Data modyfikacji:

Gry na 3 osoby: polecane tytuły

Granie w internecie jest nęcące, jednakże nic nie jest w stanie zastąpić frajdy płynącej z kooperacyjnej zabawy na jednej konsoli. W tym zestawieniu przyjrzę się najciekawszym grom dla trzech osób. Oprócz produkcji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, wziąłem również pod uwagę ciekawe gry bez prądu.
gry na 3 osoby

Gry na trzy osoby na PC

Borderlands: The Handsome Collection (druga część)

Ostatnio do sprzedaży trafiła trzecia część Borderlands, która niestety oferuje lokalną kooperację wyłącznie dla dwóch graczy. Na szczęście cały czas możecie zagrać w odświeżoną wersję „dwójki”, która wchodzi w skład pakietu Borderlands: The Handsome Collection.

W tym przypadku granie na jednym komputerze możliwe jest nawet dla czterech graczy. Twórcy wzięli jednak pod uwagę to, że może być trzech uczestników zabawy, dlatego ekran dzielony jest w taki sposób, żeby żadna z osób nie czuła się pokrzywdzona.

FIFA 20

Seria FIFA od zawsze oferowała kanapowe granie z innymi osobami. Nie inaczej jest w najnowszej odsłonie, w której do zabawy może dołączyć nawet kilku graczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ze znajomymi pokonać drużynę sterowaną przez komputer lub rozdzielić się do wspólnej rywalizacji.

Jeżeli wśród waszych znajomych macie zapalonych fanów piłki nożnej, to koniecznie powinniście spróbować zagrać z nimi w FIFA 20.

Heroes of Might & Magic III

Teraz polecę klasykiem, który w Polsce cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród graczy. Legendarne Heroes of Might & Magic III pozwala na turową zabawę pomiędzy kilkoma graczami, ale właśnie we trzy osoby zawsze grało się najlepiej.

Dzięki temu użytkownicy nie muszą czekać zbyt długo na swoją kolej, a rozgrywka idzie bardzo płynnie. W 2015 roku do sprzedaży trafiła wersja zremasterowana HD Edition, w której nie ruszano gameplayu, tylko poprawiono oprawę wizualną i dostosowano grę do współczesnych systemów operacyjnych.

Trine 4: The Nightmare Prince

Seria Trine to bardzo ciekawe połączenie dwuwymiarowych platformówek z grami logicznymi. W każdej z odsłon gracze przejmują kontrolę nad trzema bohaterami, którzy wspólnymi siłami muszą rozwiązać skomplikowane łamigłówki.

W czwartej części ponownie na jednym komputerze będzie mogło zagrać trzech użytkowników – każdy z nich przejmie kontrolę nad innym bohaterem. Żeby dojść do finału, konieczna będzie idealna współpraca pomiędzy uczestnikami zabawy.

Gry dla trzech osób na PlayStation 4

Rocket League

Rocket League to fenomenalna gra sportowa, która nastawiona jest przede wszystkim na rozgrywki sieciowe z graczami z całego świata. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, żeby do zabawy dołączyło dwóch znajomych.

Wspólnie z nimi będziecie mogli rywalizować z przeciwnikami sterowanymi przez komputer lub żywych użytkowników. Im więcej osób bierze udział w meczach Rocket League, tym frajda z gry jest jeszcze większa.

LittleBigPlanet 3

LittleBigPlanet było swego czasu jedną z bardziej rozpoznawalnych, ekskluzywnych marek na konsolach PlayStation. Obecnie cykl jest trochę zapomniany, ale nie oznacza to, że nie warto do niego wracać.

Trzecia część serii to doskonała gra zręcznościowo-platformowa, w której nie liczy się wyłącznie spryt graczy, ale również ich kreatywność. Świetna propozycja dla graczy chcący wprowadzić do świata gier swoje dzieci.

Wiedza to Potęga

Jeżeli szukacie naprawdę fajnych gier dla trzech osób, to obowiązkowo powinniście spróbować swoich sił z Wiedza to Potęga. Jest to jedna z produkcji wykorzystujących aplikację PlayLink.

Oznacza to, że do grania z innymi osobami nie będziecie potrzebować dodatkowych kontrolerów, ponieważ rozgrywką steruje się za pomocą smartfonów. Idealne rozwiązanie dla osób, które bardzo sporadycznie grają na jednej konsoli ze znajomymi.

Diablo III: Eternal Collection

Multiplayer zawsze był mocną stroną serii Diablo. W trzeciej części nie mogło więc zabraknąć wspólnych rozgrywek z innymi użytkownikami. Plusem produkcji jest to, że do waszych zmagań w każdej chwili mogą dołączyć inni gracze, bez konieczności rozpoczynania wszystkiego od nowa.

Jeżeli znajomi będą musieli kończyć zabawę, to w dowolnym momencie mogą zrezygnować z dalszej gry, bez konieczności wstrzymywania waszych postępów.


Przeczytaj także: Najlepsze gry na PlayStation 4

Gry dla trzech graczy na Xboksa One

Seria Marvel Ultimate Alliance

Pierwsza odsłona Marvel Ultimate Alliance zadebiutowała w 2006 roku, następnie sequel wypuszczono trzy lata później. Nie bójcie się jednak, nie polecam wam starych gier, których prawdopodobnie nigdzie byście już nie kupili.

Activision wydało w 2016 roku odświeżone wersje obu produkcji, w których zwiększono rozdzielczość oraz poprawiono oprawę wizualną. W grze wcielacie się w najpopularniejszych superbohaterów ze stajni Marvela i musicie stawić czoła najróżniejszym zagrożeniom. Trzecia część została wydana w 2019 roku, lecz dostępna jest wyłącznie na Nintendo Switch.

The Dark Pictures: Man of Medan

Man of Medan to pierwsza odsłona antologii, która ma składać się z kilku produkcji utrzymanych w stylistyce horroru. The Dark Pictures to w dużej mierze film interaktywny, w którym gracze muszą podejmować ważne decyzje, mające wpływ na losy bohaterów. W produkcji jest również sporo sekwencji Quick Time Events polegających na wciskaniu odpowiednich przycisków w wyznaczonym czasie.

Rayman Legends

Rayman to zdecydowanie jedna z ciekawszych marek w portfolio Ubisoftu. Seria przechodziła kilka metamorfoz, aż w końcu, przy okazji premiery Legends, przyjęła swoją najlepszą formę.

Granie w pojedynkę jest możliwe, ale wtedy gra nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Przechodzenie poziomów z innymi graczami jest więc domyślnym sposobem na spędzanie wolnego czasu przy tej produkcji.  

Overcooked 2: Rozgotowani

Druga część Overcooked to kolejny przykład fajnej gry dla trzech osób. Rozgrywka jest bardzo prosta do opanowania, tak samo jak główne założenia produkcji.

Zabawa w Rozgotowanych polega na drużynowym przygotowaniu potraw w wyznaczonym czasie. Każdy poziom to całkowicie nowe wyzwania i coraz to bardziej pokręcone dania do ugotowania lub usmażenia.

Gry karciane i planszowe na trzy osoby

Kolejka

Zabawna gra planszowa, w której gracze zmagają się z codziennością lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Tytuł gry nawiązuje do długich kolejek do sklepów, jakie w tamtych czasach były normą.

Gracze muszą kombinować za wszelką cenę, żeby jak najszybciej dostać się do lady i kupić potrzebne towary. Uważajcie tylko, bo podczas gry można narazić się członkom rodziny lub znajomym.

Osadnicy z Catanu

Osadnicy z Catanu to jedna z bardziej popularnych gier planszowych, w którą mogą grać trzy osoby. Rozgrywka polega na zbieraniu surowców i rozbudowywaniu wiosek, a następnie przekształcaniu ich w duże miasta. Zasady gry są bardzo łatwe do opanowania, ale produkcja wymaga od graczy sprytu i taktycznego myślenia.

Bloodborne: Gra karciana

Bloodborne to gra karciana na trzy osoby, która bazuje na popularnej grze ekskluzywnej z PlayStation 4 o tym samym tytule. Uczestnicy wcielają się w tropicieli, a ich zadaniem jest wybicie maszkar pałętających się po ulicach miasta Yharnam. Ciekawa produkcja z dobrze nakreśloną warstwą fabularną.


Przeczytaj także:
  1. Najlepsze gry na konsolę PS4 dla dwóch osób
  2. Gry na nudy
  3. Najlepsze rodzinne gry planszowe

Autor: Łukasz Morawski