Data modyfikacji:

Jak wykonać hennę pudrową w domu?

Henna pudrowa to doskonały sposób na podkreślenie brwi i jednoczesną pielęgnację włosków. Zabieg ten możesz wykonać albo samodzielnie, albo u kosmetyczki. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, dlatego możesz spróbować zaoszczędzić na wizycie u profesjonalistki i zrobić hennę pudrową w domu. Sprawdź, czego potrzebujesz i jak samodzielnie podkreślić brwi!

henna pudrowa

Czego potrzebujesz do wykonania henny pudrowej w domu?

Henna pudrowa to naturalny sposób na koloryzację brwi. Uzyskany z jej pomocą efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni, podczas których nie musisz się martwić o korzystanie z kredki, cienia czy żelu do włosków. Co istotne, podczas zabiegu nie tylko farbujesz brwi, ale także je pielęgnujesz. Henna pudrowa, w tym także ta wykonywana w domu, działa na nie odżywczo, wzmacniająco i nawilżajaco.

Czego potrzebujesz, aby wykonać samodzielnie hennę pudrową w domu? Przede wszystkim niezbędny jest odpowiedni preparat. Tego typu produkty zawierają lawsonię, amlę, proszek indigo i shikakai, które wspólnie farbują i włoski, i skórę, jednocześnie dbając o dobrą kondycję brwi.

Oprócz tego potrzebny będzie preparat do odtłuszczania, kredka do brwi i mały pędzelek do rozprowadzania henny pudrowej na włoskach. Pomocna okaże się również szczoteczka, którą rozczeszesz brwi zarówno przed, jak i po zabiegu. Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie w specjalny olejek, który nabłyszczy włoski i ochroni je przed szybką utratą koloru.

Jeśli twoje brwi są osłabione, wypróbuj odżywkę do brwi

Henna pudrowa a zwykła: ile się utrzymuje?

Henna pudrowa brwi utrzymuje sie dłużej niż zwykła. Efekt może być widoczny nawet do 6 tygodni. Kosmetyki są oparte na naturalnych roślinnych składnikach, więc ryzyko reakcji alergicznej jest bardzo niskie.

Henna pudrowa w domu – instrukcja krok po kroku

Sekret pięknego i naturalnego efektu podkreślenia brwi henną pudrową w domu tkwi nie tylko w wyborze odpowiednich kosmetyków, ale także w prawidłowym przygotowaniu skóry do zabiegu. Podstawą jest dokładne odtłuszczenie brwi i ich okolic. Możesz zrobić to przy użyciu profesjonalnego preparatu lub zdecydować się na budżetową wersję i odtłuścić skórę tonikiem zawierającym alkohol.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie henny. W tym celu należy wymieszać puder z wodą, upewniając się, że nie ma żadnych grudek. Gdy pasta jest już gotowa, weź do ręki kredkę i precyzyjnie wyznacz kształt łuku. Nie wyjeżdżaj za bardzo nad włoski – to najprostszy sposób na uzyskanie przerysowanego efektu, ponieważ henna pudrowa farbuje nie tylko brwi, ale także skórę.

Upewnij się, że narysowany kontur jest symetryczny. Gdy będziesz już zadowolona z efektu, sięgnij po specjalną pastę, która zabezpieczy skórę przed kontaktem z henną. Na tym etapie jesteś gotowa, aby przystąpić do działania!

Na początek aplikuj pierwszą warstwę. Możesz zrobić to przy użyciu pędzelka lub patyczka, którym starannie i dokładnie pokryjesz włoski i wszelkie ubytki. Gdy narysowany wcześniej kontur będzie już wypełniony, odczekaj około 20 minut.

Po pływie tego czasu możesz nałożyć drugą warstwę. Na tym etapie masz szansę poprawić wszelkie niedociągnięcia i miejsca, których nie pokryłaś wystarczająco dokładnie na etapie pierwszej warstwy. Po aplikacji zostaw całość na dodatkowe 10 minut.

Zmycie henny pudrowej wykonywanej w domu zacznij od przeczesania włosków. Dzięki temu usuniesz z nich zeschniętą pastę. Pozostałe resztki mieszanki możesz oczyścić przy użyciu wilgotnego wacika. Pamiętaj, aby nie pocierać zbyt mocno!

Regulacja brwi po zabiegu henny pudrowej w domu

Jeśli przynajmniej raz miałaś robioną hennę u kosmetyczki, to z pewnością wiesz, że regulacja brwi odbywa się dopiero po zakończeniu zabiegu. Podobnie jest w sytuacji, gdy zdecydujesz się na wykonanie henny pudrowej w domu. Gdy pokryjesz już włoski naturalnym pigmentem, możesz przystąpić do ich depilacji.

Autorka: Katarzyna Wendzonka