Data publikacji:

Jaką hulajnogę dla 7-latka wybrać?

Większość dzieci uwielbia aktywność na świeżym powietrzu. Praktycznie chce być w ciągłym ruchu. Nadmiar energii musi być w jakiś sposób spożytkowany. Kiedyś dobrym pomysłem na spędzanie wolnego czasu był rower, dzisiaj jest to hulajnoga. Taki sprzęt może również służyć jako środek transportu do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne. Moda na hulajnogi rozkwita (nawet osoby dorosłe je kupują dla siebie). Sprawdź, która hulajnoga dla 7-latka może być atrakcyjnym pomysłem na prezent!

Polecamy: Kask na hulajnogę

hulajnoga dla 7-latka

Hulajnoga to fantastyczny sposób na aktywność fizyczną dzieci, zwłaszcza w dobie zagrożenia otyłością wśród dzieci w wieku szkolnym. Jazda na hulajnodze powszechnie jest postrzegana jako świetna zabawa. Przejażdżki na hulajnodze pozytywnie działają na rozwój ruchowy młodszych członków rodziny, a czas spędzony poza domem wspomaga odporność dzieci. Hulajnoga potrafi zainteresować nawet najbardziej niechętne do ruchu dzieci, co może być pomocne w ewentualnej walce z nadwagą. Dzieje się tak dlatego, że jazda na hulajnodze nigdy nie jest nudna, a każda spędzona na niej chwila zawsze może przemienić się w wielką przygodę.

Jaka hulajnoga dla 7-latka?

Producenci proponują dla dzieci hulajnogi tradycyjne i elektryczne. Wybór hulajnogi w zasadzie może zależeć od kwoty, którą zamierza się przeznaczyć na zakup hulajnogi. Modele tradycyjne są tańsze i lżejsze niż elektryczne, ale te drugie mają zdecydowanie więcej możliwości. Przy wyborze można też się kierować podejściem dziecka do jakiegokolwiek sportu. Jeśli dziecko chce posiadać hulajnogę tylko dlatego, że rówieśnicy w szkole ją mają, a w gospodarstwie domowym jest ograniczony budżet, to można zdecydować się na hulajnogę tradycyjną, na przykład Scootandride Highwaykick.

Jest to trójkołowa, przez co bardzo bezpieczna, propozycja dla dzieci w wieku od 5 lat, ale z tego sprzętu mogą korzystać również osoby dorosłe. Maksymalna waga użytkownika to 80 kg, a wzrost nie powinien przekraczać 180 cm. W trakcie jazdy uruchamia się oświetlenie LED w kółkach. Firma proponuje kilka atrakcyjnych wersji kolorystycznych — może to być bardzo fajna hulajnoga dla 7-latki. Nieco innym rodzajem jest hulajnoga wyczynowa dla 7-latka — to propozycja dla dziecka, które chce rozwijać swoje umiejętności sportowe na hulajnodze. 

Hulajnoga elektryczna dla 7-latka – czy to dobry wybór?

Użytkowników tego rodzaju sprzętu najbardziej cieszy prędkość i fakt, że podczas jazdy nie trzeba się w ogóle przemęczać. Ten rodzaj hulajnogi to hit na całym świecie, chociaż najbardziej cenna jest tu możliwość szybkiego przemieszczania się na przykład z domu do szkoły (i odwrotnie). Kupując taki produkt dziecku, trzeba przeszkolić je z podstawowych zasad bezpieczeństwa (a także trzeba dziecko nauczyć, że nie jest samo na drodze i ma do czynienia z innymi uczestnikami ruchu). Hulajnoga nie musi poruszać się po zatłoczonych ulicach. Jej zaletą jest to, że może wjechać praktycznie wszędzie, dzięki czemu można ustalić z dzieckiem wybór najbezpieczniejszej trasy.

Dobrze jest zaopatrzyć dziecko w kask i ochraniacze (na dłonie, łokcie i kolana). Takie akcesoria chronią dziecko na przykład podczas niefortunnego upadku, co może mieć związek z fatalnym stanem drogi czy chodnika. W przypadku prezentu hulajnoga elektryczna dla dzieci 7 lat powinna zawsze być kupowana za zgodą rodziców lub opiekunów, gdyż mogą oni mieć negatywne podejście do tematu, co w konsekwencji przekształci się w zakaz korzystania z prezentu. 

Na co zwrócić uwagę kupując hulajnogę elektryczną dla dziecka 7 lat?

Ze względu na fakt, że jest to urządzenie, którym będzie jeździć dziecko, trzeba zwrócić uwagę na jakość produktu i renomę producenta. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo dzieci — na tym się nie oszczędza! Nie bez znaczenia jest certyfikat bezpieczeństwa. Design hulajnogi ma znaczenie drugorzędne. Hulajnoga musi być stabilna i ma minimalizować ryzyko kontuzjowania. Jej konstrukcja nie powinna mieć ostrych elementów, by dziecko przez przypadek nie zraniło się w czasie użytkowania hulajnogi. Musi być dopasowana do wzrostu dziecka (nie kupuje się hulajnogi z myślą, że dziecko szybko rośnie, gdyż takowa może być po prostu za duża, co odbierze dziecku radość i komfort jazdy). Najlepiej, jeśli będzie wyprodukowana z aluminium. 

Hulajnogi elektryczne dla dzieci w wieku 7 lat – nasz wybór 

Dzieci, które po raz pierwszy mają styczność z hulajnogą elektryczną, nie muszą od razu dostać super szybkiego sprzętu, który na dodatek pozwoli im przesadnie oddalić się od domu bez wiedzy rodziców. Ale to rodzice decydują, jaka prędkość maksymalna hulajnogi jest dozwolona dla ich dziecka i ile kilometrów mogą samodzielnie pokonać. 

  • FIAT 500 F55-2B: hulajnoga idealna dla dzieci początkujących. Pokona dystans do 10 km z prędkością maksymalną 12 km/h. Jest w miarę lekka, co sprawia, że dziecko może bezproblemowo ją przenosić. Ma składaną konstrukcję;
  • Segway Ninebot by Kickscooter Zing C8: wygodna, łatwa w manewrowaniu i bezpieczna propozycja dla dzieci w wieku od 6. do 12. roku życia. Jest z elektronicznym hamulcem. Można się na niej poruszać z prędkością 16 km/h. Zasięg wynosi 10 km;
  • Spokey Mobius Comfort: jest to hulajnoga hybrydowa (czyli jeśli się rozładuje, to funkcjonuje jak hulajnoga tradycyjna). Takie rozwiązanie pozwala na powrót do domu bez względu na dostęp do zasilania. Ten model można dostosować do wzrostu użytkownika, więc nie jest to zakup na jeden sezon. Zapewnia dobrą widoczność na drodze. Posiada amortyzator. Jej prędkość maksymalna to 20 km/h. Zasięg do 12 km. Nie jest kłopotliwa w transporcie, dzięki czemu można ją wszędzie zabrać. 
Autor: Dorota Wiśniewska