprezowa, która rozkręci każdą domówkę. Do zabawy potrzebne są minimum cztery osoby, dzięki czemu Party Time sprawdzi się nawet podczas spotkania dwóch par. Rozgrywka polega na rymowaniu, pokazywaniu zwierząt lub zawodów oraz wymienianiu jak największej liczby słów na tę samą literę w wyznaczonym czasie.

Scrabble

Srabble to ciekawa pozycja dla osób, które lubią łączyć rozrywkę z edukacją. Podczas zabawy gracze muszą układać jak najbardziej skomplikowane słowa z dostępnych klocków z literami. Wbrew pozorom nie jest to łatwa produkcja, ponieważ wymaga dużego zasobu słów oraz taktycznego myślenia.

Cywilizacja: Poprzez Wieki

Jeżeli szukacie bardziej zobowiązującej gry planszowej, to obowiązkowo powinniście zaopatrzyć się w Cywilizację. Poprzez Wieki zapewnia rozrywkę na co najmniej dwie godziny, w trakcie których pomożecie w rozwoju prowadzonego przez was narodu. Wolicie dyplomację czy konflikt zbrojny?

Enclave: Zakon Krańca Świata

Fabularyzowana gra planszowa, która została oparta na książce Mai Lidii Kossakowskiej o tytule „Zakon Krańca Świata”. Maksymalnie czterech graczy musi robić wszystko, żeby zostać wybrańcem mistycznego Drzewa.

Monopoly

Kultowego Monopoly raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Zawsze, gdy nie będziecie mieli pomysłu na wspólne granie ze znajomymi, to gra firma Hasbro z pewnością wam się przyda. Warto mieć jednak na uwadze, że w sprzedaży dostępne są najróżniejsze wersje, które czasami delikatnie zmieniają zasady rozgrywki. Może to być ciekawym urozmaiceniem dla weteranów klasycznego Monopoly.