Data publikacji:

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Dzisiejsze możliwości kosmetyczne są naprawdę spore. Dzięki temu wiele kobiet może upiększać swój wygląd, czyniąc się tym samym atrakcyjniejszymi. Oprócz walorów estetycznych ma to w wielu przypadkach zalety, takie jak oszczędność czasu. O czym mowa? Chociażby o sztucznych rzęsach, które stają się coraz popularniejsze wśród kobiet. Dla kogo są idealne i na czym polega ich fenomen? Jak dbać o sztuczne rzęsy i czy warto je zrobić? Zapraszamy do naszego poradnika, gdzie przybliżymy sens i wartość tego zabiegu.
jak dbac o sztuczne rzesy

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Posiadanie sztucznych rzęs jest bardzo wygodne i praktyczne. To zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, który wykonuje się w salonie piękności lub salonie kosmetycznym. Wystarczy jednorazowa aplikacja oraz comiesięczne uzupełnianie, aby móc się cieszyć pięknym wyglądem przez cały czas. Wstając rano, można praktycznie uznać, że większość makijażu jest wykonana, ponieważ widok gęstych rzęs wprawia wciąż w zachwyt. Dzięki nim wystarczy chwila, aby makijaż był gotowy.

Niemniej jednak, aby rzęsy pozostały ładne i efektowne, należy o nie odpowiednio dbać. Jeśli wybrałaś wizytę u kosmetyczki i wokół twojego oka pojawił się piękny wachlarz, zadbaj o to, aby efekt pozostał jak najdłużej. Co należy robić?

Przede wszystkim przez pierwsze dwie doby od nałożenia rzęs, nie korzystaj z sauny ani solarium. Ważne jest również, aby oko nie miało kontaktu z chlorem na basenie i tłustymi kosmetykami. Pamiętajmy, że krem do twarzy nałożony na czoło, może w niewidoczny dla nas sposób, osuwać się na powiekę, a co za tym idzie dostać w okolicę rzęs. Kategorycznie też zakazuje się używania tuszu do rzęs, który zdecydowanie może osłabić trwałość włosków.

Po kilku dniach od aplikacji lub tak zwanego uzupełnienia rzęs odpowiednią dbałość o rzęsy, możesz wspomóc także odpowiednimi kosmetykami takimi jak pianka do mycia rzęs, która je odtłuści. To preparat, który sprawdzi się w codziennej pielęgnacji twarzy i rzęs, zarówno tych sztucznych, jak i naturalnych.

Jednak podstawą w pielęgnacji rzęs i tym, od czego powinniśmy zacząć dbałość o sztuczne rzęsy, jest szczoteczka do rozczesywania. Bardzo popularna jest Trade Szczoteczka spiralka do rzęs. To jednorazowe narzędzie, którego używa się także podczas aplikacji w salonie. Świetnie rozdziela sklejone rzęsy, doprowadzając do poprawnego wyglądu.

Jak długo nosić sztuczne rzęsy?

Jeśli nie wiesz, jak dbać o sztuczne rzęsy, zapytaj kosmetyczki, która z pewnością doradzi, czym i jak je pielęgnować. Każde uzupełnienie rzęs wystarcza na około miesiąc. Warunkiem jest odpowiednia dbałość o nie. W zasadzie kobiety, które odpowiednio dbają o oczy w czasie noszenia czarnego wachlarza włosków, mogą się cieszyć nim nawet dłużej niż cztery tygodnie.

Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że sztuczne rzęsy nie lubią substancji oleistych. Warto więc przemywać twarz produktem Bioderma Sensibio H2O Płyn micelarny. Mimo że to, jak długo można nosić sztuczne rzęsy, jest kwestią indywidualną, dzięki pewnym zabiegom oraz asekuracyjnym krokom, można wydłużyć ich żywotność. Jeśli zaobserwujemy, że rzęsy nagle zaczynają wypadać w większej ilości niż dotychczas, wiedzmy, że to jest sygnał, iż gdzieś popełniliśmy błąd w pielęgnacji.

Alternatywą dla sztucznych rzęs zakładanych w salonie kosmetycznym są kępki sztucznych rzęs, które można założyć samodzielnie. Przykładem godnym uwagi jest produkt Ardell Natural Multipack Sztuczne Rzęsy Demi Wispies Czarne, który zawiera cztery pary sztucznych rzęs. To rzęsy wykonane z ludzkiego włosia, dzięki czemu wyglądają naturalnie. Tego rodzaju propozycja jest idealna na wielkie wyjście. W związku z tym powinniśmy mieć na uwadze, że ich trwałość jest zdecydowanie krótsza niż w przypadku aplikacji u kosmetyczki. Co za tym idzie tego typu rzęsy będziemy nosić o wiele krócej.

Autor: Joanna Szaj